منوی دسته بندی

تمامی نکاتی که که باید قبل از سفید کردن دندان های خود بدانید

سفید کردن دندان

فهرست مطالب

اگر در حال حاضر به فکر سفید کردن دندان های خود هستید ، بدون شک سوالات زیادی در مورد همه جنبه های درمان و روند کار دارید. به همین دلیل ما این متن را با هدف پوشش دادن تمام سوالات اصلی شما ارائه داده ایم. در طی چند سال گذشته ، سفید کردن دندان به یک روش درمانی بسیار متداول تبدیل شده است ، زیرا افراد بیشتری در صنعت دندانپزشکی دریافته اند که استفاده از بلیچینگ دندان باعث می شود تا دندان ها و لبخند آنها در زمان بسیار سریع تری زیبا تر به نظر برسد. افزایش اعتماد به نفسی که لبخند زیبا و سالم می تواند ایجاد کند ، برای افرادی که تحت درمان سفید کردن دندان قرار دارند بسیار ارزشمند می باشد. لبخند سفید کیفیت زندگی بیماران را به طور موثری بهبود می بخشد.

هر آنچه که باید پیش از سفید کردن دندان های بدانید

وقتی به آن فکر کنید ، هیچ چیز دلپذیر و دل انگیزتر از لبخند زیبا در زندگی وجود ندارد ، زیرا این لبخند نماد ارتباط ، تعامل و ارتباطات اجتماعی انسان است. بنابراین منطقی است که افراد شروع به یافتن راه هایی برای بهبود زیبایی لبخند خود کنند.

بنابراین آرام بنشینید و از نکات مربوط به سفید کردن دندان های ما که با هم جمع آوری کرده ایم لذت ببرید و قبل از شروع روند درمان در مورد همه چیزهایی که باید بدانید به شما اطلاع می دهد. بیایید با یک توضیح مختصر در مورد اینکه سفید کردن دندان دقیقاً چیست و چرا محبوبیت آن در سرتاسر جهان به سرعت رشد می کند شروع کنیم.

سفید کردن دندان چیست؟

به عبارت ساده تر ، سفید کردن دندان ها شامل اتخاذ تدابیری برای روشن تر کردن رنگ دندان ها با تغییر رنگ داخلی دندان ها یا از بین بردن و کنترل رنگ آمیزی خارجی می باشد.

اینکه کدام روش بلیچینگ دندان برای شما بهترین گزینه می باشد به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما می توانید از یک متخصصان  دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی تاج ، در مورد بهترین روش سفید کردن دندان های خود مشاوره و راهنمایی بگیرید.

بخوانید
چگونه از حساسیت بعد از سفید کردن دندان جلوگیری کنیم؟

امروزه محصولات و روش های مختلفی برای سفید کردن دندان های شما وجود دارد و لازم به ذکر است که یک دندانپزشک باید نوع ، شدت و محل درمان بلیچینگ را به درستی تشخیص دهد تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد.

قبل و پس از درمان سفیدکردن دندان ها

تغییرات تکنولوژی

پیشرفت های اخیر در روش های بلیچینگ دندان تقریباً مربوط به برخی از افراد مشهور و شخصیت های مشهور است که برای رسیدن به سفیدی کامل اقداماتی را انجام داده اند و البته توجه آنها تأثیر قابل توجهی داشته است! این پیشرفت باعث شده است تا افراد بیشتری نسبت به گزینه های مختلف سفید کردن دندان آگاهی یافته و در مورد آنها اطمینان حاصل کنند.

سفید کردن دندان ها یکی از پرمصرف ترین روش های دندانپزشکی می باشد.

استفاده از خمیر محافظت از لثه در بلیچینگ

سفید کردن دندان برای چه بیمارانی استفاده می شود؟

تقریباً هرکسی که دندان دائمی آن به طور کلی در وضعیت مطلوبی قرار دارد ، می تواند روش بلیچینگ دندان را استفاده کند. دندانپزشک شما می تواند پس از انجام یک معاینه جامع ، سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی کرده و مناسب ترین روش بلیچینگ دندان را به شما پیشنهاد دهد.

برخی از دستورالعمل های کلی برای سفید کردن دندان وجود دارد که یک متخصص دندانپزشکی می تواند در مورد آنها به  شما مشاوره دهد. به عنوان مثال ، اگر سابقه بیماری پریودنتال یا دندان های حساس دارید ، ممکن است بهتر باشد از روش های سفید کننده شیمیایی که باعث حساسیت لثه می شود، خودداری کنید.

همچنین ، اگر دندان های قدامی شما دارای پرکردگی دندان ، تاج یا ایمپلنت دندان هستند ، بلیچینگ دندان ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد زیرا سفید کردن دندان باعث تغییر رنگ این مواد نمی شود. این قطعاً چیزی نیست که شما پس از صرف وقت و هزینه خود بخواهید! علاوه بر این قوانین کلی وجود دارد که فقط درصد کمی از بیماران را تحت تأثیر قرار می دهد ، اگر شما دندان های سفیدتری را تصور می کنید، هیچ مشکلی اساسی پیش روی شما نخواهد بود.

بخوانید
عفونت استخوان فک
سفید کردن دندان ها

دلایل تغییر رنگ دندان ها چیست؟

 

واقعیت این است که دندان های ما با افزایش سن به طور طبیعی بیشتر و بیشتر تغییر رنگ می دهند، زیرا افراد فعالیت های متداولی دارند که به طور منظم انجام می دهند و به طور قابل توجهی به تغییر رنگ دندان ها کمک می کند.

 

مواردی وجود دارد که می تواند به مرور زمان تأثیر قابل توجهی در رنگ دندان های شما داشته باشند ، این موارد عبارتند از:

تاثیر منفی قهوه در درمان بلیچینگ

سیگار کشیدن

نوشیدن چای و قهوه

نوشیدن نوشابه

خوردن میوه هایی با رنگ تیره

سفید کردن دندان چگونه انجام می شود؟

در اصل دو روش مختلف برای سفید کردن دندان ها وجود دارد.

بیایید اکنون توضیح مختصری از هر دو روش و برخی اطلاعات در مورد مزایا و معایب هر گزینه را بررسی کنیم.

محصولات سفید کننده دندان لکه های سطحی و عمقی دندان ها را از بین می برند و ممکن است باعث سبک تر شدن دندان ها از رنگ طبیعی آنها شوند.

پراکسید هیدروژن عامل سفید کننده اصلی در بلیچینگ دندان می باشد، پراکسید کاربامید به پراکسید هیدروژن تجزیه می شود. محصولات سفیدکننده ای که در کلینیک دندانپزشک استفاده می شود، بسیار قویتر از کالاهایی است که در بازار بفروش می رسد. در حالی که سفیدکننده هایی که دندانپزشکان استفاده می کنند می تواند ۴۵- ۳۵٪ پراکسید هیدروژن داشته باشند ، کیت های سفید کننده فروشگاهی مانند نوارهای سفید کننده یا لاک های سفید کننده دندان معمولاً فقط ۷٪ پراکسید دارند. سایر مواد موجود در سفیدکننده های دندانپزشکی شامل گلیسیرین ، کربوپول ، هیدروکسید سدیم و طعم دهنده ها می باشد.

ژل های سفید کننده ای که اکثر دندانپزشکان برای بلیچینگ دندان استفاده می کنند ، اغلب دارای یک تامپون برای محافظت از مینای دندان در برابر آسیب است.

بهترین مزیت در مورد انتخاب روش بلیچینگ دندان در کلینیک این است که نتایج به سرعت قابل مشاهده می باشد. بر خلاف سایر روش های سفید کردن دندان، بلیچینگ دندان در کلینیک سفید شدن دندان را تضمین می کند. با این حال ، به خاطر داشته باشید که دوام بلیچینگ ممکن است تحت تأثیر عادت هایی مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن یا مصرف سایر مواردی که باعث لک شدن دندان های شما می شوند، باشد. کیت های سفید کننده خانگی شامل طیف وسیعی از محصولات سفید کننده می باشد ، از جمله قالب های سفید کننده دندان، نوارهای سفیدکننده و خمیردندان ها می باشد.

بخوانید
قیمت روکش دندان

سفید کردن دندان در یک برنامه مناسب انجام می شود و شامل یک جلسه درمانی می شود که می تواند در کمتر از یک ساعت به پایان برسد. ابتدا یک پوشش محافظ روی بافت لثه و لب قرار می گیرد. سپس ، ژل سفید کننده روی دندان ها زده می شود. در مرحله بعدی ، دندان ها در معرض نور ماورا بنفش قرار می گیرد تا ژل سفید کننده دندان فعال شود. این فرآیند به طور کلی غلظت ژل سفید کننده بیشتری دارد و چنین درمانی می تواند بلافاصله نتایج قابل مشاهده ای را به همراه داشته باشد. اگر نتایج سریع و قدرتمندی می خواهید که به شما موثرترین سطح سفید شدن دندان را  ارائه می دهد ، بلیچینگ دندان یک گزینه عالی است.

سفیدکردن دندان ها قبل و بعد و درمان

آیا سفید کردن دندان برای دندان های من مضر است؟

اگر این مطلب را می خوانید ، تصور می کنیم که شما قطعاً به دندان های سفیدتر و چگونگی انجام آن علاقه دارید ، اما ممکن است حداقل در مورد فرآیند سفید شدن دندان ها و ایمن بودن آنها نیز سوال کنید. به خصوص هنگامی که صحبت از روش های درمانی شامل سفید کردن دندان ها می شود ، ممکن است افراد مطمئن نباشند که در طی روند درمان آسیب ببیند. اولین و شاید مهمترین نکته ای که باید در این زمینه ذکر شود این است که محصولات مورد استفاده در طول روند درمان کاملاً آزمایش شده و تأیید شده می باشد. به شرط این که سفید کردن دندان های خود را توسط دندانپزشکی کاملاً آموزش دیده ، واجد شرایط و باتجربه انجام دهید. همه محصولات سفید کننده دندان تا حد ممکن ایمن هستند و احتمال آسیب جدی یا ایجاد مشکل در دندان شما حداقل است.

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • رمضان احمدیان گفت:

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 • امید جلالی گفت:

  محتوا خوبی بود

 • محمدحسن رحمانیان گفت:

  با اجازتون بازنشر شد

 • بهرام رنجبر گفت:

  خیلی خوشحالم که هستین

 • محمد کیان گفت:

  دمتون گرم

 • ابوالقاسم بهبهانی گفت:

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *