تحلیل لبخند دندانپزشکی

تحلیل لبخند دندانپزشکی

فهرست مطالب

لبخند دندانپزشکی نوعی لبخند است که با الهام از لبخند ستاره های هالیوود ساخته شده و دارای استانداردهای زیبایی لبخند است. هدف اصلی زیبایی شناسی دندان دستیابی به ظاهر کامل دندان و لثه است. در این زمینه ظاهر دندانی متقارن، سالم و سفید به نام لبخند دندانپزشکی پدیدار شده است. این فرآیند با اپلیکیشن طراحی لبخند انجام می شود.

قوانین لبخند دندانپزشکی چیست؟

استانداردهای کلی تعیین شده برای لبخند دندانپزشکی را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 1. فرد باید خط خنده عمیقی داشته باشد. در لبخند فرد باید تمام دندان ها تا دندان های آسیاب بالایی قابل مشاهده باشند.
 2. دندان های جلویی بالایی باید صاف باشند.
 3. کارهایی مانند پرکردن دندان های بالایی فرد نباید قابل رویت باشد.
 4. دندان های ثنایای بالایی باید برجسته تر و جلوتر از دندان های دیگر باشند.
 5. دندانهای ثنایای تحتانی فرد باید در هنگام لبخند قابل مشاهده باشند.
 6. در هنگام لبخند، لثه های بالایی باید حداکثر ۲ میلی متر را نشان دهند.
 7. لب ها باید متقارن باشند.
 8. پهنای لب ها باید نصف پهنای صورت باشد.

در این زمینه، علاوه بر عمل های دندانی و لثه، ممکن است نیاز به انجام اقداماتی مانند پرکردن لب و تزریق بوتاکس برای اپلیکیشن لبخند دندانپزشکی باشد.

مزایای داشتن لبخند دندانپزشکی

مزایای داشتن لبخند دندانپزشکی چیست؟

مزایای داشتن لبخند دندانپزشکی این اپلیکیشن را اخیراً بسیار محبوب کرده است. ارتباط بین بیمار و پزشک برای برآورده کردن کامل انتظارات با لبخند دندانپزشکی مهم است. پزشک باید انتظارات بیمار را به درستی درک کند و بتواند نتیجه درمان و انتظارات بیمار را تجزیه و تحلیل کند. در کلینیک ما، این روش با موفقیت توسط پزشکان متخصص ما انجام می شود، طراحی از قبل برنامه ریزی شده است، تایید بیمار گرفته می شود و طرح به طور مداوم تکرار می شود. به این ترتیب می توان به نتایج عالی دست یافت.

 از مزایای یک اپلیکیشن لبخند صحیح و بی نقص هالیوودی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با طرح لبخند دندانپزشکی می توانید به دندان های زیبا و متقارن برسید.
 • با این روش اطمینان حاصل می شود که دندان ها و لثه ها ظاهری سالم دارند.
 • تعیین ایده آل ترین لبخند برای چهره فرد به ارائه ظاهری پرانرژی کمک می کند.
 • از آنجایی که این یک برنامه کاربردی است که انتظارات فرد را در نظر می گیرد، می توان رضایت ۱۰۰٪ را در پایان عمل به دست آورد.
 • مشکل اعتماد به نفس ناشی از مشکلات دهان و دندان برطرف می شود.
 • لبخند کامل به دستیابی به ظاهری عالی کمک می کند.

ممکن است برای ایجاد لبخند دندانپزشکی به روش های مختلفی نیاز باشد. علاوه بر درمان دندان و لثه، حتی کاربردهایی مانند پرکردن لب را نیز می توان در محدوده طراحی لبخند انجام داد. برای طراحی لبخند ابتدا انتظارات و نیازهای فرد مشخص می شود.

به همین دلیل، روش هایی که باید انجام شود از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در این مرحله می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید و برای دریافت واضح ترین اطلاعات معاینه شوید. اما برای داشتن اطلاعات کلی می توان عملیات انجام شده را به صورت زیر فهرست کرد:

ونیر سرامیکی:

این یک روش درمانی ونیر سرامیکی است که روی دندان ها اعمال می شود. مشکلاتی از قبیل لکه دار شدن، کجی، منقطع و شکستگی دندان ها برطرف می شود. این یک فرآیند کوتاه است. مواد مورد استفاده در فرآیند روکش چینی دارای قابلیت عبور نور هستند. بنابراین باعث ایجاد مشکلاتی مانند سفید شدن رنگ نمی شود.

سفید کردن دندان:

روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد. هدف اصلی همه روش ها این است که رنگ دندان چند درجه روشن شود و به ظاهری سفید برسد. این روش ها می تواند توسط دندانپزشک در محیط بالینی و یا توسط خود شخص در منزل انجام شود. اینکه کدام روش استفاده خواهد شد با توجه به نیاز بیمار مشخص می شود.

ایمپلنت:

روش درمانی است که برای جایگزینی دندان از دست رفته انجام می شود.

هزینه لبخند دندانپزشکی چگونه تعیین می شود؟

هزیته لبخند دندانپزشکی تنها پس از بررسی جامع فرد قابل تعیین است. نیازها و انتظارات افراد در طراحی لبخند دندانپزشکی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بنابراین، از آنجایی که ممکن است دامنه درمان مورد استفاده تغییر کند، نمی توان تعیین دقیقی در مورد هزینه انجام داد. اما از  پارامترهای زیر جهت تعیین هزینه میتوان اشاره کرد:

 • سلامت فعلی دندان و دهان بیمار
 • درمان هایی که باید در محدوده برنامه انجام شود
 • درخواست های اضافی شخص
 • سطح تخصص و تجهیزات فنی مرکزی که درمان در آن انجام خواهد شد
 • تجربه و تخصص پزشک معالج

در مرکز دندانپزشکی زیبایی در جنت اباد ما تیمی از متخصصان این حوزه خدمات طراحی لبخند دندانپزشکی را ارائه می دهند و معاملات با هزینه های مناسب انجام می شود.

انواع لبخند ترجیحی در طراحی لبخند

بسیاری از طرح های لبخند را می توان در محدوده انواع لبخند که با اپلیکیشن طراحی لبخند ساخته می شود، ساخت. لبخند دندانپزشکی با ظاهری بی عیب و نقص در دوران اخیر یکی از محبوب ترین انواع لبخند است. علاوه بر این، حالت های لبخندی که می توانند ترجیح داده شوند را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

طراحی لبخند فکری: طرح لبخندی است که برای داشتن لبخندی بالغ و آگاهانه برای فرد انجام می شود. استانداردهای کلی طراحی عبارتند از تاکید بر قسمت پایین صورت و قرار گرفتن دندان ها در یک خط مستقیم.

طرح لبخند جذاب: طرح لبخندی است که برای داشتن لبخندی جذاب برای فرد انجام می شود. استانداردهای کلی طرح این است که دندان های جلویی بلندتر از دندان های کناری بوده و لبخندی پویا به دست می آید.

طرح لبخند اسپرت: طرح لبخندی است که برای داشتن لبخندی صمیمانه و گرم برای فرد انجام می شود. استاندارد کلی طراحی این است که دندان های ثنایای مرکزی کمی بلندتر از دندان های جانبی هستند.

در مرکز ما تمامی طرح های لبخند به خصوص لبخند دندانپزشکی مطابق با انتظارات بیمار با موفقیت انجام می شود.

با لبخند ستاره های هالیوودی که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. افراد شروع به تحقیق در این زمینه کردند. با این حال، هنگامی که تصمیم به انجام چنین روشی گرفته می شود، باید با پزشک مشورت شود.

پس از مشورت با پزشک برای این روش؛ روش های مناسب برای ساختار دندان و لثه باید انتخاب شود. بسته به ویژگی های دهان و دندان می توان علاوه بر عمل های دندان و لثه، عمل هایی مانند پرکردن لب و بوتاکس را نیز انجام داد. زیرا وقتی فرد لبخند می زند; اگر لثه بیش از حد قابل مشاهده باشد، در صورت لزوم توسط پزشک می توان از روش دیگری استفاده کرد.

لبخند زیبا و سالم در همه زمینه های زندگی مزایایی را به همراه دارد. موفقیت و اعتماد به نفس را در ارتباطات افزایش می دهد. داشتن لبخندی سالم و زیبا آرزوی هر فردی است. بنابراین روشی به نام لبخند دندانپزشکی اعمال می شود. این روند از لبخند ستاره های هالیوود الهام گرفته شده است. هدف؛  کمک به فرد برای داشتن ساختار متقارن دندان و همچنین داشتن ظاهری زیبا است.

دندان های سفید به تنهایی برای داشتن لبخندی دلپذیر کافی نیست. همچنین مهم است که لثه ها سالم به نظر برسند و نسبت دندان ها به یکدیگر متناسب باشد. بنابراین لبخند دندانپزشکی نیز روشی قابل قبول برای زیبایی دندان است. افرادی که مشکلات ساختاری دهان، لب و دندان دارند، می توانند این روش را با مشورت پزشک انجام دهند.

نگاه لبخند دندانپزشکی

قوانینی وجود دارد که قبل از عمل تعیین می شوند و می توان با توجه به آن قوانین طراحی لبخند انجام داد. زیرا اقدامات و مداخلات انجام شده قبل و بعد از لبخند دندانپزشکیی مسائلی هستند که باید به آنها اهمیت داد.

به ویژه، دندان های جلویی بالایی فرد باید بسیار صاف باشد. روش های پرکردن مانند روی دندان های بالایی فرد؛ فرد نباید در حال خندان دیده شود. در هنگام لبخند زدن، لثه های بالایی باید حداکثر ۲ میلی متر قابل رویت باشند.

در لبخند دندانپزشکیی، لب ها باید متقارن و باید نصف عرض صورت باشد. دندانهای ثنایای تحتانی فرد باید کمی قابل مشاهده باشد. علاوه بر این، دندان های ثنایای بالایی باید کمی بلندتر و برجسته تر از دندان های دیگر باشند. با لبخند دندانپزشکیی می توانید چنین ویژگی هایی داشته باشید.

اثرات لبخند دندانپزشکی بر زندگی اجتماعی

داشتن لبخندی زیبا برای همه افراد مهم است. اگر لبخند زیبایی دارید در هر محیطی که وارد شوید می توانید با اطمینان لبخند بزنید. با این حال، اگر با دهان و دندان خود مشکل دارید، ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. به همین دلیل است که روش لبخند دندانپزشکیی روشی است که می توانید انتخاب کنید.

با روش لبخند دندانپزشکیی ظاهر زیبایی روی دندان های خود به دست می آورید. بیماری های دندان و لثه شما نیز درمان می شود. این طرح لبخند به فرد کمک می کند تا ظاهری پویاتر و جوان تر داشته باشد. علاوه بر این ظاهری متقارن و سفید روی دندان های خود خواهید داشت. به همین دلیل است که لبخند دندانپزشکی، صرف نظر از مرد یا زن، تقاضای زیادی دارد.

مراحل لبخند دندانپزشکی

مراحل لبخند دندانپزشکی

اول از همه، برای این روش باید با پزشک مشورت کنید. در ساخت لبخند دندانپزشکی بنا به انتخاب پزشک و بیمار از لمینت چینی یا کامپوزیت استفاده می شود. ابتدا برای مشخص شدن ساختار دندان و لثه عکس اشعه ایکس گرفته می شود و ساختار دندان ارزیابی می شود. پس از این فرآیند، مدلی برای دندان ها ایجاد می شود.

سپس مناسب ترین فرم دندان از طریق کامپیوتر ایجاد می شود. نمونه های اولیه دندان در راستای معاینات و ارزیابی های انجام شده ایجاد می شوند. این نمونه های اولیه ایجاد شده به دندان های فرد متصل می شوند تا نحوه ایستادن آنها را بررسی کنند. فردی که از این نمونه های اولیه دندانی راضی است، ظرف ۱۵ روز با دندان های واقعی درمان می شود.

ملاحظات پس از رویه لبخند دندانپزشکی

ملاحظات پس از رویه لبخند دندانپزشکی

مانند هر روش دیگری، پس از طراحی لبخند دندانپزشکی باید قوانین خاصی رعایت شود. در روزهای اول این فرآیند، ممکن است حساسیت در دندان ها ایجاد شود. با این حال، این وضعیت; در چند روز ناپدید می شود. نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه و شراب نباید در ۱۵ روز اول پس از انجام روش لبخند دندانپزشکی مصرف شود.

پس از این روش، مانند همیشه، باید به تمیز کردن دندان توجه شود. سلامت دهان و دندان باید با مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یکبار بررسی شود. جدای از این مسائل، برای اینکه این روند طولانی مدت باشد، باید از خوردن غذاهایی که باعث شکستگی دندان می شوند خودداری کرد. علاوه بر این، مصرف دخانیات باید برای مدتی متوقف شود.

 یک لبخند دندانپزشکی چقدر دوام دارد؟

اینکه لبخند دندانپزشکی چقدر می تواند دوام بیاورد به ویژگی های ساختار دهان و دندان افراد بستگی دارد. زیرا علاوه بر این فرآیند ممکن است نیاز به برخی مداخلات نیز باشد. بنابراین، مدت زمان این روش ممکن است با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت باشد. اگر بیمار مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان یا بیماری لثه داشته باشد، در مرحله اول درمان می شود.

اگر فرد بخواهد از روش ایمپلنت استفاده کند، این باعث طولانی شدن پروسه می شود. روشی که در روکش کردن دندان ها استفاده می شود و تعداد دندان هایی که قرار است روکش شوند یکی از عوامل افزایش زمان است. با این حال، این روند معمولا در عرض ۵ یا ۲۰ روز به پایان می رسد. اما باید دانست که؛ طول این فرآیند بسته به فرد متفاوت است.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *