منوی دسته بندی

فهرست مطالب

ایمپلنت در یک جلسه

بیمارانی که یک یا چند دندان را از دست می‌دهند، می‌خواهند آن‌ها را تا حد امکان سریع و آسان جایگزین کنند. ایمپلنت های دندانی اغلب راه حل مناسبی را ارائه می دهند. تعداد زیادی از دندانپزشکان با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته، ایمپلنت‌های دندانی را در همان روز انجام می دهند و ایمپلنت‌ها را قرار داده و تقریباً بلافاصله بارگذاری می کنند.

این روش متکی بر این است که ایمپلنت‌ها به گونه‌ای قرار گیرند که نتوانند در طول فرآیند بهبودی و نقاهت حرکت کنند. اگرچه ایمپلنت‌ دندانی بلافاصله پس از جراحی بارگذاری می‌شوند، اما همچنان باید با استخوان ادغام شوند. حتی کوچکترین حرکت می تواند در این روند اختلال ایجاد کند.

دندان مصنوعی زمانی تنها گزینه موجود برای جایگزینی دندان های از دست رفته بود. امروزه ایمپلنت دندانی به محبوب ترین راه حل تبدیل شده است. ایمپلنت های دندانی جایگزین مناسبی برای پروتزهای کامل و سایر پل های متحرک هستند. ایمپلنت ها راحت تر هستند و مزایای بیشتری از جمله ترمیم کانتور صورت را ارائه می دهند.

ایمپلنت ها مستقیماً در فک قرار می گیرند. سپس می توان یک پل را برای دستیابی به تناسب کامل وصل کرد. این فرآیند مشکلاتی را که در پروتزها از جمله تناسب نامناسب، لغزش، ظاهر نامناسب، محدودیت جویدن و حساسیت به وجود می‌آیند، از بین می‌برد. جراحی ایمپلنت بسیار موفقیت آمیز بوده و اکثر بیماران آن را به خوبی تحمل می کنند.

tag6

پیشرفت در فناوری ایمپلنت روش ایمپلنت در یک جلسه را رایج کرده است. این درمان مقرون به صرفه است و می تواند در یک جلسه با ایمپلنت های دندانی همان روز انجام شود. علاوه بر مقرون به صرفه بودن، مراقبت طولانی مدت دندان از ایمپلنت ها هزینه چسب ها و مواد پاک کننده مخصوص را حذف می کند.

با انتخاب ایمپلنت های دندانی، بیماران می توانند به روال عادی مراقبت از دندان بازگردند. ایمپلنت های دائمی همچنین می توانند برای جایگزینی تکی استفاده شوند و دندان های سالم و موجود را تحت تاثیر قرار ندهند.

ایمپلنت ها یک لبخند کامل و طبیعی ایجاد می کنند یا می توانند با دندان های سالم همزیستی کنند. همچنین می توان از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی کامل به جای دندان مصنوعی استفاده کرد.

علاوه بر این، ایمپلنت‌ها جایگزین آسیب‌های ریشه و شکاف‌های موجود در استخوان تحلیل رفته و دندان‌های از دست رفته خواهند شد.

tag5

چرا ایمپلنت در یک جلسه

همانطور که در بالا گفته شد، با ایمپلنت های دندانی یک روزه، کل فرآیند را می توان در کمتر از یک روز تکمیل کرد. بهبودی تقریباً فوری است. نتایج یک بار ویزیت شامل دندان‌های دائمی می‌شود که ظاهر، احساس و عملکرد درستی مانند دندان‌های واقعی دارند.

چه جایگزینی یک دندان یا چند دندان، ایمپلنت های دندانی همان روز یکی از کم تهاجمی ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه های موجود هستند. این روش نتایج فوری را ارائه می دهد و با بازگرداندن عملکرد و ظاهر، اعتماد به نفس را ایجاد می کند. انجام این کار در یک ویزیت به راحتی در مطب های دندانپزشکی بیشتر در دسترس است.

بخوانید
ایمپلنت در غرب تهران

در روش ایمپلنت دندانی، پیچ‌های تیتانیوم که «ایمپلنت» نامیده می‌شوند، در استخوان فک قرار می‌گیرند. سپس یک بریج یا دندان های جداگانه به ایمپلنت ها وصل می شود. ایمپلنت دندانی یک روزه یک روش یک روزه و فوری را ارائه می دهد..

درمان ایمپلنت دندان در همان روز فواید و معایب زیادی دارد.

بیایید مزایا و معایب این روش را ببینیم. ایمپلنت های یک روزه را معمولاً می توان در یک روش انجام داد که بسته به تعداد دندان های کاشته شده از ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت متغیر است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که در واقع با دندان های دائمی خود مطب را ترک نخواهید کرد.

آیا می توان ایمپلمنت دندان را در یک جلسه انجام داد؟

در حالی که هرگز نباید سعی کنید کل فرآیند ایمپلنت دندانی، از جمله مرحله برنامه ریزی، را در یک روز کامل کنید، ممکن است بتوانید پس از انجام عمل، درمان نسبتاً سریعی دریافت کنید.

چند ایمپلنت دندانی می توانید در یک زمان انجام دهید؟

از چهار تا هشت ایمپلنت را می توان برای قوس کامل استفاده کرد. ایمپلنت ها به صورت استراتژیک در دهان شما قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که پروتزهای شما تا حد ممکن پایدار هستند. تعداد دقیق ایمپلنت های مورد نیاز متفاوت است و در نهایت به وضعیت فردی شما بستگی دارد.

مدت زمان کاشت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

دندانپزشک شما ایمپلنت تیتانیوم را در استخوان فک شما درست زیر لثه قرار می دهد. این جراحی معمولاً برای هر ایمپلنت حدود

۱ تا ۲ ساعت طول می کشد. پس از تکمیل این مرحله، اکثر دندانپزشکان حدود ۳ ماه قبل از ترمیم نهایی جایگزینی دندان صبر می کنند.

tag4

آیا می توانید ایمپلنت را یکی یکی انجام دهید؟

بسته به نیاز شما، می توان از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی یک دندان تا یک ردیف کامل استفاده کرد. یک یا دو دندان از دست رفته نیاز به یک ایمپلنت در هر دندان دارد. اگر نیاز به جایگزینی دو یا چند دندان از دست رفته دارید، ممکن است از ایمپلنت های کمتری برای لنگر انداختن دندان ها استفاده شود.

چقدر بعد از کشیدن دندان می توان ایمپلنت گذاشت؟

در برخی موارد، اگر استخوان فک سالم کافی وجود داشته باشد، ممکن است امکان کاشت ایمپلنت دندانی در همان روزی که دندان درآورده می شود وجود داشته باشد. با این حال، در بیشتر موارد، دندانپزشک توصیه می کند که ۳ تا ۶ ماه پس از کشیدن دندان صبر کنید تا این ناحیه به طور کامل بهبود یابد.

آیا ایمپلنت دردناک است؟

این روش به خودی خود دردناک نیست زیرا با بی حسی عمومی یا موضعی برای بی حس کردن کامل دهان انجام می شود

بخوانید
دندانپزشکی بیماران سالمند در کلینیک تاج:

آیا می توانید دو تاج روی یک ایمپلنت قرار دهید؟

با موقعیت یابی دقیق، می توان از یک ایمپلنت برای حمایت از یک یا چند تاج استفاده کرد. در برخی از تکنیک ها فقط از چند ایمپلنت برای حمایت از قوس کامل دندان استفاده می شود.

 

راحتی ایمپلنت های دندانی در همان روز یا بارگذاری فوری، بسیار خیره کننده است. کاری که کاشت‌های سنتی چندین ماه طول می‌کشد را می‌توان تنها در یک جلسه به دندانپزشک انجام داد.

 1. دندان را بکشید و ۲ تا ۴ ماه صبر کنید تا حفره خوب شود.
 2. ایمپلنت را وارد کنید و ۳ تا ۶ ماه برای استئواینتگراسیون صبر کنید.
 3. سپس تاج را قرار دهید را داخل ایمپلنت قرار دهید.

با این حال، ایمپلنت های همان روز بسیار سریعتر هستند. برای بررسی اینکه آیا کاندیدای خوبی هستید یا نه، یک جلسه مشاوره اولیه خواهید داشت و معاینه نهایی پس از جراحی شما انجام می شود.

مزایای ایمپلنت های دندانی یک جلسه چیست؟

میزان موفقیت برای ایمپلنت های یک جلسه ای همچنان گزینه ای مناسب است. در واقع، مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی تاج دریافت که تفاوت در میزان موفقیت درمان و ثبات سطح استخوان رادیوگرافی برای ایمپلنت‌های یک جلسه ای در مقایسه با ایمپلنت‌های معمولی از نظر آماری ناچیز است. سایر مزایای جراحی فک و صورت در تاج عبارتند از:

 1. ترمیم فوری است و بیمار با دهان پر از دندان مطب را ترک می کند.
 2. ایمپلنت بهتر به استخوان جوش می خورد.
 3. بافت‌های نرم و لثه‌ها سریع‌تر بهبود می‌یابند و احتمال عقب‌نشینی کمتری دارد.
 4. به روند بهبودی کمک می شود زیرا ایمپلنت ها آلودگی ها را از حفره کشیدن دندان دور می کنند.
 5. مراحل کمتر جراحی باعث می شود تا روش سریعتر انجام شود. و سریع بودن آن به بیمار نسبت به ظاهر ایمپلنت آرامش خاطر می‌دهد.

tag2

 

معایب ایمپلنت های دندانی در یک جلسه چیست؟

ایمپلنت دندان در یک جلسه معایبی نیز به همراه دارد.

 1. اگرچه خطر بالایی ندارد، اما شواهدی وجود دارد که ایمپلنت های همان روز شانس بیشتری برای شکست نسبت به ایمپلنت های سنتی دارند.
 2. مطالعات نشان می دهد که به نظر می رسد ایمپلنت های دندان در یک جلسه از دست دادن استخوان حاشیه ای بیشتری دارند که می تواند منجر به شل شدن و شکست ایمپلنت شود.
 3. تورم و ناراحتی پس از عمل در ایمپلنت‌های دندان در یک جلسه در مقایسه با روش‌های معمولی شایع‌تر بود.
 4. عمل ۱ روزه برابر است با صرف زمان طولانی تری در صندلی دندانپزشکی .

چه کسانی کاندیدای مناسب ایمپلنت در یک جلسه هستند؟

مانند بسیاری از روش ها، دندانپزشکی یا پزشکی، هرکسی که مایل به ایمپلنت دندان در یک جلسه است نمی تواند آن را دریافت کند. به گفته ی تاج دنتال ، یک بیمار ایده آل عبارت است از:

 1. افراد سالم
 2. فردی غیر سیگاری یا مایل به ترک قبل از کاشت.
 3. بیماری لثه ندارد.
 4. بهداشت دهان و دندان را تا حد مناسبی رعایت می کند.
 5. بیماری خودایمنی ندارد.
 6. بیماری مزمن ندارد.
 7. دندان قروچه ندارد.
بخوانید
روکش دندان می تواند زندگی شما را کاملاً تغییر دهد!

با این حال، استخوان فک چیزی است که بسیار مهم است. نمی تواند خیلی نازک یا نرم باشد تا بتوان ایمپلنت را بدون پیوند استخوان وارد کرد.

هر چیزی مزایا و معایبی دارد. با این حال، قبل از اینکه این ایمپلنت در یک جلسه انجام دهید، با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل سریع هستید یا خیر.

مراقبت های ایمپلنت در یک جلسه

آیا باید از کار مرخصی بگیرم؟

بعید است که نیاز به مرخصی از کار داشته باشید، اما ممکن است بخواهید برای احتیاط یک یا دو روز تعطیل برنامه ریزی کنید.

آیا به کسی نیاز دارم که مرا همراهی کند؟

به شما توصیه می شود در روز کاشت ایمپلنت از شخص دیگری بخواهید که شما را به خانه برساند. دندانپزشکان ایمپلنت معمولاً از بی حسی موضعی استفاده می کنند، اما در صورت درخواست می توانند به شما آرامبخش ارائه دهند.

این می تواند از طریق دهان یا از طریق یک خط داخل وریدی داده شود. دندانپزشک شما همچنین توصیه های بیشتری به شما می دهد که در صورت انتخاب آرامبخش، باید از آنها پیروی کنید.

آیا باید به تسکین درد فکر کنم؟

ممکن است نیازی به تسکین درد نداشته باشید، اما مطمئن شوید که مسکن های مناسب برای بعد از عمل دارید. اگر به هر دارویی حساسیت دارید، لطفاً این موضوع را با دندانپزشک ایمپلنت خود در میان بگذارید.

tag1

 

مراقبت های بعد از کاشت ایمپلنت دندان در یک جلسه

 

آیا از دهانم خون می آید؟

مقداری خونریزی جزئی پس از کاشت ایمپلنت دندان طبیعی است. دندانپزشک شما ممکن است از شما بخواهد که با گاز گرفتن محکم روی یک گاز به مدت حدود یک ساعت، روی ناحیه مورد نظر فشار وارد کنید. سپس پد باید به آرامی برداشته شود.

در صورت لزوم این کار را با یک پد گاز دیگر برای ۳۰ دقیقه دیگر تکرار کنید. در صورتی که خونریزی ادامه یابد، چای کیسه ای مرطوب شده را به مدت ۳۰ دقیقه گاز بگیرید. اسید تانیک موجود در برگ های چای به تقویت لخته شدن خون کمک می کند.

پس از کاشت ایمپلنت، احتمال خونریزی بسیار کمتری در مقایسه با کشیدن دندان خواهید داشت، زیرا ایمپلنت در شکاف قرار می گیرد.

هدف این مقاله ارتقای درک و دانش در مورد موضوعات کلی بهداشت دهان و دندان است. در نظر گرفته نشده است که جایگزینی برای مشاوره، تشخیص یا درمان حرفه ای باشد. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک بیماری یا درمان داشته باشید، همیشه از دندانپزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشاوره بگیرید.

 

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • یوسف براتی گفت:

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

 • بهمن طباطبایی گفت:

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • رمضان فاظلی گفت:

  گل گفتید دست مریضاد

 • غلام مرادخانی گفت:

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 • امید بابایی گفت:

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • ایمان سلطانی گفت:

  بی نظیر هستید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *