منوی دسته بندی

روش صحیح انتخاب رنگ دندان در اصلاح طرح لبخند چیست؟

تعیین رنگ دندان مناسب با دندان شما

فهرست مطالب

انتخاب رنگ دندان چه اهمیتی دارد؟

یکی از مهمترین عوامل در روش های دندانپزشکی زیبایی انتخاب رنگ دندان می باشد. بیماران توجه ویژه ای به رنگ دندان های خود دارند ، بنابراین مطابقت یک ماده مصنوعی مانند روکش با ساختار طبیعی دندان ها می تواند دشوار باشد. تطبیق رنگ همراه با یک رویکرد سیستماتیک ، دقت و ثبات ، نتایج مورد انتظار را فراهم می کند که در دندانپزشکی زیبایی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

اگر تمام دندان های قابل مشاهده شما با روکش های لمینت پوشیده نشده باشند، یعنی قرار است برخی از دندان های قابل مشاهده شما روکش نشود. هماهنگی رنگ روکش لمینت با رنگ طبیعی دندان های شما بسیار مهم است. قبل از انتخاب رنگ دندان ، اگر لکه های جدی بر روی سطح دندان وجود دارد ، باید آنها را جرم گیری کرد.

مطابقت انتخاب رنگ دندان با روکش ها

روش راهنمای رنگ دندانپزشکی

اگرچه هر کلینیک دندانپزشکی سیستم مختص به خود را برای تعیین رنگ دندان ها دارد ، اما یک روش استاندارد وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این روش از راهنمای رنگ به عنوان نقطه مرجع برای مقایسه رنگ دندان ها استفاده می کند. یک راهنمای رنگ دارای چهار دسته اصلی برای مقایسه بر اساس سایه های مختلف رنگ می باشد.

روش راهنمای رنگ دندانپزشکی

دسته بندی راهنمای انتخاب رنگ دندان

دسته اول که با نماد A  نشان داده می شود، مقیاس رنگی از سفید تا قهوه ای مایل به قرمز را نشان می دهد. دسته دوم که با نماد B نشان داده می شود، مقیاس رنگ دیگری را نشان می دهد که از سفید تا زرد مایل به قرمز متغیر می باشد. گروه C شامل رنگ هایی از سفید تا خاکستری و در آخر ، دسته D شامل یک مقیاس رنگی از سفید تا خاکستری مایل به قرمز است.

بخوانید
بلیچینگ در صادقیه

در این گروه ها ، تن های مختلف از سایه رنگی تیره تا روشن وجود دارد. تنوع رنگ به راهنمای رنگی که استفاده می شود بستگی دارد. به عنوان مثال برخی از راهنما های رنگی فقط چهار سایه برای هر دسته دارند ، در حالی که برخی سایه بیشتری دارند. با توجه به این راهنمای رنگی ، اکثر افراد دندان هایی به رنگ A3 دارند ، به این معنی که رنگ دندان آنها کمی قهوه ای مایل به قرمز می باشد. A3 میانگین سایه طبیعی دندان محسوب می شود.[منبع استناد]

دندان A3 رنگ طبیعی دندان با توجه به سایه ها

با این حال ، بسیاری از افراد می خواهند دندان هایشان سفید تر و روشن تر به نظر برسد و می خواهند رنگ دندان های A3 آنها درخشان تر شود. در بلیچینگ دندان ، بسیاری از افراد خواستار آوردن رنگ دندانهایشان به B1 می باشند. رنگ B1 معمولاً سفیدترین رنگ در نظر گرفته می شد.

 

در گذشته سایه B1 سفیدترین سایه برای دندان های طبیعی بود. اکنون با معرفی محصولات سفید کننده ، رنگ طبیعی بسیار سفید تر شده است. اکنون حتی رنگ های روشن تری نسبت به روشن ترین سایه B1 وجود دارد. این رنگ ها اغلب به عنوان رنگ های هالیوودی شناخته می شوند زیرا سفیدتر از دندان های طبیعی می باشند.

نکاتی که هنگام انتخاب سایه رنگ سفید باید به آنها توجه کنیم

مهمترین نکته در انتخاب سایه رنگ سفید ویژگی های صورت ، رنگ پوست ، دندان های طبیعی و حتی سن شما می باشد. به عنوان مثال ، اگر چندین دندان ترمیم شود ، هماهنگی دندان های مصنوعی با رنگ دندان های اصلی شما بسیار مهم است.

بخوانید
دندانپزشکی زیبایی در شهران

علاوه بر این ، سن شما در زیبایی روکش ها نیز نقش اساسی دارد. دندان های ما با افزایش سن به طور طبیعی تیره می شوند. یک فرد بالغ که دهانش پر از دندان های بسیار سفید است ، به نظر می رسد که از دندان مصنوعی استفاده می کند. طیف گسترده ای از گزینه های دندانپزشکی زیبایی وجود دارد و دندانپزشک به شما کمک می کند سایه ای از رنگ سفید را انتخاب کنید که به اندازه کافی روشن باشد تا زیبایی لبخندی شما را بازگرداند.

قبل و پس از بلیچینگ دندان

دندانپزشک در مورد ظاهری که می خواهید به شما کمک کند تا سایه دندان ایده آل خود را انتخاب کنید ، از شما سوال خواهد کرد. ممکن است بخواهید تصویری همراه خود بیاورید که بر لبخند مورد نظر شما اشاره می کند. اگر قبلاً از روکش دندان استفاده کرده اید ، می توانید تجربیاتی که شما یا دیگران درباره دندان های خود داشته اید را با دندانپزشک به اشتراک بگذارید. این نوع بازخورد به شما کمک می کند تا دندانپزشک خود را در مورد انتظارات خود از چگونگی ظاهر روکش لمینت خود آگاه کنید.

در قرار ملاقات پروب روکش، خواهید دید که هنگام قرار دادن روکش لمینت به چه صورت خواهد بود. این به شما بهترین فرصت را می دهد تا ارزیابی کنید که چگونه با سایه دندان انتخاب شده ظاهر شما تغییر می کند. دندان ها در این مرحله به شکل موم نگه داشته می شوند و اگر فکر می کنید رنگ مناسبی نیست ، می توانید آنها را تغییر دهید. با این حال ، اکثر بیماران از رنگ دندان هایی که با کمک دندانپزشکان انتخاب می شود ، راضی هستند.

بخوانید
مشکلاتی که کودکان را ملزم به مراجعه به متخصص ارتودنسی کودک می کند ...

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • امیر موحد گفت:

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • احمد سلیمی گفت:

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • سجاد کرمی گفت:

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 • امیرحسین رهنما گفت:

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • عزیز رحمانی گفت:

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 • رمضان شریعتی گفت:

  ایول

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *