روکش لمینت

روکش لمینت

فهرست مطالب

روکش لمینت درمانی برای از بین بردن نقص زیبایی بیماران به دلیل تغییر شکل و شکستگی در دندان است. روکش لمینت روکش سرامیکی نیز نامیده می‌شود. روکش لمینت با اندازه‌گیری دقیق دندان‌های بیمار طراحی می‌شود و روی سطح دندان‌ها چسبانده می‌شود. بارزترین ویژگی روکش لمینت این است که بدون تراش دندان‌ها را به هماهنگی کامل می‌رساند. دندان‌های لمینت بسیار نازک و شفاف هستند. روکش لمینت رنگ و ساختاری متناسب با ظاهر طبیعی دندان‌ها دارند.

فرایند روکش دندان لمینت چگونه انجام می‌شود؟

روکش لمینت دندان، در مدت‌زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. بعد از اینکه با دندانپزشک در مورد شکل نهایی درمان تصمیم‌گیری شد، آماده‌سازی روکش دندان‌ها در آزمایشگاه شروع می‌شود. زمان آماده‌سازی روکش دندان لمینت با توجه به تعداد دندان‌هایی که باید لمینت شوند متفاوت است. روکش‌های سرامیکی موقت روی دندان‌های بیمار قرار می‌گیرند و مشکلات سازگاری بررسی می‌شود. اگر مشکلی وجود نداشته باشد، روکش لمینت پس از انجام اصلاحات نهایی ساخته می‌شود. از روکش‌های لمینت می‌توان در همان روز پس از چسباندن لمینت به دندان‌ها استفاده کرد. در طول درمان و بعد از درمان، حساسیت به سرما و گرما ممکن است به طور موقت در دندان‌ها ایجاد شود.

برای نگهداری مناسب از لمینت سرامیکی به چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

بعد از اتصال لمینت سرامیکی به دندان‌ها، به طور طبیعی ساختاری ایجاد می‌شود که لمینت با دندان‌های شما جوش بخورد. برای آسیب نرساندن به لمینت، لازم است تا حد امکان از جویدن مواد بسیار سخت، دندان‌قروچه، خوردن ناخن و جویدن مداد خودداری کنید. باید هر ۶ ماه به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه شود. مراقبت از لمینت تفاوتی با دندان‌های طبیعی ندارد. اگر بیماران از دهان و دندان مراقبت مناسبی داشته باشند، سال‌ها می‌توان از لمینت سرامیکی استفاده کرد.

طول عمر روکش لمینت سرامیکی چه مدت است؟

اگرچه ضخامت روکش لمینت سرامیکی بسیار نازک می‌باشد، اما وقتی روی دندان می‌چسبد، به لطف فناوری مقاومت بالایی در برابر ضربه از خود نشان می‌دهند. روکش لمینت سرامیکی به‌راحتی نمی‌شکند، اگر نگهداری به طور منظم و مداوم انجام شود، طول عمر روکش‌های لمینت بین ۱۰-۲۰ سال می‌باشد. اگر دندان‌های خود را به اندازه کافی تمیز نکنید و به بهداشت دهان و دندان خود توجه نکنید، افتادگی لثه ایجاد می‌شود. در اثر بیماری‌های دهان و دندان، ممکن است روکش لمینت خود را از دست بدهید.

دلایل استفاده از لمینت سرامیکی

دلایل استفاده از لمینت سرامیکی

روکش‌های لمینت می‌توانند برای از بین بردن تغییر رنگ و اصلاح اشکال معیوب دندان‌ها استفاده شوند. دلایل اصلی استفاده از لمینت سرامیکی شامل موارد زیر است:

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *