ایمپلنت All On 4 مقرون به صرفه ترین و ارزانترین ایمپلنت دندان

فهرست مطالب

اغلب اوقات بیماران از ما می‌پرسند که ایمپلنت All On 4  چیست و چه تفاوتی با روش کاشت مرسوم دارد؟

ایمپلنت All On 4  یک تکنیک ایمپلنت دندانی است که در آن دندان‌های بالایی یا پایینی تنها با چهار ایمپلنت جایگزین می‌شوند. این چهار ایمپلنت به عنوان مکانیزم پشتیبانی برای قرار دادن مجموعه جدیدی از دندان‌های ثابت عمل می‌کنند.

با روش کاشت دندان ایمپلنت All On 4 ، ایمپلنت‌های عقب ۴۵ درجه به سمت عقب دهان متمایل می‌شوند. در مقایسه با سایر روش‌های ایمپلنت ایمپلنت All On 4  به تراکم استخوان یکسانی برای محکم کردن ایمپلنت نیاز ندارد.

تاریخچه تکنیک همه روی چهار

در حالی که ایده داشتن یک مجموعه کامل از دندان‌ها که تنها توسط چند فیکسچر ایمپلنت پشتیبانی می‌شود، ایده جدیدی نبود، مفهوم اتخاذ یک زاویه ۴۵ درجه برای ایمپلنت‌های خلفی چیزی بود که منجر به تکامل ایمپلنت  شد.

پروفسور پائولو مالو، از پرتغال، همراه با سازنده ایمپلنت Nobel Biocare از اولین کسانی بودند که مزایای درمانی بالقوه و مقرون به صرفه بودن تکنیک ایمپلنت  All On 4™ را تشخیص دادند.

در دهه ۱۹۹۰، پروفسور پائولو مالو، و با حمایت مالی  Nobel Biocare، یک سری مطالعات را برای تعیین اثربخشی این رویکرد جدید و نوآورانه انجام داد. در سال ۱۹۹۸، پروفسور پائولو مالو اولین بیمار را با تکنیک ایمپلنت  All On 4™ معالجه کرد.

امروزه تکنیک  All On 4 به عنوان بهترین گزینه درمانی برای جایگزینی دندان‌های قوس کامل شناخته شده است.

در همین حال، پروفسور پائولو مالو به یک متخصص مشهور جهانی تبدیل شده است. او چندین تکنیک دیگر را برای کمک به بیماران مبتلا به موارد پیچیده ترمیمی ابداع کرد.

علاوه بر این، پروفسور پائولو مالو تعدادی کتاب برجسته در زمینه دندانپزشکی ترمیمی تألیف کرد، چندین نشریه علمی منتشر کرد و در سراسر جهان سخنرانی کرد.

ایمپلنت‌های دندانی معمولی در مقابل با این تکنیک جدید

ایمپلنت دندانی خود یک پیچ تیتانیومی کوچک است که در استخوان فک قرار می‌گیرد و سپس از یک دندان یا یک پل دندان پشتیبانی می‌کند. ایمپلنت تیتانیوم پایه‌ای را تشکیل می‌دهد که توسط آن دندان‌های جایگزین متصل می‌شوند.

برای روش متداول ایمپلنت دندان، برای کامل قوس به ۶ تا ۸ ایمپلنت نیاز دارد تا یک پل ثابت کامل را پشتیبانی کند.

در این تکنیک برعکس، تنها با دو ایمپلنت در جلوی دهان و دو ایمپلنت زاویه‌دار در پشت، با تنها چهار ایمپلنت برای پشتیبانی از قوس کامل مورد نیاز است.

مسائل مربوط به سلامت استخوان دهان

تکنیک ایمپلنت All On 4 به بیماران مبتلا به مشکلات استخوان دهان انتخاب بهتری داده است. در گذشته، فقدان استخوان فک بالا (که اغلب به دلیل مشکلات سینوس یا از دست دادن استخوان ایجاد می‌شود) یک مشکل بزرگ برای مراجعه‌کنندگان ایمپلنت بود و اغلب نیاز به پیوند استخوان برای ساخت فک به اندازه کافی برای حمایت از ۶-۸ ایمپلنت به روش‌های قدیمی مورد نیاز بود.

اما تکنیک ایمپلنت  All On 4 تفاوت زیادی ایجاد کرده است و این خبر بسیار خوبی برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان یا کمبود استخوان فک است.

برای بیمارانی که از پوکی استخوان رنج می‌برند، اغلب فکر می‌کنند که به دلیل کیفیت پایین استخوان، کاندیدای ایمپلنت‌های دندانی نیستند و در گذشته قطعاً درست بود. اما از آنجایی که ایمپلنت  All On 4 نیاز به پیوند استخوان را از بین می‌برد، بیمارانی که از پوکی استخوان رنج می‌برند معمولاً می‌توانند روش ایمپلنت All On 4  را انجام دهند.

آیا مشکلی در ایمپلنت All On 4™  وجود دارد؟

میزان موفقیت روش ایمپلنت  All On 4™ بسیار بالا است، مانند هر روش جراحی دیگری، هنگام تصمیم‌گیری در مورد جراحی ایمپلنت دندان باید عواملی را در نظر گرفت.

ایمپلنت دندان ممکن است از کار بیفتد که می‌توانید در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید. اما زمانی که به رویه ایمپلنت  All On 4™  فکر می‌کنید، دو عامل اضافی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ایمپلنت All On 4

موقعیت نامناسب ایمپلنت‌ها

بزرگ‌ترین اشتباه در درمان ایمپلنت All On 4™ زمانی رخ می‌دهد که ایمپلنت‌ها در موقعیت نامناسب قرار گیرند. ایمپلنت‌های بد قرار می‌گیرند می‌توانند نتایج زیبایی درمان را به خطر بیندازند.

هنگامی که ایمپلنت‌ها خیلی دور و جلوی دهان قرار می‌گیرند، باعث عقب رفتن لثه‌ها می‌شوند و فلز خاکستری تیره ایمپلنت در اطراف لثه قابل مشاهده است.

هنگامی که ایمپلنت‌ها خیلی عقب قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند شکل دندان‌های جایگزین ضخیم و حجیم به نظر برسد و صحبت کردن را سخت‌تر کند.

اصلاح ایمپلنت‌هایی که به درستی در جای خود قرار نگرفته‌اند می‌تواند یک فرآیند دشوار باشد. به همین دلیل است که در حالت ایده‌آل، دندانپزشکی که All On 4 ™  شما را انجام می‌دهد، در هر دو جنبه جراحی و زیبایی عمل به همان اندازه مهارت خواهد داشت.

دندانپزشکان آموزش دیده زیبایی در مقابل دندانپزشکان آموزش دیده جراحی

به طور کلی دو نوع دندانپزشک وجود دارد که درمان ایمپلنت All On 4 را انجام می‌دهد. یکی دندانپزشک جراح است و دیگری در دندانپزشکی زیبایی آموزش دیده است.

دندانپزشکانی که بیشتر بر روی نتایج زیبایی تمرکز می‌کنند، ممکن است در جنبه‌های جراحی این عمل کمتر تجربه داشته باشند. اگر عوارضی ایجاد شود و دندانپزشک صلاحیت کافی برای مقابله با آن را نداشته باشد، ایمپلنت‌ها در نهایت می‌توانند نمایان شوند و باعث عفونت لثه شوند.

نوع دیگری از دندانپزشکی که ایمپلنت All On 4 را انجام می‌دهد دندانپزشکی است که با جراحی آموزش دیده است. یک دندانپزشک آموزش دیده جراحی، کار بسیار خوبی را در قرار دادن ایمپلنت به نزدیک‌ترین استخوان موجود انجام می‌دهد، اما همیشه پیامدهای زیبایی ایمپلنت را در نظر نمی‌گیرد.

بهترین دندانپزشکان ایمپلنت All On 4  با تجربه و دانش در زمینه دندانپزشکی جراحی و زیبایی، آنها را قادر می‌سازد تا ایمپلنت‌ها را به طور دقیق قرار دهند و از تجربیات خود در دندانپزشکی زیبایی برای دستیابی به نتیجه‌ای زیبا برای بیمار استفاده کنند.

یافتن دندانپزشکی که این مهارت‌ها را با هم ترکیب کند دشوارتر خواهد بود، اما با انجام این کار، خطر بروز هر مشکلی را به حداقل می‌رسانید.

احساس خجالت در مورد دندان‌هایتان چقدر برای شما هزینه دارد؟ عزت نفس پایین چقدر بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد؟ چه تعداد از تجربیات مثبت به دلیل احساسی که در مورد لبخند زدن دارید از دست می‌رود؟

احساس خجالت، ناراحتی و ناامیدی در مورد دندان‌هایتان ممکن است چیزی باشد که باید با آن زندگی کنید، اما داشتن لبخندی که همیشه می‌خواستید اکنون راحت‌تر به دست می‌آید. در کلینیک تاج، ما چندین راه حل برای درمان ایمپلنت All On 4 خود ایجاد کرده‌ایم.

سؤالات متداول:

آیا برای انجام عمل باید تحت بیهوشی باشم؟

خیر. ایمپلنت‌های دندانی All On Four را می‌توان با استفاده از بی حسی موضعی گذاشت.

این روش چقدر طول می‌کشد؟

پروسه کامل ایمپلنت دندان ایمپلنت  All On 4 معمولاً بین ۳ تا ۴ ساعت طول می‌کشد.

چه مدت باید از کار مرخصی بگیرم؟

ما معمولاً توصیه می‌کنیم برای بهبودی حداقل چند روز از کار خود مرخصی بگیرید. همه به آن‌ها نیاز ندارند، اما بهتر است این گزینه در ردیف قرار گیرد.

چه مدت باید منتظر بمانم تا دندان‌های دائمی خود را دریافت کنم؟

دندان‌های ثابت نهایی شما معمولاً فقط ۲۴ ساعت پس از جراحی، در طی یک قرار کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای با دکتر، متصل می‌شوند.

چه تعداد بازدیدهای بعدی لازم است؟

پس از اینکه دندان‌های ثابت نهایی شما چسبانده شد، در هفته‌های بعد با ۵ دقیقه مراقب بهبودی شما خواهیم بود.

این به دکتر اجازه می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که همه چیز به درستی بهبود می‌یابد و از هرگونه عارضه احتمالی جلوگیری می‌کند.

تعداد قرار ملاقات‌ها و دفعات بازبینی به هر بیمار و میزان بهبودی آنها بستگی دارد، اما معمولاً می‌توانید انتظار داشته باشید که بین ۲ تا ۵ هفته برای ویزیت مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان ایمپلنت All On 4  چقدر دوام دارد؟

با مراقبت مناسب و رعایت بهداشت دهان و دندان، هیچ دلیلی وجود ندارد که ایمپلنت دندان ایمپلنت All On 4 شما تا آخر عمر دوام نیاورد!

ایمپلنت‌های دندان ایمپلنت  All On 4 از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

ایمپلنت‌های دندانی ایمپلنت  All On 4 را می‌توان از مواد زیستی مختلفی ساخت، اما تیتانیوم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا بیشترین سازگاری را با زیست‌شناسی انسان دارد.

دندان (تاج) از چه چیزی ساخته شده است؟

دندان‌های جایگزین (روکش‌های دندانی) را می‌توان از رزین یا پرسلن ساخت که بادوام‌ترین و توصیه‌شده‌ترین ماده برای ایمپلنت‌های دندانی است.

آیا ایمپلنت دندان All-on-4 طبیعی به نظر می‌رسد؟

لازم نیست نگران گرم یا سرد بودن روی دندان مصنوعی خود باشید. شما همچنین می‌توانید با ۷۰ درصد نیروی بیشتر گاز بگیرید که به شما امکان می‌دهد غذاهایی را که دوست دارید بخورید. در نهایت، ایمپلنت‌های All-on-4 دقیقاً شبیه دندان‌های طبیعی شما هستند.

چند دندان در All-on-4 وجود دارد؟

این چهار ایمپلنت از پروتز ثابت با ۱۰ تا ۱۴ دندان پشتیبانی می‌کنند و بلافاصله، معمولاً ظرف ۲۴ ساعت پس از جراحی، قرار می‌گیرند.

آیا All-on-4 راحت است؟

ایمپلنت‌های دندان All-on-4 به گونه‌ای طراحی شده‌اند که راحت باشند، زیرا مانند پروتزهای سنتی روی لثه‌ها فشار نمی‌آورند. شما به زودی قادر خواهید بود با قدرت بیشتری گاز بگیرید و حس طبیعی لذت بردن از غذاهای سرد یا گرم و همه طعم‌های آنها را دوباره تجربه کنید.

چگونه زیر All-on-4 را تمیز می‌کنید

چگونه زیر All-on-4 را تمیز می‌کنید؟

  • بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان زیر پل استفاده کنید.
  • از ¼ دهان‌شویه ضد باکتری بدون الکل و آب استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن مؤثرتر از مسواک برقی استفاده کنید.
  • زبان و گونه‌های خود را مسواک بزنید تا باکتری‌ها و بوهای دهان از بین بروند.

آیا All On 4 دردناک است؟

اگر زیر نظر یک متخصص دندانپزشک آموزش دیده انجام شود اصلاً دردناک نیست. این فرآیند بیش از ۲ ساعت طول نمی‌کشد تا اجرا شود.

چند دندان در All-on-4 وجود دارد؟

این چهار ایمپلنت از پروتز ثابت با ۱۰ تا ۱۴ دندان پشتیبانی می‌کنند و بلافاصله، معمولاً ظرف ۲۴ ساعت پس از جراحی، قرار می‌گیرند.

آیا غذا زیر ایمپلنت دندان می‌رود؟

خبر خوب این است که هیچ محدودیتی وجود ندارد. ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و می‌توانند انواع غذاها را بدون مشکل بجوند. این شامل وعده‌های غذایی چالش برانگیز، مانند استیک، ذرت و سبزیجات خام است.

بعد از جراحی چه انتظاری باید داشت؟

بیماران معمولاً در روزهای پس از جراحی، مقداری تورم، خونریزی، کبودی را تجربه می‌کنند. ایمپلنت‌های All-on-4 شما باید با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دو بار در روز، درست مانند دندان‌های طبیعی، تمیز شوند.

آیا می‌توانم از مسواک برقی با ایمپلنت دندان استفاده کنم؟

همیشه می‌توانید از جراح دهان خود راهنمایی‌های خاص‌تری بخواهید، اما در بیشتر موارد، پس از اینکه بیمار به طور کامل از کاشت ایمپلنت دندان بهبود یافت، استفاده از مسواک برقی برای ایمپلنت‌های شما کاملاً بی خطر است.

آیا باید بتوان از نخ دندان زیر ایمپلنت استفاده کرد؟

بنابراین استفاده از نخ دندان در اطراف ایمپلنت‌های دندانی باید با احتیاط کامل انجام شود. هرگز نباید نخ را به داخل لثه فشار دهید. اگر می‌ترسید که توانایی نخ دندان کشیدن در اطراف ترمیم بدون ایجاد اختلال در اطراف ایمپلنت را ندارید، بهتر است از نخ دندان در اطراف ایمپلنت استفاده نکنید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *