منوی دسته بندی
لمینت دندان پوسیده

لمینت دندان پوسیده

لمینت دندان پوسیده:

لمینت دندان و کامپوزیت بر روی بیمارانی که احتمال پوسیدگی دندان آنها زیاد است انجام نمی شود. پس اگر پزشک و یا متخصص پروتز لمینت و کامپوزیت را به عنوان گزینه درمانی برای شما توصیه کرد اطمینان کنید که شما خطر پوسیدگی دندان ندارید.

روکش لمینت دندان در مقابل پوسیدگی مقاومت و استحکام ندارد و نیاز جدی دارد که روزانه حداقل ۲ مرتبه با استفاده از خمیر دندان فلوراید مسواک بزنید و مرتباً از دهانشویه استفاده نمایید.

آن چه در این نوشته می خوانید مطالبی در رابطه با لمینت دندان پوسیده می باشد.

 

آیا دندان خراب را میشود کامپوزیت کرد ؟

یکی از بهترین شیوه ها برای دور کردن عیوب دندان کامپوزیت دندان می باشد. این شیوه خیلی خوب میتواند یک لبخند شکیل به هر شخص هدیه نماید به ویژه اشخاصی که به دلیل استفاده از غذاهای سفت و شکستن تخمه دندان ها شکسته شده بنابراین اگر تمایل دارید که کامپوزیت دندان انجام دهید باید بگویم که کامپوزیت یک شیوه خیلی خوب و مطمئن برای بهبود ساختار دندان می باشد.

 دندان‌هایی که به هر دلیلی مانند ترک، شکستگی، پوسیدگی و موارد دیگر خراب شده در این شیوه قسمت آسیب دیده و پوسیده دور می شود و پزشک دندان را مرتب می کند.

 پزشک بعد از اینکه دندان خراب را خالی کرد مواد کامپوزیت را بر روی فضای خالی می گذارد و بعد از آن با استفاده از اشعه خواص مواد را در محل خالی دندان محکم قرار می‌دهد.

 

کامپوزیت دندان پوسیده

با استفاده از کامپوزیت دندان پوسیده نه تنها هیچ اثری از پوسیدگی دندان باقی نخواهد ماند بلکه اثری از لب پری و یا ترمیم هم بر روی آن دیده نمیشود.

پوسیدگی دندان یکی از بیماری هایی زیادی است که مربوط به دندان می باشد که با علت های گوناگون اید ظاهر می شود. تصور نمایید که این دندان پوسیده یکی از دندانهای قسمت جلوی دهان شما باشد و با لبخند و یا صحبت کردن آشکار گردد . اگر به یک پزشک کاربلد و متخصص مراجعه نمایید با استفاده از کامپوزیت و خیلی هنرمندان این مشکل را دور خواهد کرد در این صورت درمان دندان در چند جلسه درمانی به پایان خواهد رسید.

 

هزینه لمینت دندان ۱۴۰۰

در این روزها که وضع اقتصادی مردم خراب است و مشکلات برای همه وجود دارند لمینت دندان پوسیده یک راه حل خوب و مقرون به صرفه برای دندان های پوسیده و یا آسیب دیده می باشد. لمینت دندان پوسیده هزینه خیلی کمی نسبت به بقیه شیوه های درمانی بر روی دست شما خواهد گذاشت و قیمت لمینت دندان پوسیده در مقایسه با بقیه شیوه ها خیلی مناسب است هم این قضیه این شیوه را برای کسانی که وضع مالی متوسط دارند مناسب نموده است.

 

کامپوزیت دندان پوسیده جلو

در هنگامی که دندان جلو پوسیده است و پر نمودن دندان با مواد ترمیمی  نیاز نیست و می توان از دو شیوه درمانی بهره برد:

در شیوه اول درمان ریشه انجام می‌گیرد .و بعد از آن با یک روکش دندان ظاهر آن بازسازی می‌گردد پیشنهاد می‌شود .روکشی برای دندان قسمت جلو انتخاب نمایید که کاملاً با دندان شما هم رنگ باشد . براق تر و سفید تر از دندانهای طبیعی نباشد یک انتخاب نادرست می‌تواند منجر به بد جلوه دادن دندان های شما گردد.

شیوه دوم استفاده از ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان می باشد در صورتی که بافت لثه سالم و پوسیدگی دندان به اندازه‌ای باشد که نیاز به بیرون کردن دندان است، این شیوه پیشنهاد می گردد بعد از اینکه دندان کشیده شد ایمپلنتی کاملاً طبیعی که با دندانهای طبیعی شما هم رنگ و همخوان باشد جایگزین دندان کشیده شده می‌شود.

 

انواع لمینت دندان

روکش های سنتی عموماً بعد از اینکه دندانپزشک دندان را معاینه می نماید در کلینیکهای خارج از مطب درست می‌شود .در آزمایشگاه دندانسازی که متخصص میباشد روکش دندان را درست میکند به شکلی که شبیه به ظاهر دندان اصلی شما خواهد بود و حس مصنوعی بودند در آن جلوه نمی کند.
برای اینکه دندانپزشک بتواند این روکش سرامیکی را بر روی دندان قرار دهد باید قسمتی از مینای دندان دور شود.

انواع لمینت دندان طبق اجزای سازنده آن مواد:

۱-سرامیک توده ای:

برای تولید این روکش دندانساز طوری کار می کند تا رنگ، شکل و حالت دندان به خود گرفته و با دندانهای واقعی و طبیعی فرقی نداشته باشد، روکش سرامیکی زیبایی خیلی زیادی دارد و مخصوص هر شخص درست می شود .
اما به اندازه روکش های فشرده دارای عمر زیاد نیست لمینتی که از سرامیک فشرده درست می‌شود از بقیه ضخیم تر است .
و ساخت آن هم آسانتر، ضخامت آن سبب می‌شود مقاوم تر بوده و عمر بیشتری کند از سوی این ضخامت سبب می‌شود برای نصب آن دقت بیشتری بر روی دندان انجام گیرد.

 

۲-لمینت دندان های آسیاب:

دندانهای آسیاب بزرگ در هنگامی که دهان باز می‌شود کمتر قابل مشاهده میباشد. همینطور در هنگام جویدن خوراکی ها نیروی خیلی زیادی به این دندان وارد می گردد و به همین سبب استحکام و دوام روکش دندان ای برای این دندان‌ها اهمیت زیادتری خواهد داشت.

 برخی از دندان های عقبی قابل مشاهده نیستند. در صورتی که این دندان اصلاً دیده نمی شود بهترین گزینه برای روکش این دندان روکش فلزی است. در مواردی که دندان عقبی مقداری به چشم می آید روکش فلزی با سرامیک یک گزینه خیلی خوب به حساب می آید.

 

قیمت لمینت بدون تراش دندان:

هزینه لمینت دندان پوسیده خیلی متفاوت می باشد و این تفاوت قیمت لمینت دندان پوسیده به یک سری عوامل بستگی دارد . مانند: تعداد دندانهای که باید بر روی آنها لمینت دندان پوسیده انجام گیرد. وضعیت دندان که باید بر روی آن لمینت دندان پوسیده انجام شود قبل از انجام عملیات و کیفیت روکش لمینت دندان پوسیده و کار لابراتوار.

 

سخن پایانی

در این مقاله مطالعه کردیم آنچه که در رابطه با لمینت دندان پوسیده مورد نیاز است. مطالبی در رابطه با کامپوزیت دندان و هزینه لمینت دندان پوسیده و انواع لمینت دندان پوسیده و مطالبی در رابطه با لمینت دندان های آسیا بیان شد که برای دندان با توجه به یک سری اصول و نکات می‌توان از لمینت استفاده نمود و لمینت برای زیباسازی طرح لبخند بسیار کارایی دارد.

 اگر می خواهید لمینت دندان را انجام دهید و با این سوال که آیا دندان خراب و پوسیده را می‌توان لمینت کرد؟ مواجه هستید بهتر است با یک دندان پزشک مشورت کنید و لمینت دندان را انجام دهید.