منوی دسته بندی

فهرست مطالب

ایمپلنت دیجیتال در جنت آباد

ما در کلینیک دندانپزشکی تاج طیف گسترده‌ای از سیستم‌های ایمپلنت دیجیتال را ارائه می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم برای بیمارانی که به دنبال زیبایی طبیعی دندان‌های خود هستند، خدمات ارائه دهیم. تکنسین‌های مجرب ما در مورد سیستم ایمپلنت مناسب شما اطلاعات مفیدی به شما خواهند داد.

علاوه بر فناوری CAD/CAM، توسعه نرم‌افزار برنامه‌ریزی ایمپلنت دیجیتال سه بعدی اخیراً منجر به تکامل مفاهیم درمانی جدید در درمان ایمپلنت دندان شده است. علاوه بر این، ترکیب چنین تصاویری و فناوری CAD/CAM امکان ساخت راهنماهای جراحی و پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت دیجیتال را فراهم می‌کند که قبل از عمل بر اساس برنامه‌ریزی درمان مجازی ساخته می‌شوند.

امروزه، جراحی به کمک کامپیوتر را می‌توان به طور کلی به دو گروه تقسیم کرد: جراحی هدایت شده با کامپیوتر (استاتیک) که در این سایت نیز به آن توجه فراوانی شده است، و جراحی ناوبری کامپیوتری (دینامیک) که باز هم مقالاتی در این باره نوشته شده است.

یکی از اهداف اصلی دندانپزشکی ترمیمی ایجاد ترمیم‌های است که به درستی عملکرد داشته باشند و عمر بلندمدتی داشته باشد.

ایمپلنت دیجیتال

نقش ایمپلنت دیجیتال

برنامه ریزی دقیق و استفاده از ایمپلنت دیجیتال نقش بسزایی در موفقیت ترمیم‌های ایمپلنت دندان دارد. استفاده از فناوری دیجیتال برای برنامه ریزی ایمپلنت دندان تضمین می‌کند که شما به نتایج مطلوب دست خواهید یافت و انتظارات بیمار و اعضای تیم حرفه‌ای را برآورده خواهد شد.

فناوری دیجیتال در کلینیک‌های دندانپزشکی، مطب‌های خصوصی و آزمایشگاه‌های دندانپزشکی در حال تبدیل شدن به استاندارد مراقبت در سراسر این حرفه است. برنامه ریزی ایمپلنت دیجیتال نیاز به تصویربرداری سه بعدی از طریق یک اسکنر داخل دهانی دارد که گاهی اوقات با چاپگرهای سه بعدی تکمیل می‌شود.

اندودنتیست‌ها، ارتودنتیست‌ها و جراحان دهان همگی از توموگرافی کامپیوتری با پرتو مخروطی (CBCT) استفاده می‌کنند. اما مزایای ایمنی بیمار و تضمین کیفیت در برنامه ریزی ایمپلنت دندان، استفاده از فناوری دیجیتال را برای موفقیت درمان ضروری می‌کند. هیچ عرصه‌ای برای تصویربرداری سه بعدی بهتر از برنامه ریزی درمان ایمپلنت مناسب نیست.

استفاده از فناوری دیجیتال برای برنامه ریزی ایمپلنت دیجیتال مزایای بی شماری را برای پزشکان اولیه اعم از دندانپزشکان عمومی یا متخصصان دندانپزشکی، تکنسین‌های آزمایشگاهی و بیماران فراهم می‌کند.

مزایای ایمپلنت دیجیتال:

 1. ایمپلنت دیجیتال روند را بهینه می‌کند و از طریق تصویربرداری واضح از ساختارهای آناتومیک مانند ریشه‌های مجاور، غشای سینوس، اعصاب و عروق خونی، احتمال آسیب را به حداقل می‌رساند.
 2. ایمپلنت دیجیتال ارتفاع، عرض، عمق و ساختار استخوان موجود را برای تعیین نیاز به تقویت استخوان، بازسازی هدایت شده استخوان، انبساط برآمدگی یا پیوند نشان می‌دهد.
 3. ایمپلنت دیجیتال امکان تجسم کمیت، کیفیت و حجم استخوان موجود را فراهم می‌کند و در صورت نیاز، مکان‌های جایگزین مناسب را برای ایمپلنت‌ها تعیین می‌کند.
 4. ایمپلنت دیجیتال با ارائه دقت بیشتر در تشخیص و برنامه ریزی درمان، قابلیت پیش بینی را افزایش می‌دهد.
 5. ایمپلنت دیجیتال محدودیت‌هایی را برای گزینه‌های درمانی در اوایل مرحله برنامه‌ریزی نشان می‌دهد.
 6. ایمپلنت دیجیتال برای بهبود مدیریت کیفیت از طریق حذف تصمیمات غیر منتظره حین عمل یا انحراف از پروتکل‌ها بهترین عملکرد را نشان می دهد.
 7. به اشتراک گذاری فرآیند برنامه ریزی درمان توسط یک تیم تخصصی
 8. ایمپلنت دیجیتال به دست آوردن نظرات دوم در صورت نیاز را تسهیل می‌کند.
 9. نگرانی بیمار را کمتر می‌کند.
بخوانید
خطرات پیرسینگ دهان

مزایا ایمپلنت دیجیتال برای جراح:

 1. ارتباط بهتر با پزشک اولیه در تمام مراحل برنامه ریزی، ساخت و قرار دادن ایمپلنت
 2. تجسم‌های واضح از محل ساختارهای تشریحی برای تسهیل برنامه ریزی درمان
 3. ارزیابی دقیق انحرافات در مناطق ایمنی در اطراف ساختارهای تشریحی که ممکن است از نظر بالینی مرتبط شوند.
 4. ارزیابی دقیق حجم و کیفیت استخوان موجود
 5. شناسایی زودهنگام مشکلات احتمالی در مرحله برنامه ریزی
 6. انتخاب آگاهانه نوع ایمپلنت مناسب برای وضعیت آناتومیک و نیازهای طراحی و مواد پروتز
 7. منجر به برنامه ریزی معکوس پس از انتخاب ترمیم نهایی می‌شود.

مزایای ایمپلنت دیجیتال برای بیمار:

 1. درک درمان و انتظارات نتیجه را افزایش می‌دهد.
 2. به دلیل بهبود کارایی، زمان جراحی را کاهش می‌دهد.
 3. تضمین می‌کند که نتیجه مطلوب انتظارات را برآورده می‌کند.
 4. به قرارهای ملاقات کمتری نیاز دارد.
 5. ایمنی ایمپلنت با تجسم سه بعدی ساختارهای آناتومیکی را افزایش می‌دهد.
 6. قابلیت پیش بینی را برای نتایج ترمیمی مورد انتظار برای عملکرد و زیبایی شناسی بهبود می‌بخشد.

ایمپلنت دیجیتال

معایب ایمپلنت دیجیتال

مانند تمام فناوری‌ها ، استفاده از برنامه ریزی دیجیتال برای ایمپلنت‌ها دارای معایبی است.

 • بدیهی است که هزینه سخت افزار و نرم افزار اولین ایراد است. خود ایمپلنت‌ها برای بیمار پرهزینه هستند و نه تنها به پول، بلکه زمان و تمایل به انجام روش‌های استرس‌زا نیاز دارند.
 • آسان‌تر کردن این فرآیند برای بیمار و کارآمدتر کردن روش‌ها برای پزشک، سرمایه‌گذاری بلندمدت را توجیه می‌کند.
 • در حالی که این معایب واقعی هستند، اما مطمئناً با مزایای برنامه ریزی بهینه ایمپلنت و حصول اطمینان از نتایج جراحی کارآمدتر و ایمن‌تر از آن‌ها غلبه می‌کند.

برنامه ریزی دیجیتال را در عمل خود پیاده کنید.

از زمان معرفی اولین نسل رادیوگرافی دیجیتال، فناوری به عنصر جدایی ناپذیر یک مطب دندانپزشکی مدرن و مترقی تبدیل شده است. برای دندانپزشکان ارائه دهنده خدمات ایمپلنت، برنامه ریزی برای جراحی با استفاده از فناوری سه بعدی مزایای زیادی را برای پزشک، بیمار و تکنسین آزمایشگاه فراهم می‌کند که معایب آن ناچیز به نظر می‌رسد.

بخوانید
کانتورینگ دندان (میناپلاستی)

با استفاده از رایانه‌های سریع و قدرتمند موجود امروزی، نرم افزار کاربر پسند و تکنسین‌های آزمایشگاهی آگاه، برنامه ریزی ایمپلنت با استفاده از فناوری دیجیتال بیش از هر زمان دیگری امکان‌پذیر است.

ایمپلنت دیجیتال

اسکن و طراحی داخل دهانی  برای ایمپلنت دندان دیجیتالی

یکی از ستون‌های برنامه‌ریزی ایمپلنت دندان دیجیتالی و قرار دادن ایمپلنت با پروتز، گرفتن تصاویر سه‌بعدی داخل دهانی است که تضمین می‌کند که تمام ساختارهای آناتومیک به وضوح در فک بالا و فک پایین ثبت می‌شوند. این اکتساب را می‌توان با اسکنرهای مبتنی بر آزمایشگاه خارج دهانی از قالب‌های آنالوگ یا مدل‌های فیزیکی یا IOS انجام داد. IOS به این دلیل محبوب شده است که استفاده از آنها آسان است.

امکان اسکن مجدد مناطقی را که ممکن است دارای ایراد باشند به سادگی امکان پذیر است. همچنین ارائه تجربه بسیار راحت‌تری برای بیمار است. علاوه بر این، فایل‌های اسکن را می‌توان به صورت دیجیتالی ذخیره کرد و برای هر گونه استفاده در آینده به راحتی در دسترس هستند. کلینیک دندانپزشکی تاج محیطی استثنایی و مراقبت‌های دندانپزشکی فوق‌العاده را ارائه می‌دهد. کلینیک دندانپزشکی تاج بالاترین استانداردهای مراقبت‌های بهداشتی دندان را ارائه می‌دهد.

متخصصان با تجربه ما و فناوری‌های پیشرفته کلینیک ما کارایی بالایی را در خدمات مختلف دندانپزشکی ارائه می‌دهند که شامل دندانپزشکی عمومی، دندانپزشکی زیبایی، ونیر، ارتودنسی، کاشت دندان، جراحی دهان و بسیاری موارد دیگر می‌شود. بخش ایمپلنت دندان دیجیتالی برای همه بیماران قابل دسترسی است و ارائه خدمات برتر به مشتریان اولویت اول ما است.

سوالاتی در مورد ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال در جنت آباد

چه چیزی ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال را از ایمپلنت‌های دندانی سنتی متمایز می‌کند؟

تفاوت اصلی این است که ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال از پیشرفت‌های مدرن در تصویربرداری و محاسبات برای ساده‌تر کردن این روش استفاده می‌کنند، بنابراین سریع‌تر، نیاز به بازدید کمتر و حتی دقیق‌تر است. ایمپلنت واقعی یک ریشه دندان تیتانیومی است که مشابه آنهایی است که در سایر روش‌ها استفاده می‌شود.

ایمپلنت دیجیتال

چرا جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال راحت تر است؟

جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال بدون برش و بدون بخیه انجام می‌شود، بنابراین اختلال کمتری در بافت حساس لثه شما ایجاد می‌شود. این روش همچنین کوتاه‌تر است، بنابراین زمان کمتری روی صندلی صرف می‌شود، که می‌تواند آن را بسیار آسان‌تر کند، حتی برای افرادی که اضطراب دندانی دارند.

بخوانید
10 دلیل برای این که کاشت دندان بهترین گزینه درمانی برای دندان های از دست رفته است

چه تعداد ویزیت برای روش ایمپلنت دندان دیجیتال لازم است؟

برای ایمپلنت دندان دیجیتالی فقط به سه ویزیت نیاز دارد. اما هفت بازدید برای روش‌های سنتی ایمپلنت دندان در نظر گرفته شده است.

جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال چقدر طول می‌کشد؟

جراحی ایمپلنت دیجیتالی دندان به طور متوسط ​​تنها ۱۵ دقیقه طول می‌کشد تا دو ایمپلنت دندان قرار گیرد. این در مقایسه با میانگین ۱۳۰ دقیقه ای جراحی کاشت دندان سنتی است.

ایمپلنت دندان من چه زمانی آماده می‌شود؟

با روش ایمپلنت دندان دیجیتال، بسیاری از افراد می‌توانند در همان روز ایمپلنت دندان و ترمیم موقت را انجام دهند. احتمالاً کلینیک ما را با لبخندی کامل و زیبا ترک خواهید کرد. میانگین زمان برای ترمیم موقت ۵-۷ روز است، در حالی که برای روش‌های کاشت سنتی ۱۲۳ روز است.

ترمیم‌های نهایی ممکن است زمانی انجام شوند که استخوان ترمیم کامل شود، معمولاً ۳-۶ ماه پس از کاشت ایمپلنت دندانی انجام می شود.

عکس ایمپلنت دیجیتال

آیا من کاندیدای ایمپلنت دندان دیجیتالی هستم؟

اکثر بزرگسالانی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند، کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان هستند. از پزشک خود بپرسید که آیا به اندازه کافی برای جراحی سالم هستید یا خیر و برای اطمینان با دندانپزشک ایمپلنت مشورت کنید.

چه فناوری‌های تصویربرداری در روش ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال استفاده می‌شود؟

حداقل، ما از سه فناوری تصویربرداری برای طراحی مدل سه بعدی دندان‌های شما برای برنامه ریزی استفاده می‌کنیم. اشعه ایکس پانوراما، سی تی اسکن و اسکن دیجیتالی دندان‌های شما برای ارائه مدل به ما استفاده می‌شود که کاملاً نمایانگر دندان‌ها و فک‌های شما باشد.

شبیه سازی جراحی ایمپلنت چیست؟

شبیه سازی جراحی ایمپلنت زمانی استفاده می شود که ما از مدل سه بعدی دندان‌ها و فک‌های شما برای برنامه ریزی روش ایمپلنت دندانی شما استفاده می‌کنیم. بهینه سازی جراحی به ما این امکان را می‌دهد که راهنماهای جراحی را بسازیم که روند را ساده می‌کند. به همین دلیل است که می‌تواند چنین روش سریعی باشد.

چگونه از ایمپلنت‌های دندانی خود نگهداری کنم؟

نگهداری ایمپلنت دندان مانند مراقبت از دندان‌های طبیعی است، مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

ماندگاری ایمپلنت‌های دیجیتالی دندانی چقدر است؟

ما اغلب می‌گوییم که ایمپلنت دندان تا آخر عمر دوام می‌آورد. مطالعات نشان می‌دهد که اکثر ایمپلنت‌های دندانی ۲۰ سال پس از کاشت هنوز سر جای خود هستند. برخی از افراد ۵۰ سال است که ایمپلنت‌های دندانی انجام داده‌اند.

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • رسول توسلی گفت:

  آدرس دفترتون کجاست

 • محمدعلی امین گفت:

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 • علی محمد شریف گفت:

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • رسول افتخاری گفت:

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • نادر پارسا گفت:

  خیلی خوشحالم که هستین

 • بهنام معصومی گفت:

  خیلی زیبا بود مهندس

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *