لمینت متحرک دندان

فهرست مطالب

در واقع لمینت دندان موادی است که دارای طول عمر زیادی می باشد اما این مواد بسیار نازک بوده که با استفاده از رنگ دندان تولید می ‌شود و کار اصلی آن ها پوشش دهی سطح بیرونی دندان، با همراه داشتن کمترین عوارض می باشد که منجر به زیبایی چهره افراد می گردد. لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت دندان در حقیقت به لایه ای گفته می ‌شود که مشابه رنگ دندان ‌ها دارد و به منظور اصلاح نمودن رنگ و طرح دندان‌ ها بر روی آن ها واقع می‌ شود. در حال حاضر یکی از شایع ترین شیوه های درمان برای افزایش زیبایی و ترمیم دندان لمینت دندان می باشد.

 لمینت متحرک دندان

در صورتی که دندان های هر یک از افراد با توجه به حادثه یا ضربه شکسته شده باشد یا بیش از حد دچار زردی شده باشد و شخص احساس کند که نمی تواند مشکل ایجاد شده را برطرف نماید قادر است تا از شگفتی علم دندانپزشکی یعنی لمینت متحرک دندان استفاده نماید.

لمینت دندان دارای انواع گوناگون می باشد به عنوان مثال از انواع مختلفی همچون لمینت سرامیکی ، لمینت متحرک دندان، لمینت برلیانس و غیر برخوردار می باشد . در رابطه با لمینت متحرک دندان می توانیم بگوییم که این نوع وظیفه کاور دندان را برعهده داشته و به شخص اجازه خواهد داد که لبخند زیبایی را بر روی چهره ظاهر نماید.

در حقیقت لمینت متحرک دندان همچون لمینت ثابت کارایی دارد؛ اما یکی از تفاوت‌ های اساسی آن این است که شما اگر بخواهید میتوانید لمینت متحرک دندان را خارج کنید ؛ به گونه ‌ای که جنس لمینت متحرک دندان و طریقه تولید آن این امکان را برای افراد میسر ساخته که بر اساس وضعیت دندان هر شخص هزینه لمینت متحرک دندان ویژه آن فرد تولید گردد تا برای دندان هایش هیچ گونه مشکلی ایجاد نشود. همچنین دقت داشته باشید که لمینت متحرک هزینه زیادی را برایتان به دنبال نخواهد داشت.

 آشنایی بیشتر با لمینت متحرک دندان

به طور معمول لمینت متحرک دندان پس از قالب گیری دندان به واسطه شخص متخصص در این زمینه ویژه دندان های هر شخصی از جنس لمینت یا کامپوزیت تولید می گردد؛ بنابراین اشخاص قادر هستند تا لمینت متحرک را هر زمانی که بخواهند از دندان های خود جدا سازند . در واقع این کاور لمینتی یکسری اشکالاتی که بر روی دندان ‌ها موجود است را پوشش دهی می کند و باعث زیباتر شدن دندان های افراد می گردد. تا جایی که لمینت متحرک دندان به دندان پزشکان کمک کرده تا بتوانند با استفاده از این روش درمانی به بیماران خود کمک کنند تا دندان های زیبا و یکنواختی داشته باشند.

 طریقه به کارگیری لمینت متحرک دندان

یکی از نکات بسیار مهمی که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که امروزه لمینت متحرک دندان یکی از تکنولوژی های تازه ای از انواع لمینت دندان به شمار می ‌رود که اطلاعات خاصی از آن در دسترس نیست. آن دسته از افرادی که لمینت متحرک دندان را مورد استفاده قرار داده اند از نتایج پس از آن راضی بوده اند . بهتر است بدانید لمینت های متحرک با توجه به قالب گیری دقیق از دندان های فرد بیمار تولید می ‌شود؛ بنابراین استفاده کردن از چنین لمینت هایی کار آسانی به نظر می ‌آید. به طور کلی لمینت متحرک دندان دارای دو بخش می باشد :

 لمینت فک بالا

– لمینت فک پایین.

فقط باید به تمیزی لمینت ها پرداخته و پس از آن به طور کاملاً صحیح آن ها را بر روی دندان ها قرار داده و به نصب لمینت بر روی دندان بپردازید.

 نحوه نصب لمینت متحرک دندان

دقت داشته باشید که لمینت متحرک دندان طی سه مرحله قابلیت نصب خواهد داشت. به منظور آشنایی با نحوه نصب لمینت متحرک دندان تا پایان همراه ما باشید.

ابتدا باید لمینت ها را در مدت زمان ۲ دقیقه در آب جوش بگذارید ، سپس آن ها را برداشته و اجازه دهید تا سرد شود برای این کار می توانید آن ها را با آب خنک بشویید. بنابراین پس از انجام این کار آن ها را محکم بر روی سطح خارجی دندان فشار داده و بعد از اینکه این مراحل را انجام دادید روکش بسیار محکم در سر جای خود یعنی بر روی دندان های فرد واقع می شود و تا زمانی که خودش نخواهد تکان نخواهد خورد. هر یک از این کاور ها قادر هستند تا به محض واقع شدن بر روی سطح خارجی دندان اشکالات و اختلالات موجود دندان را بپوشانند.

 مزایای مربوط به لمینت متحرک دندان

– هزینه ‌ای که برای لمینت متحرک دندان در نظر گرفته می ‌شود مقرون به صرفه به نظر می ‌آید.

– هر یک از افرادی که به دنبال استفاده از لمینت متحرک دندان هستند به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

– در رابطه با انجام لمینت متحرک دندان در نظر داشته باشید که این کار بدون بیهوشی یا عمل جراحی و غیره انجام می گردد همین ویژگی باعث می شود تا افراد همواره استفاده از این شیوه را در راستای کار خویش قرار دهند.

– استفاده از روش درمانی لمینت متحرک دندان باعث می‌ شود تا اختلالات موجود در دندان همچون فاصله میان آن ها و بهم ریختگی و یا بد رنگی دندان پوشیده شود و به چشم نیاید، این مزیت باعث می ‌شود تا افراد دارای لبخند هالیوودی شوند.

معایب مربوط به لمینت متحرک دندان

دارای جنبه درمانی نیست.

– عمر نسبتاً طولانی ندارد از این رو آن را دارای عمر کوتاه معرفی می ‌کنند .

– امکان دارد برای برخی از افراد همراه با آلرژی باشد.

–  یکی از شیوه های دائمی به منظور حل مشکلات دندان به حساب نمی ‌آید.

سخن پایانی

بهتر است بدانید لمینت متحرک دندان را می توان طی ۲ الی ۵ سال مورد استفاده قرار داد؛ اما هر چقدر شما از آن بهتر مراقبت کنید در نتیجه مدت ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود و با استفاده درست شما از لمینت متحرک دندان عمر آن نیز افزایش خواهد یافت. در نظر داشته باشید که بایستی فرآیند نصب و جداسازی آن را از دندان به درستی انجام دهید و جهت پاکیزه نگه داشتن آن نیز نکات مربوط به آن را رعایت نمایید تا دچار شکستگی و خراش نشود.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *