چگونه از حساسیت بعد از سفید کردن دندان جلوگیری کنیم؟

حساسیت بعد از سفید کردن دندان

فهرست مطالب

درمان حساسیت بعد از سفید کردن دندان

آیا آماده خداحافظی با لکه های سرسخت و تغییر رنگ سنگین دندان هستید؟ شما تنها نیستید. در واقع، یک بررسی نشان داد که ۸۰ درصد از افراد ۱۸ تا ۴۹ ساله خواهان دندان های سفیدتر هستند. با این حال، بسیاری از بیماران از ترس حساسیت بعد از سفید کردن دندان در تصمیم گیری در مورد درمان سفید کردن دندان تردید دارند. در حالی که این عارضه جانبی در محیط های حرفه ای نسبتا نادر است، اگر در گذشته با این حساسیت دست و پنجه نرم کرده اید، بهتر است از نحوه کاهش این احساس آگاه باشید.

با دندانپزشک خود در مورد حساسیت بعد از سفید کردن دندان صحبت کنید

دندانپزشک شما بزرگترین ناجی دندان ها و لثه های شماست. چه در گذشته با حساسیت دندان‌ها دست و پنجه نرم کرده‌اید یا برای اولین بار به سفید کردن دندان‌ها فکر می‌کنید، بسیار مهم است که قبل از انجام عمل با تیم دندانپزشکی خود مشورت کنید. بر اساس یافته های آنها در طول معاینه دهانی شما، آنها ممکن است مواد سفید کننده مورد استفاده را برای به حداقل رساندن ناراحتی تنظیم کنند. به این ترتیب می توانید بدون عوارض جانبی ناخواسته به لبخند درخشان و زیبایی که می خواهید برسید.

محصولات حاوی مواد حساسیت‌زا در رژیم بهداشت دهان

از محصولات طراحی شده برای دندان های حساس استفاده کنید

قدم بعدی برای جلوگیری از حساسیت دندان این است که محصولات حاوی مواد حساسیت‌زا را در رژیم بهداشت دهان خود بگنجانید. درمان‌های موضعی، خمیردندان‌ها و حتی داروهای بدون نسخه می‌توانند برای راحتی شما در حین و بعد از قرار ملاقات استفاده شوند. حتما از دندانپزشک خود تائید قبلی بگیرید. آنها حتی ممکن است توصیه هایی در مورد محصولاتی داشته باشند که واقعاً کار می کنند تا پول خود را هدر ندهید!

از گرما و سرمای شدید خودداری کنید.

یکی از بزرگترین محرک های حساسیت بعد از سفید کردن دندان قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید است. به همین دلیل، بهتر است از نوشیدنی هایی مانند قهوه و چای که پتانسیل تحریک و تغییر رنگ دندان های تازه درمان شده شما را دارند دوری کنید. در عوض، در روزهای بعد از قرار ملاقاتتان، از نوشیدنی های ولرم یا با دمای اتاق استفاده کنید.

از بین بردن تغییر رنگ دندان از روی لبخند می تواند اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی افزایش دهد. بنابراین اجازه ندهید ترس از حساسیت بعد از سفید کردن دندان شما را عقب نگه دارد، به خصوص که رعایت نکات بالا می تواند به شما کمک کند تا به طور کامل از آن اجتناب کنید!

درباره برنامه حساسیت بعد از سفید کردن دندان

درباره برنامه حساسیت بعد از سفید کردن دندان

چه برای تمیز کردن روتین خود بیایید و چه برای بهبود ظاهر لبخند خود با درمان سفید کردن دندان، هر قرار ملاقات در حول یک عنصر مهم مراقبت متمرکز است: کیفیت. تیم ما در کلینیک دندانپزشکی تاج برای استفاده از آخرین فناوری دندانپزشکی اثبات شده و تجربه گسترده ما برای ایجاد برنامه های درمانی سفارشی که قابل اعتماد، موثر و نتایج زیبا هستند متحد شده است. اگر با دندان های حساس دست و پنجه نرم می کنید یا می خواهید در مورد درمان سفید کردن دندان ها بیشتر بدانید، با ما تماس بگیرید.

حساسیت بعد از سفید کردن دندان چقدر طول می کشد؟

حساسیت دندان اغلب پس از درمان سفید کننده به بالاترین حد خود می رسد. برای مقابله با مشکل حساسیت بعد از سفید کردن دندان، پس از قرار ملاقات با خمیر دندان یا ژل حساس به دندان مسواک بزنید. معمول است که حساسیت حدود دو روز طول بکشد، به این معنی که می توانید پس از آن به خمیر دندان معمولی خود برگردید.

چه چیزی به حساسیت بعد از سفید کردن دندان کمک می کند؟

استفاده از خمیردندان های حساسیت زدا را ادامه دهید. مسواک زدن با یک خمیر دندان حساسیت زدا و یا استفاده از ژل حساسیت زدا در ۴۸ ساعت اول پس از عمل سفید کردن به شما کمک می کند تا با هرگونه حساسیت بعد از سفید کردن دندان که ممکن است تجربه کنید کنار بیایید.

آیا ایبوپروفن به درمان حساسیت بعد از سفید کردن دندان کمک می کند؟

با توجه به محدودیت های مطالعه حاضر، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که استفاده از یک مسکن ممکن است به کاهش حساسیت دندان در طول بلیچینگ در مطب کمک کند. در مطالعه حاضر، ایبوپروفن (۶۰۰ میلی گرم، PO تک دوز) حساسیت دندان را در طول دوره درمان کاهش داد اما نه بعد از آن.

چگونه از شر حساسیت خلاص شوم؟

فعال ترین ماده، نیترات پتاسیم است، ترکیبی که سیگنال های درد را که از عصب دندان به مغز می رسد، مسدود می کند. پس از چند بار استفاده، حساسیت شما کاهش می یابد. دندانپزشکان همچنین استفاده از مسواک با موهای نرم و دهانشویه های کم اسید یا فلوراید را توصیه می کنند.

چرا سفید کردن دندان درد دارد؟

حساسیت دندان یک عارضه جانبی احتمالی پس از سفید کردن دندان است و اغلب به دلیل محلول بلیچینگ مورد استفاده برای سفید کردن دندان ها ایجاد می شود. این محلول می تواند مواد معدنی موجود در مینای دندان را از بین ببرد و باعث شود دندان ها به طور موقت متخلخل شوند و میکروتوبول های داخل دندان را در معرض دید قرار دهند.

چگونه بعد از سفید شدن از شر حساسیت خلاص شوید؟

ایبوپروفن یا استامینوفن (مثل سردرد) مصرف کنید. برای دندان های حساس از خمیر دندان استفاده کنید. از مسواک نرم استفاده کنید. دندان های خود را با آب ولرم مسواک بزنید.

آیا سفید کردن دندان می تواند باعث آسیب عصبی شود؟

در حالی که سفید کردن دندان ها منجر به آسیب عصبی نمی شود، ممکن است یک تا سه روز پس از انجام این روش، فرد در لثه های خود احساس سوزش کند. یک فرد می تواند مدت استفاده از مواد سفید کننده را کاهش دهد.

آبرسانی دندان ها بعد از سفید کردن

بعد از سفید کردن چقدر طول می کشد تا دندان ها آبرسانی شوند؟

کم آبی بدن، پس از سفید شدن ، خوشبختانه یک مشکل موقتی است. معمولا بین ۲ تا ۷ روز طول می کشد تا دندان های شما آبرسانی شود، اما راه هایی وجود دارد که به کاهش کم آبی و حساسیت بعد از سفید کردن دندان کمک می کند.

چرا دندان های من بعد از سفید کردن زرد می شوند؟

نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای و شراب به همراه غذاهایی مانند انواع توت ها و سس سویا همگی مینای دندان شما را لکه دار می کنند و این لکه ها می توانند پس از سفید کردن دندان ها برگردند.

بایدها و نبایدهای بعد از سفید کردن دندان چیست؟

روزهای اول پس از درمان سخت ترین روزها هستند. از خوردن غذاها یا مایعات تیره خودداری کنید، تا جایی که می توانید با نی بنوشید، سیگار نکشید و مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. به خاطر داشته باشید، هرچه کمتر از غذاها و نوشیدنی های رنگی استفاده کنید، نتایج طولانی تر خواهد بود.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *