روکش دندان می تواند زندگی شما را کاملاً تغییر دهد!

روکش دندان چیست

فهرست مطالب

آیا به شخصی که لبخند کاملی دارد حسادت می کنید؟ اگر از جمعیت زیاد می ترسید و به دلیل نقص در دندان هایتان جرات صحبت کردن ندارید ، می توانید با روکش دندان این مشکل را برطرف کنید. ممکن است بپرسید “روکش دندان چیست؟” این راه حل چگونه می تواند بر زندگی من تأثیر بگذارد؟ ممکن است این سوالات به ذهن شما خطور کند. خوب ، بیایید در مورد کاربرد روکش دندان و مزایایی که پس از استفاده از آن به دست خواهید آورد ، با یکدیگر بررسی کنیم.

روکش دندان

روکش دندان چیست؟

کلینیک ما معمولاً از روکش دندان به عنوان “روش جدید داشتن لبخند کامل ” یاد می کند. روکش دندان، روکش های مخصوصی می باشند که از سرامیک با بالاترین کیفیت ساخته می شوند. این روکش برای پوشاندن سطح جلوی دندان طراحی شده است. هنگامی که از این روکش ها روی دندان های شما استفاده می شود ، نتیجه آن تغییر کامل در ظاهر شما می باشد. اگر نگران تغییر رنگ ، کجی یا شکستگی دندان های خود می باشید ، روکش سرامیکی می تواند این نقایص را پوشش دهد و به شما ظاهری طبیعی دهد. روکش های دندان در دو نوع سرامیکی و زیرکونیا ساخته می شود.

روکش دندان چگونه ساخته می شود؟

اگر تصوری از لبخند خود پس از روکش دندان ندارید ، در این مقاله یک تور مجازی از نحوه انجام این روش درمانی در کلینیک دندان پزشکی تاج آورده شده است:

آماده سازی دندان های بیمار

دندانپزشک در ابتدا یک لایه نازک از مینای دندان را از دندان های شما تراش می دهد تا مطمئن شود که روکش ها به طور مساوی تنظیم می شوند. دندانپزشک همچنین لبخند شما و نسخه های آزمایشی را روی دندان های شما بررسی می کند. (دندان های موقتی) دندانپزشک ممکن است قبل از قرار گرفتن روکش ها ، سفید کردن دندان را به بیمار توصیه کند. در حالی که روکش های موقتی قرار می گیرد ، روکش های شما توسط یک تکنسین با دستگاه های پیشرفته در آزمایشگاه تهیه می شوند.

دستیابی به لبخند کامل

دستیابی به لبخند کامل

هنگامی که روکش های شما آماده شدند ، دندانپزشک آنها را با دقت روی دندان های شما قرار می دهد. و با استفاده از چسب روکش را روی دندان های شما محکم می کند.

اثرات روکش دندان بر زندگی شما

ظاهری طبیعی

میزان اعتماد به نفس شما پس از انجام روکش سرامیکی افزایش خواهد یافت. سرامیک به طور طبیعی نور را منعکس می کند. این به این معنی می باشد که هنگام لبخند زدن ، دندان های شما به اندازه دندان های طبیعی شما زیبا به نظر می رسند.

روش درمانی با طول عمر مناسب

اگر هدف شما درمان دندان های تغییر رنگ یافته، شکسته و ترک خورده با طول عمر مناسب می باشد ، روکش سرامیکی شما را ناامید نخواهد کرد. با مراقبت مناسب از بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک ، روکش دندان می تواند بین ۱۵ تا ۲۰ سال عمر کند. اگر هر یک از روکش های دندان شما آسیب دید ، جایگزینی آن بسیار آسان است. شما فقط روکش آسیب دیده را جایگزین می کنید.

به راحتی چندین عیب و ایراد دندان های خود را برطرف کنید

برطرف کردن عیب و ایراد یکی از بزرگترین مزایای روکش سرامیکی می باشد. به راحتی می توانید عیب و ایراد دندان های خود را برطرف کنید و در مدت زمان بسیار کوتاهی لبخند کاملی داشته باشید. بنابراین ، نگرانی های شما در مورد لبخند و دندان ها ، کاملاً برطرف خواهد شد.

قابل اعتماد

این روش ایمن ترین روش درمانی برای اصلاح نقص در ظاهر خارجی دندان ها می باشد. همچنین ایمن بودن مواد استفاده شده برای اتصال روکش دندان ها تضمین شده می باشد.

می تواند با سایر روش های زیبایی ترکیب شود

بدون نگرانی در مورد عوارض جانبی ، می توانید سایر درمان های زیبایی در دندانپزشکی را همراه با روکش دندان انجام دهید. می توانید این روش را با سایر روش های درمانی مانند کاشت دندان ، ارتودنسی ، سفید کردن دندان و حتی بریج ترکیب کنید.

تأثیر روکش در زندگی

زندگی بهتری داشته باشید

برای شما که هنوز در مورد تأثیر روکش در زندگی سوال دارید ، قرار دادن روکش روی دندان های دائمی شما تاثیری در عملکرد روزانه دندان شما نخواهد داشت. مطمئن باشید که می توانید از عملکرد طبیعی دندان های خود لذت ببرید. حتی در نحوه انجام مسواک زدن ، نخ دندان کشیدن و شستشوی دهان با استفاده از دهانشویه مورد علاقه شما تاثیری ندارد. تنها تغییر شگرفی که احساس خواهید کرد این است که هنگام لبخند زدن احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. پس از انجام این روش درمانی مراقبت مناسب از دهان و دندان و مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی ضروری می باشد.

اگر هنوز شک دارید که آیا کاندید مناسبی برای روکش دندان یا سایر روش های درمانی می باشید ، می توانید از پزشکان متخصص ما در کلینیک دندانپزشکی تاج مشاوره بگیرید. داشتن یک لبخند کامل نه تنها ظاهر شما را بهبود می بخشد ، بلکه اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد. و باعث می شود از نظر ظاهری و باطنی احساس بهتری داشته باشید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *