منوی دسته بندی

قیمت کاشت دندان و هر آنچه باید در این ارتباط بدانید

قیمت کاشت دندان و هر آنچه باید در این ارتباط بدانید

فهرست مطالب

قیمت کاشت دندان و هر آنچه باید در این ارتباط بدانید

بسیاری از دندانپزشکان هم عقیده می باشند که ایمپلنت دندان در بین گزینه های درمانی جایگزینی دندان از دست رفته بهترین گزینه می باشد. بیمارانی که ایمپلنت های دندان را انتخاب می کنند به طور کلی از نتایج این روش درمانی رضایت دارند. پس چرا کاشت دندان اولین انتخاب برای اکثر بیماران نمی باشد؟

حقیقت این است که اکثر بیماران برای جایگزینی دندان های از دست رفته از پروتزهای دندان یا بریج (پل) استفاده می کنند. نه این که نمی دانند کاشت دندان گزینه درمانی بهتری می باشد. بلکه به این دلیل که ایمپلنت دندانی برای آنها مناسب نمی باشد. آیا واقعیت دارد که کاشت دندان گران ترین گزینه درمانی می باشد؟ ما می خواهیم در این مقاله به برخی از نکات در مورد قیمت کاشت دندان نگاهی بیندازیم.

این نکته درست است که هزینه های اولیه کاشت دندان از سایر روش های درمانی جایگزینی دندان بیشتر می باشد ، اما این قیمت فقط بخشی از واقعیت را نشان می دهد. دندان مصنوعی و بریج هزینه های پنهانی و جانبی زیادی پس از پایان روند درمان دارند. ولی در کاشت دندان این هزینه ها به طور کلی وجود ندارد.

مردی با دندان از دست رفته - دندان افتاده

به عنوان مثال ، استفاده از دندان های مصنوعی شما را ملزم به خرید ظرفی مخصوص برای نگهداری از آنها هنگام خواب، پاک کننده های مخصوص برای تمیز کردن آنها و چسب برای ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی در محل خود می کند. اگرچه این کالا ها گران قیمت نمی باشند ، اما وقتی هزینه خرید این اقلام را در طول سال ها در نظر می گیریم ، ممکن است از هزینه ای که صرف خرید آنها شده ، متعجب شوید.(منبع)

بخوانید
دندانپزشکی زیبایی در شهران

دندان مصنوعی و پل ها به مرور زمان می توانند آسیب ببینند یا فرسوده شوند. طول عمر پل های دندانپزشکی پنج تا پانزده سال می باشد و پروتزها حدود پنج تا ده سال دوام دارند. در برخی مواقع ، دندان مصنوعی و پل ها باید جایگزین شوند. و ممکن است قبل از اینکه دندان های مصنوعی جایگزین شود ، نیاز به تنظیم یا ترمیم داشته باشند.

تمامی این تنظیمات و ترمیم هایی که صورت می گیرد باعث افزایش هزینه های شما می شود و این دستگاه ها هرچه مستحلک تر می شوند باعث افزایش هزینه نگهداری آنها می شود.

قیمت کاشت دندان

بریج (پل) می تواند به دندان های مجاور شما آسیب برساند. این به معنی است که اگرچه هزینه اولیه کمتری دارند اما می توانند منجر به مشکلات بیشتر دندانپزشکی و در نتیجه هزینه های بیشتری در آینده شوند.

ایمپلنت های دندان نیازی به مراقبت ویژه ندارند و فقط مانند دندان های طبیعی خود باید به طور منظم مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. کاشت دندان همچنین یک راه حل دائمی برای دندان از دست رفته می باشد. تا زمانی که از آنها به درستی مراقبت کنید و از آسیب دیدگی لثه جلوگیری کنید ، نیازی به تعویض یا ترمیم آن وجود ندارند.

ایمپلنت به دندان های طبیعی مجاور آسیب نمی رساند. با در نظر گرفتن تمام هزینه ها و طول عمر ، ایمپلنت های دندان احتمالاً مقرون به صرفه ترین گزینه برای جایگزینی دندان از رفته می باشد.

عوامل موثر بر قیمت کاشت دندان

قیمت کاشت دندان با توجه به سلامتی و نیاز بیمار بسیار متفاوت می باشد. به عنوان مثال ، بیمارانی که توده استخوانی فک خود را از دست داده اند ممکن است به پیوند استخوان نیاز داشته باشند که می تواند هزینه درمان را افزایش دهد. از طرف دیگر ، بیماران با استخوان های سالم از هزینه اضافی پیوند استخوان جلوگیری می کنند. هرچه دندان بیشتری از دست دهید ، توده استخوانی بیشتری از فک خود از دست خواهید داد و احتمالاً کاشت دندان پر هزینه تر خواهد شد.

بخوانید
ایمپلنت یا بریج؟ کدام گزینه را ترجیح می دهید؟

طرح سه بعدی کاشت دندان

همچنین یک باور غلط وجود دارد که جایگزینی تمام دندان های خود با ایمپلنت دندان بسیار گران قیمت می باشد. با استفاده از تکنیک هایی مانند کاشت ۴ دندان ، جایگزینی هر دندان با یک ایمپلنت دندان نیاز نمی باشد. چهار ایمپلنت می تواند کل قوس فوقانی یا تحتانی را ثابت کند. این روش باعث می شود پروتز دندان ثابت متکی بر ایمپلنت مقرون به صرفه تر باشد نسبت به آنچه که بسیاری از بیماران فکر می کنند.

اگر به جایگزینی دندان های از دست رفته خود نیاز دارید ، بسیار اهمیت دارد که تمام گزینه های درمانی مد نظر خود از جمله ایمپلنت دندان را با دندانپزشک خود در میان بگذارید. کاشت دندان را به دلیل هزینه اولیه آن از روش های مد نظر خود خارج نکنید. ممکن است با کمی تحقیق به این نتیجه برسید که مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت های کاشت می توانید از طریق واتسآپ با ما تماس بگیرید.

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • محمد فتحی گفت:

  متشکرم

 • سیدعلی معصومی گفت:

  احسنت عالی بود

 • جعفر حسینی گفت:

  با اجازتون بازنشر شد

 • تقوی گفت:

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • کاظم صدیق گفت:

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • عیسی حسینی گفت:

  خرید آنلاین هم دارید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *