منوی دسته بندی

فهرست مطالب

مقدمه

کامپوزیت در جنت آباد

یکی از زیر شاخه های دندان پزشکی زیبایی ، کامپوزیت دندان می باشد. شما با مراجعه به کلینیک های کامپوزیت در جنت آباد و تمامی مناطق دیگر می توانید اطلاعات کافی و سنجیده ای در مورد چیستی و چگونگی و حتی مزایا و معایب کامپوزیت دندان به دست آورید. امروزه ما متوجه تحول گسترده ی مواد ترمیمی دندان پزشکی در چند دهه ی اخیر شدیم. این مواد ترمیمی و خدمات زیباسازی نه تنها از نظر زیبایی کاملا قابل قبول می باشند بلکه از لحاظ استحکام و مقاومت نیز بسیار زیاد پیشرفت کرده اند.

.

کامپوزیت

همان طور که در بالا گفتیم با مراجعه به کلینیک های دندان پزشکی و کامپوزیت در جنت آباد و مناطق دیگر اطلاعاتی در مورد کامپوزیت به دست آوردیم مبنی بر اینکه کامپوزیت ماده ای است که از جنس آن ترکیبی از پلاستیک و شیشه است که برای ترمیم نمودن دندان های پوسیده مورد استفاده قرار می گیرند. طبق گفته های کادر درمانی کلینیک های دندان پزشکی و کامپوزیت در جنت آباد ، کامپوزیت ها مواد رزینی می باشند و با توجه به اندازه ذرات و تعدادشان در انواع مختلفی قرار می گیرند و هر کدام از این نوع ها کاربرد های متفاوتی دارند. از کامپوزیت دندان برای افزایش زیبایی لبخند توسط تغییر دادن رنگ دندان ها و یا مرتب نمودن ظاهر آن ها استفاده می شود.

.

مزایا و معایب کامپوزیت

کامپوزیت ها در کلینیک های کامپوزیت در جنت آباد مزایای بسیاری دارند از جمله این مزایا می توان به اینکه این کامپوزیت ها نسبت به لمینت های سرامیکی از قیمت و هزینه کمتری برخوردار هستند اشاره نمد. کیفیت کامپوزیت ها در برابر قیمت آن ها بسیار با ارزش تر است و علاوه بر مسئله هزینه ، اگر کامپوزیت دندان های شما دچار شکستگی بشوند ، ترمیم آن ها بسیار راحت تر از لمینت خواهد بود. لمینت کامپوزیتی دندان ، معمولا در یک جلسه درمانی انجام می گیرد و هیچ نیازی به دارو های بی حسی و یا بی هوشی ندارد البته این در صورتی است که دندان های شما پوسیدگی نداشته باشد و یا به علت تراش حساس نشده باشند کامپوزیت در جنت آباد چرخش دندان ها و فرم آن ها و هم چنین به طور قطع رنگ آن ها را اصلاح می کنند و فاصله ی میان دندان ها را که زیبایی را از لبخند سلب می کنند می پوشاند.

بخوانید
لمینت در صادقیه

مانند تمام روش های درمانی کامپوزیت نیز در کنار مزایای زیاد خود معایب اندکی دارد. کامپوزیت ها در اثر عادات تغذیه ای و نوشیدنی های شما مانند خوردن غذا هایی که رب دارند و رنگی هستند و نوشیدن بیش از حد قهوه و چای و غیره و همچنین در اثر رعایت نکردن تایم های استفاده از مسواک و حتی نزدن آن به صورت طولانی مدت پس از گذشت زمان احتیاج به ترمیم دارند. کامپوزیت ها در برابر لمینت های سرامیکی بیشتر تغییر رنگ می دهند. در درمان هایی که مربوط به چند دندان است کامپوزیت راه حل مناسبی نیست.  

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • اسماعیل هدایت گفت:

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • عبدالله ذاکری گفت:

  مطلب خوبی بود

 • محمدعلی میری گفت:

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • اسماعیل عباسی گفت:

  آدرس دفترتون کجاست

 • مصطفی فاضلی گفت:

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • غلامعلی گفت:

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *