منوی دسته بندی
لمینت اقساطی

لمینت اقساطی

مقدمه

یکی از خدمات زیبایی دندان که این روز ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است لمینت دندان  می باشد که با توجه به هزینه بالای آن طرفداران بسیار زیادی دارد و افراد برای زیبا سازی طرح لبخند خود با این روش بسیار مشتاق هستند. عمده افرادی که از این روش استفاده می کنند دندان های نامرتبی دارند و از شکل  ظاهری دندان های خود راضی نیستند.  حتی بعضی از افرادی که از لمینت اقساطی روش استفاده می کنند ممکن است دندان های ان ها فاصله زیادی داشته باشد یا شکسته گی های بسیار کوچکی در روی آن وجود داشته باشد.که در این صورت از لمینت به عنوان یک روش زیبایی درمانی کمک می گیرند تا لبخندی زیباتر داشته باشند.

 

مزیت لمینت اقساطی

همان گونه که قبلا نیز اشاره کردیم لمینت کردن دندان ها هزینه بسیار بالایی دارد. این روز ها بسیاری از پزشکان و کلینیک های دندانپزشکی در جهت رفاه حال و کمک به بیماران شرایط را تحت عنوان لمینت اقساطی  ایجاد کرده اند تا همه افراد بتوانند به این زیبایی و حس اعتماد به نفس برسند.  بسیاری از افراد که واقعا به درمان لمینت دندان های خود احتیاج دارند با در نظر گرفتن هزینه بالایی که این روش دارد از درمان صرف نظر میکنند لمینت اقساطی این  مزیت را دارد که افرادی که به این روش درمانی احتیاج دارند دیگر نگران هزینه های بالای آن نباشند. لمینت اقساطی مقاومت بسیار بالایی دارد و بسیار شفاف است و نزدیک ترین حالت را به دندان های واقعی فرد داردو با نگهدار صحیح سالها از زیبایی دندان های خود لذت ببرید.

عوامل  موثر بر قیمت لمینت اقساطی

اینکه قیمت لمینت اقساطی چه مقدار می باشد به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل عبارتند از :

مواد استفاده شده در لمینت دندان

اولین مورد و مهم ترین مورد در قیمت لمینت دندان موادی است که در ساخت آن لمینت به کار می رود که مواد  به کار رفته تاثیر بسیار زیادی بر مقاومت و کیفیت لمینت دندان شما خواهد داشت.

 

لمینت اقساطی

تجهیزات پزشکی

از موارد موثر دیگر در قیمت لمینت اقساطی  این موضوع می باشد که برای لمینت دندان شما از چه تجهیزات  پزشکی استفاده شود هرچه تجهیزات بهتری استفاده شود در کیفیت دندان شما نیز موثر می باشد و همین موضوع باعث بالا رفتن قیمت می شود.

دستمزد پزشک

هرچه پزشکی که بخواهد کار لمینت دندان شما را انجام دهد از تبحر و علم بیشتری برخوردار باشد و کیفیت کار بالا تری داشته باشد  دستمزد آن نیز بالاتر میرود و این مورد یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت لمینت اقساطی می باشد.

تعداد لمینت ها

اینکه دندان های شما به چه تعداد لمینت و از چه جنس و نوعی لازم داشته باشد بر قیمت آن تاثیر بسیار زیادی دارد هر چه تعداد لمینت هایی که در دندان ها استفاده شود بیشتر باشد هزینه آن نیز بالاتر میرود.

دندان بیمار

یکی از عوامل بسیار موثر بر قیمت لمینت اقساطی وضعیت دندان های بیمار می باشد این امکان وجود دارد که دندان های فرد قبل از هرگونه اقدامی برای لمینت احتیاج به ترمیم داشته باشد که در این صورت هزینه ترمیم شما نیز به هزینه لمینت اضافه می شود و باعث بالا رفتن قیمت لمینت دندان های شما می شود.

 

لمینت اقساطی

 

 طول عمر لمینت اقساطی

لمینت به صورت  اقساطی هیچ تفاوتی از نظر کیفی با دیگر لمینت ها ندارد و اینکه طول عمر آن چه مقدار باشد بستگی به این موضوع دارد که فرد در بهداشت دهان و دندان خود تا چه حد کوشا می باشد و اینکه جنس موادی که برای لمینت کردن دندان های شما به کار رفته است از چه نوع جنسی می باشد. طول عمر مفید لمینت دندان معمولا ۱۵ الی ۲۰ سال می باشد و مهم ترین عامل در این طول عمر همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم نگه داری صحیح و مراقبت های بهداشت دندان می باشد.

 راهکار هایی برای افزایش طول عمر لمینت دندان

همانطور که قبلا بار ها وبار ها نیز اشاره شده است از مسائل بسیار مهم در طول عمر لمینت دندان رعایت کردن بهداشت دهان و دندان می باشد. فردی که اقدام به لمینت دندان خود می کند باید از گاز زدن مواد غذایی سفت به طور جدی خود داری کند زیرا این کار یکی از عوامل موثر بر شکستگی و ترک خوردن لمینت می باشد.

 

مورد بسیار مهم دیگر در طول عمر لمینت این موضوع می باشد که فردی که از لمینت دندان استفاده کرده است به ور جدی از کشیدن سیگار و هر گونه دخانیاتی  منع کند چون استعمال دخانیات عامل اصلی در پوسیدگی دندان ها محسوب می شود. همچنین قد باید از خوردن نوشابه یا قهوه و چایی تیره به مقدار زیاد نیز خود داری  کند.

 لمینت سرامیکی دندان

لیمنت های سرامیکی دندان به شکل پوسته های بسیار نازک می باشد و برای هر فرد به صورت جداگانه ساخته می شود و بر روی دندان ها گذاشته می شود. از ویژگی های خاصی که لمینت سرامیکی دارد این است که باعث زیباتر شدن لبخند افراد می  شود و باعث حس اعتماد به نفس در افراد می شود.  لمینت سرامیکی دندان ها بسیار محکم و بادوام می باشد و طول عمر آن ها بین ۱۵ ال ۲۰ سال می باشد. و از مزیت های بسیار خوبی که دارد این است که بسیار شفاف و شبیه به دندان های خود فرد می باشد.از دیگر مزیت لمینت های سرامیکی این موضوع می باشد که آن ها به راحتی جرم را به خود نمی گیرند و باعث می شود تا ظاهر خود را بهتر حفظ کنند.

 

لمینت اقساطی

 

 سخن پایانی

لمینت دندان یک روش بسیار مناسب برای داشتن لبخند زیبا تر می باشد. بسیاری از افراد دندان های آن ها ظاهری نامرتب دارد مسائلی از قبیل شکستگی یا فاصله بین دندان ها از مواردی می باشد که باعث  زشت شدن شکل ظاهری دندان های افراد می شود. در چنین مواقعی فرد می تواند از لمینت دندان استفاده کند اما این روش هزینه بالایی دارد که با اقساطی کردن آن مشکل بسیاری از افراد در رابطه با هزینه لمینت دندان برطرف شده است.