آیا ریشه دندان باید کشیده شود

آیا ریشه دندان باید کشیده شود

فهرست مطالب

آیا ریشه دندان ها باید کشیده می شود؟ من فقط چهار دندان عقل خود را کشیدم که دچار پوسیدگی شده بود ، دندانپزشک گفت که بهتر است ریشه دندان ها کشیده شود ، آیا اینطور است؟ این درمان باید به طور کامل انجام شود ، یعنی تاج دندان نه تنها باید کشیده شود ، بلکه کل دندان نیز باید به طور کامل کشیده شود.

کشیدن ریشه دندان

آیا می توان ریشه دندان ها را کشید؟

به منظور انجام ایمن و صحیح کشیدن دندان ، مطالعه بالینی و رادیوگرافی قبلی دندان کشیده شده ضروری خواهد بود. در این مقاله ما همه چیز را در مورد کشیدن دندان ، که بقایای ریشه یا ریشه دندان کشیده شده است ، توضیح می دهیم. در صورت امکان ، نباید ریشه دندان ها را کشید مگر اینکه خطر نگه داشتن آنها بیشتر از خارج کردن آنها باشد.

کشیدن دندان چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد؟

کشیدن دندان یک درمان دندانپزشکی است که بر روی دندان انجام می شود که ممکن است خطری برای سلامت دهان و دندان ایجاد کند. در موارد زیر ممکن است کشیدن دندان توصیه شود.

  1. پوسیدگی بیش از حد یا پوسیدگی زیر لثه که درمان آن غیرممکن است.
  2. آسیب های عفونی آپیکال غیر قابل درمان (کیست یا گرانولوم).
  3. شکستگی دندان در سطح زیر لثه .
  4. دندان های آسیب دیده.

کمبود فضا در فک بالا برای تراز صحیح دندان ها در درمان ارتودنسی. معمولاً در این حالت اولین دندان مولر خارج می شود. در صورت امکان یک دندان باید درمان شود و کشیده نشود. با این حال ، اگر این مقدار برای استخراج آن ارزشمند است ، همیشه باید به طور کامل حمل شود. به عبارت دیگر ، همیشه باید کل دندان و ریشه را بیرون کشید بدون اینکه ترک هایی از آن در استخوان آلوئول باقی بماند که در آینده می تواند منجر به یک روند یا آسیب شناسی در آن ناحیه شود.

بقایای ریشه دندان چیست؟

بقایای ریشه قطعات یا بقایای ریشه دندان های شما می باشند که بدون انجام هیچ گونه عملکرد خاصی در حفره دهان باقی می مانند. این بقایای ریشه می تواند از شکستگی یک یا چند دندان به دلایل مختلف  مانند پوسیدگی ، ضربه و یا از کشیدن ناقص یک دندان ناشی شود. این مشکلات می توانند در حفره دهان قابل مشاهده باشند یا در زیر لثه بمانند. بقایای ریشه در دهان می تواند منجر به مشکلات بسیار جدی در بهداشت دهان و دندان شود.

کشیدن بقایای ریشه

کشیدن بقایای ریشه چه عواقبی دارد؟

بقایای ریشه دندان در حفره دهان ممکن است باعث ایجاد کانون های عفونی شود که به نوبت خود ممکن است سلامت دهان و دندان شما را به خطر بیندازد. به همین دلیل این موارد باید به خوبی ارزیابی شده و مراحل کشیدن دندان برنامه ریزی شود. اگر یک دندان آسیب دیده دارید ، نباید بازدید از کلینیک را با دندانپزشک به تأخیر بیندازید.

سوالات متداول در مورد کشیدن ریشه دندان

در ادامه به متداول ترین سوالات قبل از کشیدن دندان و ریشه یا قطعات دندان باقی مانده پس از کشیدن را لیست می کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *