منوی دسته بندی
لمینت دندان پایین

لمینت دندان پایین

لمینت دندان پایین:

لمینت دندان پایین یک شیوه برای پوشاندن نقایص و عیوب دندان و زیباتر نمودن طرح لبخند می باشد. اکثر افراد تمایل دارند تا دندان های خود را لمینت کنند . برخی از موارد این کار تنها برای فک بالا انجام می‌شود.

اما لمینت دندان پایین هم در صورتی که دندان پایین دارای عیب باشد متداول است و افرادی که در قسمت فک پایین دندان‌های آنها عیب دارد باید به فکر چاره‌ای باشند.

در صورتی که دندان پایین دارای نقص و عیب است بهتر است بر روی آن لمینت دندان پایین انجام گیرد تا بهترین طرح لبخند را داشته باشد.

 

لمینت دندان چیست؟

لمینت به یک لایه نازک گفته می شود که از جنس پرسلن می باشد .و بر روی دندان های طبیعی قرار گرفته چسبانده می‌شود برای این کار معمولا مقدار یک بخشی از دندان تراشیده می‌شود. اندازه این تراش با توجه به تشخیص پزشک مجرب و نوع لمینت و شکل دندان متفاوت خواهد بود.

 

کامپوزیت فک پایین:

کامپوزیت و یا لمینت کامپوزیتی یعنی اضافه نمودن کامپوزیت به سطح بیرونی دندان برای اینکه رنگ دندان و یا فرمان تغییر کند. درمان کامپوزیت برای برطرف کردن بی نظمی های دندان ها و یا روشن تر کردن رنگ دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد و همینطور از کامپوزیت برای برطرف کردن فاصله بین دندان ها هم استفاده می‌شود.

کامپوزیت یک ماده همرنگ دندان است که برای ترمیم دندان استفاده می شود و روی سطح دندان قرار می‌گیرد و به دست پزشک به او فرم داده می‌شود به این شکل می تواند آن را بلندتر و سفید تر کرد.

هزینه آن هم از لمینت سرامیکی کمتر است و میتوان در یک جلسه کاری همه کارهای آن را یک دندانپزشک در کلینیک انجام دهد.

 

قیمت لمینت دندان در مشهد۱۴۰۰:

قیمت لمینت دندان پایین هم به برندهای گوناگون و مقدار ماندگاری و طول عمر آن و همین طور کیفیت موادی که در آن استفاده شده است متفاوت است همینطور هزینه لمینت دندان پایین به تعداد دندان هایی که نیاز به این عملیات داشته است کاهش و یا افزایش می‌یابد.

 قیمتی که برای لمینت دندان پایین بیان می کنند طبق یک واحد دندان است. در صورتی که تمایل دارید برای چند دندان این کار را انجام دهید باید قیمت را ضربه بر تعداد دندان ها کنید.

 

قیمت لمینت دندان ۱۴۰۰:

هزینه لمینت دندان پایین به یکسری فاکتورها و عوامل بستگی دارد برخی از این موارد که بر روی قیمت لمینت دندان پایین تاثیرگذار است به شرح زیر است:

اولین مورد تعداد لمینت ها هست: مهمترین عاملی که باعث کاهش و یا افزایش قیمت لمینت دندان پایین می‌شود تعداد دندانهای است که باید لمینت بر روی آنها اجرا گردد تعداد دندان بستگی به علاقه و خواسته بیمار است به این شکل که گاهی اوقات شخص تمایل دارد فقط دندان های جلویی خود را فرم دهد به شکلی که در زمان لبخند چهره جذاب تر و زیباتر داشته باشد.

عامل دوم وضعیت فعلی دندان است:  این هم از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه لمینت دندان پایین می باشد، وضعیت دندان قبل از استفاده نمودن از روکش امکان دارد دندانهای شما نیاز به بازسازی و به تراش بیشتری داشته باشد که این قضیه تاثیر خیلی زیادی بر روی بالا رفتن هزینه لمینت خواهد داشت.

عامل دیگر کیفیت لمینت است: کیفیت و مرغوبیت ماده‌ای که برای روکش استفاده شده است و کار لابراتوار هم هزینه ای جداگانه خواهد داشت.

عامل دیگر برند لمینت است: در کنار همه مواردی که بیان شد لمینت با برند ها و شرکت های مختلفی تولید می شود که طبق کیفیت و نوع برند موادی که ارائه می‌شود هزینه را پایین و یا بالاتر می کند.

 

قیمت لمینت دندان در تبریز:

هزینه لمینت دندان پایین خیلی هم زیاد نیست، قیمت لمینت دندان پایین در تهران بسته به موادی که مورد استفاده قرار گرفته و محلی که لمینت دندان در آنجا انجام شده است و تعداد لمینت از ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر است دندانپزشکان در کلینیک های مختلف طبق نوع لمینت دندان برای شما هزینه و بودجه را تعیین می کند.

 

عوارض لمینت دندان:

این درمان هم امکان دارد عوارض و معایبی داشته باشد اما اینگونه نیست که همه بیماران دچار یک و یا چند نوع عارضه گردد، این به موارد خیلی زیادی مانند تجربه پزشک، دانش و تخصص و رعایت نمودن مقدمات قبل از انجام لمینت و مواردی که در هنگام انجام عملیات است و نگهداری و مراقبت هایی که بعد از لمینت دندان توسط مریض و دندانپزشک انجام می‌شود.

 بستگی دارد و دقیقا اینجاست که یک پزشک زیبایی و ماهر و با تجربه می تواند علاوه بر اینکه یک درمان خالی از عوارض انجام دهد شما را برای مراقبت های بعد از آن و طول عمر لمینت به خوبی راهنمایی نماید.

 

برخی از این عوارض به این شکل است:

حساسیت های نسبت به سرما و گرما بعد از لمینت دندان پایین به وجود خواهد آمد.

رنگ لمینت دندان تغییر می‌کند. یکسری ناهماهنگی‌ها با بقیه دندانها در صورتی که انتخاب نادرست داشته باشید خواهد داشت.  و زیر لمینت در صورتی که نصب درستی نشده باشد دچار پوسیدگی خواهد شد و گاهی لمینت‌دندان به شکل کامل جدا و کنده میشود.

 

قیمت لمینت دندان طرح لبخند:

تعداد لمینت دندان که دریافت می نمایید تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت خواهد داشت برای اینکه یک دندان ناقص درست شود امکان دارد یک روکش نیاز داشته باشد اما بسیاری از بیماران امکان دارد ترجیح دهند همه لبخند را زیبا کنند.

 در این صورت دندانپزشک روی همه دندانهای جلویی لمینت را قرار می‌دهد و در کنار این درمان اضطراری درمان های اضافی هم وجود دارد امکان دارد شما تصمیم داشته باشید که روکش های لمینت دندان را با بقیه شیوه های اصلاح طرح لبخند مانند لیفت لثه ترکیب نمایید مشخص است که این درمان ها هزینه‌های بیشتری بر دوش شما خواهد گذاشت.

 

سخن پایانی:

این روزها بیشتر اشخاص به دنبال این هستند که طرح لبخند جذاب و زیبای داشته باشند. داشتن دندان های مرتب و منظم و زیبا در سالهای گذشته یک آرزو بود اما الان تبدیل به واقعیت شده است. و بیشتر دندانپزشکی های زیبایی این آرزو را به واقعیت تبدیل کردند.

 امروزه در کلینیکهای دندانپزشکی خیلی از عیوب و مشکلاتی که در ظاهر دندان‌ها وجود دارد . برطرف می گردد و دندانپزشکان با استفاده از شیوه ها و روشهای درمانی و مواد گوناگون لبخند جذاب و زیبا را برای اشخاص خلق می کنند .یکی از این شیوه های درمانی برای زیبا کردن طرح لبخند لمینت دندان است.