قیمت روکش دندان بروزرسانی 1403

فهرست مطالب

قیمت روکش دندان در سال جدید در مقایسه با سال قبل در برخی از روش های درمانی اندکی افزایش یافته است. از آنجا که مواد روکش دندان به طور کلی از خارج از کشور وارد می شود ، افزایش نرخ ارز به طور مستقیم روی قیمت روکش دندان دندان تأثیر می گذارد. قیمت روکش دندان توسط انجمن دندانپزشکی ایران برای سال جدید تعیین می شود.  قیمت روکش دندان نسبت به عواملی از جمله نوع روکش ، نیاز بیمار ، تعداد دندان هایی که باید روکش شود، می تواند متفاوت باشد. در ادامه همراه کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تاج باشید تا قیمت روکش دندان را به طور کامل بررسی کنیم.

قیمت روکش دندان  در سال جدید چقدر است؟

به دلایل مختلف ممکن است دندان ها به مرور زمان دچار سایش یا آسیب شوند. آسیب دیدن دندان ها به دلیل ظاهر نامناسب می تواند بر اعتماد به نفس فرد تأثیر منفی بگذارد. درمان روکش دندان ، فرآیند پوشاندن دندان با مواد مختلف می باشد. فرایند روکش دندان را می توان در مواردی مانند تغییر شکل دندان، پوسیدگی یا از بین رفتن رنگ استفاده کرد تا دندان ها از نظر زیبایی بهتر به نظر برسند.

انواع مختلفی از روکش برای استفاده در دندانپزشکی وجود دارد که توسط دندانپزشکان استفاده می شود. مواردی مانند مناسب ترین نوع روکش دندان برای بیمار ، دندان هایی که باید روکش شوند و انتظارات بیمار پس از درمان، قیمت روکش دندان را شکل می دهد. قیمت دقیق درمان روکش دندان را فقط می توان پس از معاینه دقیق توسط پزشک متخصص تعیین کرد ، شما با مراجعه و یا تماس با کلینیک دندانپزشکی تاج می توانید اطلاعات کافی در ارتباط با قیمت دقیق روکش دندان را دریافت کنید.

روکش دندان چگونه انجام می شود؟

هدف اصلی از درمان های روکش دندان ، بازگرداندن دندان ها به یک وضعیت سالم و مستحکم و از بین بردن نقص ظاهری ناشی از آسیب دیدگی یا از دست دادن دندان می باشد. با توسعه روز افزون فن آوری ، انواع مختلفی از روکش ها با ویژگی های مختلف ساخته می شود.

کاربرد روکش دندان به طور کلی برای پوشش دادن سطح خارجی دندان که از نظر شکل ظاهری و سلامتی آسیب دیده باشد، استفاده می شود. برای شروع درمان روکش دندان ، بیمار باید توسط یک متخصص معاینه شود و سپس مناسب ترین روکش دندان انتخاب شود. پس از تعیین روش درمانی مناسب برای بیمار ، اندازه گیری های لازم از داخل دهان بیمار انجام می شود ، این اندازه گیری ها به وسیله ابزار دیجیتال انجام می شود. پس از طراحی سه بعدی روکش دندان ، قالب ها و اندازه ها به آزمایشگاه ارسال می شوند. فرایند ساخت روکش دندان با ارسال تاج دندان از آزمایشگاه به کلینیک دندانپزشکی به پایان می رسد.

موادی که در روکش دندان استفاده می شود

امروزه مواد و روش های مورد استفاده در درمان روکش های دندان پیشرفت بسیاری داشته است. در گذشته فقط از مواد  فلزی برای روکش دندان استفاده می شد ، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی روکش دندان با استفاده از مواد بسیار زیبا و با طول عمر زیاد تر تولید می شود.

بهترین مواد روکش دندان مورد استفاده در دندانپزشکی به ترتیب

  1. روکش دندان سرامیکی
  2. روکش دندان زیرکونیا
  3. روکش های مبتنی بر فلز

روکش دندانی که با استفاده از موادی مانند سرامیک ساخته می شوند ، نه تنها برای دندان های پشتی بلکه برای دندان های قدامی نیز به راحتی قابل استفاده می باشد.

روکش دندان زیرکونیا

روکش دندان زیرکونیا فرآیند روکش دندان با استفاده از عنصر زیرکونیوم می باشد. بارزترین ویژگی روکش های زیرکونیا شامل موارد زیر می باشد :

  • تولید شده در محیط آزمایشگاه
  • متناسب با رنگ طبیعی دندان
  • سازگاری زیاد با بافت دهان و دندان
  • امکان استفاده طولانی مدت و طول عمر بسیار بالا

روکش دندان زیرکونیا ، روی دندان های قدامی و دندان های آسیاب می توانند استفاده شوند. روکش دندان زیرکونیا در طراحی لبخند نیز قابل استفاده می باشد ، زیرا در برابر شکستگی یا ترک خوردن بسیار مقاوم می باشد و ظاهر زیبایی دارد.

روکش دندان سرامیکی

روکش دندان سرامیکی، یکی از روش های درمانی می باشد که در سال های اخیر در دندانپزشکی زیبایی رواج بیشتری یافته است. روکش دندان سرامیکی انواع مختلفی دارد و رنگ بسیار نزدیک به رنگ طبیعی دندان های خود بیمار دارد. روکش دندان سرامیکی یکی از روش های متداول در از بین بردن مشکلاتی مانند ازدحام ، تغییر رنگ ، شکستگی یا کمبود دندان می باشد.

روکش دندان در سنین جوانی

یکی از سوالات متداولی که در ارتباط با روکش دندان پرسیده می شود ، استفاده از روکش دندان در سنین جوانی می باشد. روکش دندان و درمان های زیبایی دندان برای همه افرادی که رشد دندان آنها به پایان رسیده است ، قابل استفاده می باشد. روکش های دندان باعث می شود افرادی که دچار کمبود دندان هستند از نظر روانی احساس بهتری داشته باشند و به اجتماعی بودن بیشتر افراد کمک می کند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *