آیا کوتاهی طول تاج دندان لبخند شما را تحت تاثیر قرار میدهد؟

کوتاهی طول تاج دندان لبخند

فهرست مطالب

آیا بافت بیش از حد لثه باعث می‌شود دندان‌های شما کوتاه به نظر برسد؟ اگر چنین است، شما نیاز به درمان افزایش طول تاج دندان دارید . کوتاهی طول تاج دندان؛  وضعیتی است که در آن لثه بیش از مقدار معمول رشد می‌کند و از نظر زیبایی ناهنجاری در دهان و دندان به وجود می‌آورد. طول تاج دندان یک مسئله مهم است که زیبایی چهره را مختل می‌کند.

طول تاج دندان چه تاثیری بر لبخند شما دارد؟

در حالت ایده آل، لثه قابل مشاهده در زیر لب بالایی باید ۲-۳ میلی متر باشد و خط لثه باید از خط لب بالا پیروی کند. در مواردی که لثه بیش از حد قابل مشاهده است، توانایی غذا خوردن و صحبت کردن شما معمولاً تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد، اما ظاهری ایجاد می‌کند که بر اعتماد به نفس و زیبایی شما تأثیر منفی می‌گذارد. به حدی که بیمار از لبخند زدن امتناع می‌کند.

عواملی که باعث کوتاهی  طول تاج دندان می‌شود

چه عواملی باعث کوتاهی  طول تاج دندان می‌شود؟

  •  اندازه و شکل خط لب ها یکی از دلایل عمده کوتاهی طول تاج دندان می‌باشد. اگر خط لب بالاتر باشد به این معنی است که لب بالایی شما هنگام لبخند زدن در مقایسه با افراد دیگر بالاتر می‌باشد. یک خط لب متوسط ​​فقط دندان‌های فک بالا و لثه ‌هایی را نشان می‌دهد. در مقابل، خط لب بالاتر مقدار قابل توجهی از بافت لثه را نشان می‌دهد.
  •  دلیل دیگر کاهش طول تاج دندان؛ رشد غیر طبیعی دندان‌های دائمی می‌تواند باعث ایجاد بافت اضافی لثه در اطراف دندان‌ها شود که باعث می‌شود دندان‌ها علی رغم طول مناسب، کوتاه به نظر برسند.
  •  مشکلات عضلانی همچنین می‌تواند کوتاهی طول تاج دندان را ایجاد کند. عضله‌ای که لب بالایی شما را کنترل می‌کند، می‌تواند بیش فعال باشد و باعث شود هنگام لبخند زدن لب فوقانی شما بالاتر از حد طبیعی باشد. همچنین، رشد نامناسب استخوان فک فوقانی شما باعث لبخند لثه‌ای می‌شود.

کاربرد بوتاکس برای درمان کوتاهی طول تاج دندان

این روش‌های درمانی به روش افزایش طول دندان نیز معروف است. در این روش درمانی با برش لثه ، طول لثه کاهش می‌یابد تا دندان‌های شما هنگام لبخند زدن زیباتر دیده شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش درمانی می‌توانید با متخصصان دندانپزشکی در کلینیک دندانپزشکی تاج تماس بگیرید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *