آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت دندان می باشید؟

فهرست مطالب

اکثر ایمپلنت ها به شکل ریشه اندوستئال می باشند و در استخوان فک قرار می گیرد و به عنوان یک ریشه مصنوعی برای دندان از دست رفته عمل می کنند که می تواند برای اتصال دندان یا کمک به نگه داشتن پروتز روی ایمپلنت مورد استفاده قرار گیرد. کاشت دندان برای همه افراد قابل استفاده نمی باشد. سلامتی بیمار و استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت مهمترین عاملی می باشد که تعیین می کند شما کاندید مناسبی برای کاشت دندان می باشید.

باید استخوان کافی برای حمایت از کاشت در فک شما وجود داشته باشد. اگر استخوان کافی در فک خود ندارید ، می توان استخوان فک را برای شما پیوند زد. اگر بافت لثه کافی ندارید، می توانید آن را پیوند بزنید. این روش های بازسازی باید قبل از قرار دادن ایمپلنت انجام شود. این روش درمانی افزایش حجم استخوان نام دارد و سالهاست که با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه همراه کلینیک دندانپزشکی تاج باشید تا این مقاله را به طور کامل بررسی کنیم.

 

چه گزینه هایی برای من قابل استفاده می باشد؟

امروزه هیچ دلیلی وجود ندارد که بیماران به دلیل از دست دادن استخوان فک از کاشت ایمپلنت صرف نظر کنند. تکنیک و روش های مختلفی برای جایگزینی بافت از دست رفته وجود دارد. دندانپزشک نسبت به نوع ، محل و تعداد کاشت های مورد استفاده یکی از این روش ها را انتخاب می کند. مهمترین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید دندانپزشک شما تمام گزینه های مورد نیاز برای درمان شما را داشته باشد.

پیوند استخوان

این روش شامل پیوند استخوان یا ماده ای مانند استخوان در فک بیماران می باشد. یکی از گزینه های مناسب برای پیوند استخوان ، استفاده از استخوان خود بیمار می باشد. در این روش به احتمال زیاد از استخوان چانه یا پشت فک استفاده می شود. اگر دندانپزشک به اندازه کافی استخوان از این مناطق دریافت نکند ، ممکن است لازم باشد برای تامین استخوان مورد نیاز از لگن شما نمونه بگیرید. مفصل ران بهترین منبع برای تامین استخوان مورد نیاز برای پیوند می باشد، زیرا استخوان ران می تواند مقدار زیادی استخوان با کیفیت مناسب را تأمین کند. گرفتن نمونه از مفصل ران نیاز به بستری شدن بیماردر بیمارستان و بیهوشی عمومی دارد. استفاده از استخوان ران برای پیوند خطر شکستگی مفصل ران را افزایش نمی دهد.

اگر از ایده استفاده از استخوان خود شما برای پیوند استخوان فک استقبال نمی کنید، گزینه های درمانی دیگری برای شما وجود دارد. از محصولات و مواد مصنوعی می توان برای پیوند استخوان استفاده کرد.

لیفت سینوس

با پر كردن بخشی از سینوس فك بالا با استخوان ، ارتفاع فك بالا را افزایش می دهند. لیفت سینوس زمانی انجام می شود که قسمت خلفی فک بالا استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت نداشته باشد.

افزایش ضخامت عرضی ریج

از این روش برای افزایش ارتفاع استخوان که اغلب بسیار کوتاه است استفاده خواهد شد. یک جراح بریدگی هایی را در استخوان فک شما ایجاد می کند تا قطعه ای از استخوان را از فک شما جدا کند. ابزار تیتانیومی که با پین یا پیچ وارد می شود ، قطعه استخوان را از بقیه استخوان فک جدا می کند. با گذشت زمان ، این باعث افزایش فاصله بین قطعه استخوان و استخوان فک می شود. فضای بین قطعات به تدریج با استخوان پر می شود.

استخوان سازی کششی

” استخوان سازی کششی” به فرآیند جدا سازی دو قطعه استخوان اشاره دارد. “استخوان سازی” به تشکیل استخوان جدید اشاره دارد. از استخوان سازی کششیبیشتر برای طولانی تر کردن استخوان فک استفاده می شود ، این روش همچنین می تواند برای بزرگتر کردن استخوان مورد استفاده قرار گیرد. این روش درمانی در حال ترند شدن می باشد.

روش کاشت

جراحی ایمپلنت دندان معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود (ناحیه‌ای که ایمپلنت دندان در آن کاشته می شود بی حس می کنند) و کاشت ایمپلنت روش درمانی نسبتاً آسانی می باشد. ممکن است در طول آماده سازی محل قرار گیری ایمپلنت کمی درد داشته باشید ، اما این مقدار از درد کاملا قابل تحمل می باشد. دوره نقاهت پس از جراحی کم می باشد زیرا کاشت دندان با حداقل تهاجم صورت می گیرید. برای کنترل درد برای شما آنتی بیوتیک تجویز می شود.

کاشت معمولاً به مدت دو تا چهار ماه باید ثابت بماند تا قبل از چسباندن تاج با استخوان فک جوش بخورد. مدت زمان بهبودی از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما در نهایت به تراکم استخوان در محل دندان از دست رفته بستگی دارد. هرچه استخوان فک حجم مناسبی داشته باشد ، سرعت ترمیم نیز افزایش می یابد. مرحله بعدی ساخت یک تاج دندان روی ایمپلنت می باشد که دقیقاً مانند یک دندان طبیعی می باشد.

میزان موفقیت

کاشت دندان به طور معمول موفقیت بسیار بالایی دارد. مطالعات در این زمینه نشان می دهد که بیش از 95٪ ایمپلنت ها موفقیت آمیز می باشد. موفقیت در کاشت ایمپلنت حتی در مناطقی که تراکم استخوان کمی دارند نیز درصد قابل قبولی می باشد.

عدم موفقیت در کاشت در موارد نادری ممکن است اتفاق بیافتد. در همجوشی مناسب ایمپلنت با استخوان ممکن است عوارضی وجود داشته باشد یا به دلایل مختلف ایمپلنت شل شود.

گاهی اوقات تعداد ایمپلنت ها نادرست می باشد ، از ایمپلنت با تعداد کم برای کنترل فشار زیاد استفاده می شود. وضعیتی که به آن اضافه بار گفته می شود.

ممکن است دندان تحت حمایت ایمپلنت کمی بالاتر از دندان های دیگر باشد ، این بدان معناست که دندان ها تحت تأثیر نیروهای گزنده و جویدن بیشتری قرار می گیرد. به همین دلیل اهمیت بسیاری دارد که شما یک متخصص با تجربه را برای کاشت دندان خود انتخاب کنید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *