ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی اقساطی

فهرست مطالب

آیا می خواهید که درمان ارتودنسی خود را آغاز کنید ؟ قبل از مراجعه به پزشک این راهنمای کامل در مورد ارتودنسی اقساطی را مطالعه کنید تا هزینه های خود را کاهش دهید.

در واقع ارتودنسی یکی از شاخه‌ های دندانپزشکی به شمار می رود که فک و دندان هایی که در مکان نامناسب واقع شده را اصلاح می کند. دندان هایی که معمولاً در قسمت نامناسب واقع شده و اشکال نامتعارف را به خود گرفته موجب ایجاد برخی از مشکلات بهداشتی خواهد شد.

بنابراین پاکیزه نگه داشتن دندان ها دشوار به نظر می‌ آید.  شخص بیماری که دندان هایش به صورت نامنظم است در واقع بیشتر در معرض پوسیدگی دندان و یا بیماری های پریودنتال قرار دارد. این شرایط موجب ایجاد فشار بیشتر به دندان هایی می شود که کار جویدن غذا را بر عهده دارند؛ همچنین ممکن است در دراز مدت عوارضی را از خود برجای گذارد.

 ارتودنسی چیست؟

به طور کلی برای ارتودنسی ابزار های گوناگونی وجود دارد، در حقیقت ارتودنسی با اشکال ثابت و متحرک هر یک از آنها موجب تغییر در شرایط فک و دندان می گردد. دستگاه ارتودنسی موجب می ‌شود تا به صورت آرام به دندان ها فشار وارد شده و با گذشت زمان تغییراتی با توجه به دلخواه افراد ایجاد می گردد.

اگر می خواهید بدانید که افراد از چه نوع ارتودنسی می توانند به منظور درمان خود استفاده کنند؟ باید بگوییم که خصوصیات فیزیولوژیک شخص مراجعه کننده، حالت بدشکلی دندان و همچنین سن بیمار مشخص کننده نوع ارتودنسی جهت درمان می باشد. در حقیقت شخص متخصص در زمینه ارتودنسی میتواند تعیین کند که با معاینه بیمار طی هر مرحله شرایط وی با کدام یک از شیوه های درمان ارتودنسی سازگاری دارد.

بهتر است بدانید ارتودنسی از جمله مهم ترین تخصص‌ های علم دندانپزشکی به حساب می‌ آید که جهت منظم ساختن و مرتب کردن دندان‌ ها و هماهنگی فک ها به کار گرفته می شود. از وظایف اساسی درمان با استفاده از روش ارتودنسی پیشگیری و درمان بدشکلی دندان و فک می باشد.

انواع درمان ارتودنسی

به طور کلی درمان های مربوط به ارتودنسی را به دو گروه تقسیم بندی کرده اند؛ در واقع گروهی از درمان ارتودنسی به منظور اصلاح دندان ها به کار گرفته می شود و گروه دیگر جهت از بین بردن بدشکلی فک معرفی می گردد.

البته هر یک از شیوه های درمان نیازمند یک سری دستگاه‌ های خاصی است تا ناهنجاری های موجود در صورت را از بین ببرد و اگر شخص مراجعه کننده از ناهنجاری فک یا دندان برخوردار باشد و خیلی زود جهت درمان به کلینیک مورد نظر مراجعه کند و از سوی دیگر با دندانپزشک همکاری داشته باشد با استفاده از شیوه درمان ارتودنسی می توان ناهنجاری های موجود را رفع نمود.

اما در صورتی که فرد سر موقع جهت درمان به کلینیک مراجعه نکند و همکاری خوبی نیز نداشته باشد بنابراین امکان دارد برای از بین بردن ناهنجاری های موجود در صورت نیاز به جراحی داشته باشد . در چنین مواقعی شخص ابتدا با استفاده از شیوه ارتودنسی درمان شده و سپس باید جراحی گردد.

اگر می خواهید بدانید چه زمانی برای درمان با استفاده از شیوه ارتودنسی بهتر است باید بگوییم از همان کودکی پس از اینکه متوجه شدید یکسری ناهماهنگی و ناهنجاری در صورت وجود دارد خیلی سریع باید کودک خود را پیش متخصص ارتودنسی ببرید، فرقی نمی‌ کند اگر کودک شما زیر هشت سال باشد نیز می توانید او را نزد متخصص ببرید .

در صورتی که به موقع به کلینیک مراجعه کنید قادر خواهید بود آمادگی های لازم را جهت درمان کسب نمایید ؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت بهترین سنی که متخصصان برای درمان با استفاده از شیوه ارتودنسی معرفی کرده ‌اند از شروع ۸ سالگی تا پیش از بلوغ رسیدن کودک می باشد.

توجه داشته باشید منظورمان این است که حتی افرادی که بالای ۱۴ یا ۱۸ سالگی است نیز می توانند از شیوه درمان ارتودنسی کمک بگیرند از این رو افرادی که در سنین بالاتر به دنبال درمان با استفاده از روش ارتودنسی هستند نسبت به ارتودنسی کودکان نیازمند زمان بیشتری هستند اما باز هم آن ها به نتیجه مطلوبی دست خواهند یافت.

برای افراد بزرگسال پیشنهاد ویژه ما استفاده از ارتودنسی قسطی ثابت برای تراز کردن دندان ها است زیرا این روش درمانی علاوه بر این که سزعت بسیار بالایی در درمان بیمار دارد، هزینه آن کاملا به شکلی اقساطی دریافت خواهد شد تا متحمل فشار مالی نشوید.

کلینیک ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی اقساطی

از آنجایی که درمان با استفاده از شیوه ارتودنسی ممکن است هزینه ‌های بسیار زیادی را برایتان به دنبال داشته باشد ممکن است هر کسی نتواند هزینه های مربوط به آن را پرداخت نماید ، از این رو می توانند از کسری روش هایی جهت درمان با استفاده از روش ارتودنسی استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از این روش ‌ها را می ‌توانیم ارتودنسی اقساطی معرفی نماییم.

به گونه‌ ای که برخی از کلینیک ها جهت ارائه خدمات به بیماران روش ارتودنسی اقساطی را پیشنهاد می ‌کنند همین مسئله یعنی شیوه ارتودنسی اقساطی باعث شده تا بسیاری از مشکلات افراد حل گردد.

بسیاری از خدماتی که کلینیک های معتبر دندانپزشکی به افراد مراجعه کننده ارائه می دهند در صورت نداشتن هزینه کافی ارتودنسی اقساطی می باشد. هر یک از کلینیک ها شرایط ویژه‌ ای را برای شیوه های درمان خود برای نمونه ارتودنسی اقساطی در نظر می ‌گیرند و بدین منظور مبلغی را به عنوان پیش پرداخت و مابقی را با در نظر گرفتن ضامن یا چک در نظر می گیرند.

ممکن است در برخی از کلینیک های معتبر ارتودنسی اقساطی این شرایط را برای افراد ایجاد نماید که با استفاده از آن بتوانند به هنگام درمان تقریباً ۲۰ تا ۳۰ درصد از هزینه ارتودنسی قسطی را به طور پیش پرداخت آغاز نموده و پس از آن به شکل ماهیانه مابقی هزینه از پیش تعیین شده را جهت هزینه ارتودنسی اقساطی پرداخت نمایند.

هزینه ارتودنسی اقساطی که در روند درمان و پیش پرداخت از شما دریافت می شود می تواند متناسب با شرایط شما این هزینه ها قابل تغییر است و در مواردی که تمایل به پرداخت کل روند درمانی به صورت یکجا را داشته باشید شامل تخفیف نیز خواهد شد.

ارتودنسی اقساطی در تهران

کلینیک دندانپزشکی تاج با تجربه و خدمات گسترده ای که ارائه می دهد به مرکز درمانی پیشرفته در جنت آباد تبدیل شده است و در این راستا برای راحتی شما همشهریان خدمات ارتودنسی اقساطی در تهران را به طور کامل ارائه می دهیم تا علاوه بر این که لبخند بی نقصی داشته باشید متحمل هزینه درمانی بیش از حدی نشوید. ارتودنسی اقساطی در تهران به ما این اجازه را می دهد که به راحتی و خیال راحت روند درمانی ارتودنسی را شروع کنیم.

سخن پایانی:

دقت داشته باشید پس از اینکه از شیوه درمانی ارتودنسی استفاده نمودید بایستی حتما تا حد زیادی به بهداشت دهان و دندان خود، بعد از آن که مراحل نصب ارتودنسی را پشت سر گذراندید رعایت نمایید. همچنین از برخی غذا هایی که ممکن است به دندان و ارتودنسی شما آسیب برسانند مانند غذا های سفت همچون ته دیگ و غیره خودداری نمایید. بایستی از نخ دندان و مسواک هایی که ویژه ارتودنسی است استفاده نمایید؛ چرا که استفاده از آن در زمان درمان ضروری می باشد. در طول درمان حتماً باید از دهان شویه های ویژه ارتودنسی استفاده نمایید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *