منوی دسته بندی
لمینت برای دندان های کج

لمینت برای دندان های کج

لمینت برای دندان های کج:

قطعاً دندان های کج، زیبا و جذاب نیستند. اما مشکل تنها این نیست بلکه آنها برای سلامت دندان و دهان هم یک تهدید به حساب می آیند. زمانی که دندان ها نامرتب و کج باشند منظم کردن فضای بین دندان ها هم سخت است و این به احتمال زیاد دردی که در بین دندان ها وجود دارد را افزایش خواهد داد.

اگر به شکل تصادفی با یک چیز سخت بر روی فشار داده شود و یا چیزی را گاز بزند امکان دارد آن ها به هم فشار آورده و دندان خورد و یا شکسته شود.

آنچه در این نوشته می آید مطالبی در رابطه با لمینت برای دندان های کج می باشد.

 

لمینت دندان کج:

لمینت روکشی است که از یک جنس ویژه و هماهنگ با دندان ها ساخته می‌شود و عموماً برای دندانهای قسمت جلو کارایی دارد. با استفاده نمودن از لمینت میتوان کجی دندان، شکستگی و رنگ آن را برطرف نمود.

این شیوه معایب و مزایای زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

برای دندان های نامرتب اگرچه بکار برده  شود اما مورد خیلی خوبی نمی باشد از همه عالی تر عیب های لمینت در برابر  بقیه روش های درمان کجی دندان زیادتر می باشد. به همین دلیل می شود گفت  که لمینت برای دندان های کج خوبترین مورد می باشد قبل از اینکه در رابطه با لمینت تصمیم آخر را بگیرید حتما با یک پزشک متخصص در این قسمت مشاوره بگیرید.

 

لمینت برای دندان های نامرتب:

با استفاده از لمینت برای دندان های کج میتوان دندان های نامرتب و کج را تا اندازه‌ای ترمیم نمود. اما موفقیت در این شیوه نیاز به تجربه و کاردانی پزشک دارد و البته مریض هم باید اقدامات لازم در رابطه با مرتب کردن دندان‌ها را انجام دهد تا طول عمر لمینت افزایش پیدا کند.

هنگامی که برای درمان دندانهای کج از شیوه‌های دیگر مانند ارتودنسی استفاده می گردد نتیجه‌ای که به دست می‌آید موفقیت بیشتری خواهد داشت. از سوی دیگر لمینت برای دندان های کج بعد از یک مدت امکان دارد نیاز به تجدید داشته باشد و هزینه‌های زیادی دیگری برای این کار صرف شود.

اگرچه با استفاده کردن از لمینت برای دندان های کج می توان به شکل خیلی خوبی تغییراتی را در ظاهر دندان ها به وجود آورد اما این تغییر خیلی زود از بین می‌رود و امکان دارد سبب بروز مشکلات دیگری گردد.

 

لمینت متحرک دندان:

لمینت متحرک دندان های فک پایین و جای خالی دندان ها می باشد تا آن ها را پر می کند و به عنوان کاور دندان استفاده می‌شود و از همه مهمتر این است که قابلیت جدا شدن دارد.

 این محصول چند مدتی می باشد  که وارد بازار گشته است و فروشگاه های فراوانی در دنیا آن را به فروش می رساند. بایستی قالب و خمیر را بر روی دندان جای داد و همه قبل از انجام این کار باید آموزش آن را از اینترنت دریافت کنند.

 

لمینت دندان خرگوشی:

خوشبختانه الان برای برطرف کردن مشکلات دندان ها راه حل های زیاد پزشکی وجود دارد. یکی از این شیوه ها لیمنت دندانهای خرگوشی و کج را که ظاهرا تحت تأثیر قرار می‌دهد از بین می‌برد. 

اما لمینت برای دندان های خرگوشی گزینه بهتری خواهد بود به نسبت دندان های کج چون در این شیوه دندان های کج ترمیم و بهبود نمی‌یابد بلکه با لمینت پوشش داده می‌شود.

راه حل این است که عموماً به نوع دلیل به وجود آمدن دندان های خرگوشی وابسته است . در موارد خیلی خاص لمینت این مشکل را درمان می کند اما برای این باید در ابتدا دندان ها تا اندازه اصلاح شوند.

امروزه هر فرد می‌خواهد راه حل سریعی برای برطرف کردن مشکلات خود داشته باشد .به همین جهت هم در مقیاس کردن با بقیه شیوه‌های درمانی ارزان تر و سریع تر می باشد. اما توصیه می‌شود قبل از انتخاب لمینت برای دندان های کج با یک پزشک مجرب و متخصص مشورت شود.

 

ترمیم دندان های کج با لمینت:

بیشتر دندانپزشکان با تجربه و متخصص در درمان دندان های کج به جای نمایند از ارتودنسی استفاده می کنند چون در این شیوه دندان‌ها کاملاً سر جای خود قرار خواهند گرفت.

اما عموماً بیماران از لمینت به عنوان زیباتر کننده بیشتر استقبال می کنند و از نظر آنها بهبودی فاصله بین دندان ها و شکل قرارگیری و هماهنگ بودن یکی از گزینه های مناسب برای دندانهای کج می باشد.

اما به یاد داشته باشید که اگر کجی دندان بیش از مقدار باشد دندانپزشکی شیوه را انتخاب مناسب نخواهد دانست و برای همین توصیه می‌شود قبل از زمینت درمان با ارتودنسی را انجام دهید چنانچه اطلاعات دارید لمینت از یک جنس خاص و رنگ دندان‌ها تولید می‌شود و کارایی آن برای جلوه دادن به دندان ها می باشد و برای دندانهای کج هم از این شیوه استفاده می‌شود.

نتایجی که برای این مدل دندان ها از ارتودنسی به دست می‌آید موفقیت آمیز تر از لمینت برای دندان های کج می باشد. چون لمینت سرامیکی فقط شکل ظاهری را پوشش می‌دهد در صورتی که ارتودنسی مشکل دندانها را از ریشه برطرف می‌کند.

 همین خاطر لمینت برای دندان های کج انتخاب آخر به حساب می‌آید اما چنانچه بیان شد نقش تجربه و تخصص پزشک هم در این حوزه خیلی دارای اهمیت است.

 

لیزر دندان کج:

دلایل زیادی وجود دارد که یک پزشک برای صاف کردن دندان های کج از لیزر درمانی استفاده نماید و مشاوره گرفتن و صحبت کردن با یک پزشک متخصص در یک کلینیک دندانپزشکی در رابطه با گزینه های درمانی مناسب با شرایط شما تا حد زیادی در برطرف کردن این نگرانی کمک خواهد کرد.

 

سخن پایانی:

آنچه در این مقاله بیان شد مطالبی در رابطه با لمینت برای دندان های کج بود که نحوه و روش استفاده کردن از لمینت برای دندان های کج بیان شد و لمینت متحرک دندان هم معرفی شد. و این که لمینت برای دندان های کج یک شیوه و روش مورد تاکید و استفاده پزشکان زیبایی است و پزشکان متخصص لمینت برای دندان های کج را توصیه می کنند.

در رابطه با لمینت دندان خرگوشی هم مطالبی گفته شد و در پایان هم در رابطه با لیزر دندان کج مطالبی را بیان کردیم.