منوی دسته بندی
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند و سوالات متداول بیماران در این ارتباط

فهرست مطالب

لبخندم را دوست ندارم. چه کاری می توانم انجام دهم؟

تمام روش های دندانپزشکی زیبایی به طور ویژه برای این افراد طراحی شده است. این بدان معنی است که اصلاح طرح لبخند برای همه افراد قابل اجرا می باشد. پارامترهایی وجود دارد که هنگام اصلاح طرح لبخند ایده آل در نظر گرفته می شود.

 

به عنوان مثال عواملی مانند خطی که لبه بالا و پایین بیمار هنگام خندیدن تشکیل می دهد ، ضخامت لب پایین ، فاصله لبه ها و بینی ، جنسیت ، ویژگی های صورت و مقدار دیده شدن لثه هنگام لبخند زدن ، روند اصلاح طرح لبخند را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

در افرادی که لبخند خود را دوست ندارند ، عکس ها و فیلم آنها هنگام خندیدن از زوایای مختلف گرفته می شود و عضلات صورت آنها بررسی می شود. داده های جمع آوری شده همراه با بیمار بررسی می شود. نکات مورد نیاز همراه با نظر تخصصی دندانپزشک و انتظارات بیمار برداشت می شود.

 

در صورت لزوم ، ابتدا درمان زیبایی لثه انجام می شود. جلسات با توجه به نوع درمان زیبایی برنامه ریزی می شود. روش های درمانی مورد استفاده در اصلاح طرح لبخند شامل روکش لمینت ، زیرکونیا ، کامپوزیت ونیر و سفید کردن دندان می باشد . گاهی اوقات ، استفاده از ارتودنسی و ترمیم رنگ لثه می تواند بیماران را راضی کند. به همین دلیل ، همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم ، ابتدا باید عواملی که باعث می شود فرد از لبخند خود راضی نباشد ، تشخیص داده شود و بر اساس آن برنامه درمانی تهیه می شود.

 

در حالی که می خندم یک طرف لبم بیشتر کشیده می شود. آیا راه حلی وجود دارد؟

 

عضلات صورت هنگام لبخند زدن با درجات مختلف انقباض پیدا می کند. در بعضی از افراد  ارتفاع کم لب فوقانی در هنگام لبخند ممکن است باعث شود لثه هنگام لبخند زدن بیش از حد دیده شود ، همچنین انقباض بیش از عضلات راست و چپ صورت باعث عدم تقارن لبخند می شود. می توان این وضعیت را با کاربردهای زیبایی لبخند متقارن کرد. به عنوان مثال ، وقتی در ناحیه ای صورت بیش از حد منقبض می شود ، انقباض کاهش داده می شود و اطمینان حاصل می کنیم که هر دو طرف لب های خود را به طور مساوی می کشند.

 

لثه های من هنگام لبخند زدن زیاد به نظر می رسند. آیا امکان برش لثه وجود دارد؟

 

در دندانپزشکی این مورد “لبخند لثه ای” نامیده می شود. دیده شدن بیش از حد لثه در حالی که لبخند می زنید بیماری می باشد که از نظر زیبایی قابل درمان می باشد. ابتدا باید میزان لثه قابل مشاهده را بررسی کنیم و از لبخند خود عکاس بگیرید. اگر میزان فاصله بین دندان و لثه اجازه دهد ، می توان لثه را در مدت زمان بسیار کوتاهی با کمک سیستم های لیزر تحت بی حسی موضعی درمان کرد.

 

اگر مقدار لثه اجازه ندهد ، باید یک عمل جراحی ساده توسط متخصص لثه انجام شود. در صورت جراحی لثه این روش درمانی ، بهبودی کامل لثه ۲۱ روز طول می کشد. در طول دوره نقاهت ، بیماران باید مسواک زدن را با مسواک های نرم ادامه دهد و از بهبود سالم لثه خود اطمینان حاصل کنند.

 

لبخند هالیودی

آیا اصلاح طرح لبخند دشوار و دردناک است؟

برای رسیدن به لبخند ایده آل می توان با انجام تغییرات بسیار کوچک  یا می توان با انجام روشی روی ۱۰ دندان که ناحیه لبخند را تشکیل می دهد ، به لبخند ایده آل دست یافت. برای تصمیم گیری در این مورد ، پزشک باید انتظارات بیمار را به خوبی تجزیه و تحلیل کند. درد در درمان های دندانپزشکی زیبایی تاثیری ندارد. تمام این درمان ها را می توان بدون درد و یا با داروهای بی حسی انجام داد. قبل از استفاده از سرنگ هایی که در حین بیهوشی استفاده می شود ، از کرم ها یا اسپری های بی حسی موضعی برای بی حس کردن لثه استفاده می شود.

 

 تنها وضعیتی که در این فرآیند می تواند خسته کننده باشد این است که بیمار دهان خود را برای مدت زمان بیشتری نگه می دارد. بیماران ما که در حین عمل خسته شده اند ، گاه به گاه استراحت می کنند و درمان آنها ادامه می یابد. بیماران تا زمان قرار دادن روکش دائمی باید با روکش های موقت زندگی کنند. تغذیه با دندان های موقتی خیلی راحت نمی باشد. در این دوره ، بیماران مجبور به تغذیه با غذاهای نرم و مایع هستند. بعد از یک دوره ۵-۷ روزه و اتصال دندان های دائمی ، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن جزئی در دندان ها وجود داشته باشد.

 

نسبت طلایی دندان

نسبت طلایی در اصلاح طرح لبخند به چه معناست؟

مانند هر شی در طبیعت ، در هر قسمت از بدن انسان نیز نسبت طلایی قابل استفاده می باشد. همانطور که اندام ما با توجه به قد ما اندازه متفاوتی دارد ، این نسبت بین دندان ها نیز وجود دارد.

برای بیان ریاضی اگر عرض دندان کوچک خود را در فک بالا ۱ واحد در نظر بگیریم ، عرض دندان قدامی ما ۱.۶۱۸ واحد است. همچنین ، وقتی از جلو مشاهده می شود ، عرض دندان نیش ما ۰.۱۸۸ واحد است. البته ایجاد لبخند ایده آل فقط بر اساس مقادیر ریاضی امکان پذیر نیست. کلید لبخند زیبا ممکن است ترکیبی از جزئیات صورت باشد که منحصر به فرد است.

اصلاح طرح لبخند هالیوودی چیست؟

مفهوم  اصلاح طرح لبخند هالیوویدی به دلیل این واقعیت که دندان ستاره های هالیوویدی در هر محیطی که هستند همیشه سفید ، صاف و قابل توجه می باشد به عنوان یک اصطلاح استفاده می شود. وقتی به لبخند هالیوود فکر می کنید ، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند درخشش سفید دندان ها می باشد. به دلیل این که تقریباً تمام افرادی که تحت درمان اصلاح طرح لبخند قرار دارند ، این رویه ها را با رویای داشتن دندان مرتب و صاف انجام می دهند.

درست نیست که همه این روش های درمانی را لبخند هالیوود بنامیم. لمینت های ساخته شده با روکش سرامیکی بسیار سفید کاملاً بیمارانی را که انتظار لبخند هالیوود را دارند راضی خواهد کرد.

آیا دندان ها باید در اصلاح طرح لبخند سفید باشند؟

 

با انجام اصلاح طرح لبخند ، تصمیمات مربوط به رنگ ، قد و شکل دندان مطابق با انتظارات بیمارانی که به کلینیک ما مراجعه می کنند تصمیم گیری می شود. برای افرادی که خواهان درمان زیبایی روی دندان های خود می باشند و نمی خواهند وقتی از خارج به دندانهایشان نگاه می شود مصنوعی به نظر برسد ، قطعاً نباید رنگ دندان ها را بسیار سفید انتخاب کرد. زیرا در روکش دندان لمینت که به طور متوالی پردازش می شود.

 

هر سایه سفید که خارج از مقیاس رنگ طبیعی انتخاب شود احتمال مصنوعی نشان دادن دندان را افزایش می دهد. بنابراین ، برای بیماران ما بسیار اهمیت دارد که بدانند از نظر رنگ چه چیزی می خواهند.

چه چیزی در زیبایی لبخند اهمیت دارد؟

 

وقتی صحبت از لبخند ایده آل می شود ؛ رنگ ، طول و عرض دندان های فرد در هنگام خندیدن به ذهن خطور می کند. از آنجا که برخی افراد از نظر ژنتیکی خوش شانس هستند، می توانند زیبایی لبخند  ایده آل را در دندان های طبیعی خود بدست آورند.[منبع]

 

گاهی اوقات ، افراد می توانند لبخند خود را با انجام درمان سفید کردن دندان سالی یک بار ، زیبایی بیشتری به لبخند خود خواهد بخشید و گاهی اوقات با انجام اصلاح ارتودنسی در دندان ها ، می توان زیبایی لبخند را به دست آورد. برای افرادی که برای درمان اصلاح طرح لبخند دندانپزشکی به کلینیک مراجعه می کنند ، تمام معیارها در اختیار پزشک و بیمار قرار می گیرد.

 

در صورت لزوم ، تراز کردن لثه ها با لیزر انجام می شود تا درمان زیبایی لثه انجام شود. در روش های درمان با لیزر کافی است فقط ۷ روز صبر کنید تا لثه به طور کامل بهبود یابد.

 

پس از بهبودی کامل لثه ، دندانپزشک در صورت لزوم با ساییدن دندان ، اندازه گیری هایی را برای تهیه روکش لمینت انجام می دهد. پس از آن ، دندانپزشک دندان های موقت روی دندان های ساییده شده تهیه می کند. برای اینکه نتیجه زیبایی لبخند به طور کامل حاصل شود ، بیماران باید از بهداشت بسیار دقیق دندان های موقت خود تا زمان قرار گیری روکش دندان های دائمی اطمینان حاصل کنند. بعد از آماده سازی روکش سرامیکی ، پروب انجام می شود.

 

 عناصر مورد بررسی در پروب نهایی روکش ها به شرح زیر است: رنگ و طول دندان ها ، ظاهر ۴ دندان جلویی به ویژه در موقعیت استراحت فک ، عرض روکش ها ، مورفولوژی سطح دندان ها ، حمایت لب از دندان ها.

 

پس از ارزیابی این عوامل و تبادل نظر پزشک و بیمار ، در صورت لزوم پروب دیگری انجام می شود. اگر همه چیز به درستی تمام شود ، می توان در همان جلسه روکش دندان ها را چسباند.

قبل و پس از درمان طرح اسلاح لبخند

روشی برای افزایش طول عمر زیبایی لبخند پس از اتصال روکش دندان ها:

بیمار هر ۶ ماه یکبار برای معاینات منظم به پزشک مراجعه می کند.

دندان ها چگونه بر اساس سن ، شغل و جنسیت من طراحی می شود؟

دندان های طبیعی برای هر محدوده سنی خاصیت رنگی و سطحی خاصی دارند. به عنوان مثال ، در جوانان دندان ها ساییدگی کم تری دارند یا اصلاً ساییدگی ندارند. با افزایش سن ، سایش بیشتر به دلیل استفاده از دندان ها اتفاق می افتد و بافت مینای دندان از بین می رود. رنگ دندان همچنین همراه با فرسایش بافت مینای دندان و ضخیم شدن عاج زرد زیر مینای دندان باعث زرد شدن بیشتر آن می شود. بیشتر بیماران در سنین بالا به دندانپزشکان زیبایی مراجعه می کنند که آرزوی سفید شدن دندان دارند.

با توجه به گروه های شغلی ، امکان انجام درمان های زیبایی دندان وجود دارد. به عنوان مثال ، اعضای روابط عمومی یا فروشندگانی که دائماً با مردم در تماس هستند. وقتی دندان ها برش کم تری داشته باشد ، فرد را دلسوز جلوه می دهد. به طور کلی ، دندان های گرد در برقراری ارتباط صمیمی تر هنگام گفتگو کمک می کنند. برای صاحبان مشاغل ، دندان های نیش زاویه دار و نوک تیز می تواند استفاده شود که می تواند ظاهری اقتدارگرایانه تری ایجاد کند.

از نظر جنسیت در بیماران زن ، باید دندان هایی به شکل گردتر استفاده شود. در بیماران مرد می توان دندان هایی با انتقال دقیق تر ، دندان های زاویه دار با دندانهای نیش غالب ساخته شود.