منوی دسته بندی

همه چیز درباره پر کردن دندان

پر کردن دندان

فهرست مطالب

همه چیز درباره پرکردن دندان

پرکردن دندان

پر کردن دندان رایج‌ترین درمان در کلینیک دندانپزشکی تاج است و هدف آن درمان پوسیدگی دندانی است. امروزه پرکاربردترین ماده برای پرکردن دندان کامپوزیت ونیر است. علاوه بر کامپوزیت مواد پرکننده دیگری مانند آمالگام برای دندان‌های آسیا استفاده می‌شد.

dentist drill

پرکردن دندان چیست؟

پرکردن یا بازسازی دندان یک درمان محافظه‌کارانه دندانپزشکی است که برای ترمیم دندانی که توسط پوسیدگی دندان آسیب‌دیده انجام می‌شود.

این درمان شامل ازبین‌بردن پوسیدگی دندان و در نتیجه جلوگیری از پیشرفت آن و تخریب آناتومی دندان آسیب‌دیده خواهد بود. درصورتی‌که پوسیدگی عصب یا پالپ دندان را تحت‌تأثیر قرار دهد، علاوه بر پرکردن، دندان باید عصب‌کشی شود. پرکردن کامپوزیت به زیبایی و عملکرد دندان‌های شما کمک می‌کند.

ما در کلینیک تاج از بهترین مواد برای ترمیم دندان های شما استفاده می کنیم. اگر نیاز به پرکردن کامپوزیت ونیر یا درمان پوسیدگی دارید، می توانید ما را در جنت‌آباد پیدا کنید.

جایگزینی برای پرکردن دندان

در اکثر موارد می‌توان دندان را با پرکردن کامپوزیت ترمیم کرد، اما در صورت تخریب بزرگ‌تر دندان باید روکش دندانی استفاده شود. به‌عبارت‌دیگر، هنگامی که تخریب‌های دندانی بزرگ وجود دارد، ما روکش دندان را توصیه می‌کنیم. ازآنجایی‌که پرکننده‌های کامپوزیتی بسیار بزرگ تمایل به شکستگی دارند.

این فرایند به‌ظاهر ساده به بازسازی آناتومی دندان کمک می‌کند و عملکرد و زیبایی طبیعی دندان بازسازی می‌شود. همچنین در جویدن و انسداد دندان‌های تنبیه شده با آنتاگونیست‌های آن‌ها، نرمال بودن را فراهم می‌کند.

چقدر طول می‌کشد تا فیلینگ انجام شود؟

انجام پرکردن دندان در کلینیک دندانپزشکی کم‌وبیش بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. اگرچه زمان موردنیاز برای این درمان دندانی ممکن است نسبت به میزان پوسیدگی دندان متفاوت باشد.

بخوانید
بلیچینگ

Enamel Dental Fillings Penticton Dentist

اگر حفره بسیار عمیقی داشته باشم چه کاری باید انجام دهم؟

اگر حفره بسیار عمیقی دارید و عصب دندان شما را تحت‌تأثیر قرار داده است. قبل از پرکردن، لازم است درمان ریشه انجام شود.

آیا می‌توانید بعد از پرکردن دندان غذا بخورید؟

اگر در پرکردن دندان شما از بی حسی استفاده نشده باشد، هنگام خروج از کلینیک دندانپزشکی تاج، می‌توانید به طور معمول غذا بخورید.

از طرف دیگر، اگر از بی‌حسی برای پرکردن دندان شما استفاده شده باشد، قبل از غذا خوردن صبر کنید تا اثرات بی‌حسی فروکش کند. همیشه دستورالعمل‌های دندانپزشک را دنبال کنید.

اگر پرکردن دندان آسیب ببیند چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر پرکردگی جدا شد یا افتاد، باید فوراً به دندانپزشک مراجعه کنید، زیرا بافت دندانی که در معرض آن قرار گرفته است، باعث حساسیت دندان می‌شود. باگذشت زمان، پرکردگی‌های دندان می‌توانند شل شده و پوسیدگی‌هایی در زیر آنها ایجاد شود.

این پوسیدگی ممکن است باعث افتادن پرکردگی دندان شود و باید سریعاً به مطب دندانپزشکی تاج مراجعه کنید تا دندان را دوباره ارزیابی کرده و دوباره آن را درمان کنید.

bigstock Amalgam Filling 7454266

چگونه باید از پرکردن دندان مراقبت کرد؟

کلیدهای حفظ پرکردگی دندان و همچنین هرگونه درمان دندانی که انجام می‌دهید عبارت‌اند از:

 1. بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید.
 2. یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. (مصرف مواد قندی، میان وعده بین وعده‌های غذایی و… را کنترل کنید).
 3. از دندان‌ها به‌عنوان ابزار استفاده نکنید و از آنها به طور نادرست استفاده نکنید.
 4. عادت‌های بد خود را کنار بگذارید (سیگارکشیدن).
 5. معاینات منظم دندانپزشکی را از دست ندهید. (هر شش ماه).
بخوانید
ایمپیلنت در شاهین شمالی

اگر می‌خواهید درباره پرکردن دندان بیشتر بدانید، می‌توانید با ما در کلینیک‌های دندانپزشکی تاج در تهران مشورت کنید. ما به طور کامل در اختیار شما هستیم.

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • امیر ترابی گفت:

  چرا اینقد کم؟

 • بهرام پارسا گفت:

  مطلب خوبی بود

 • محمدحسین انتظامی گفت:

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 • اسماعیل میر گفت:

  بیشتری بنویسین لطفا

 • میلاد باهنر گفت:

  عاااااااااااالی

 • رامین طاهری گفت:

  خیلی خوشحالم که هستین

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *