منوی دسته بندی

فهرست مطالب

کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته نباید خدمات خود را متوقف کنند. برخی بیماران برای حفظ یکپارچگی دندان ها و لثه ها باید فورا توسط دندانپزشک معاینه شوند. و اینجاست که نیاز به دندانپزشکی همیشه باز دارید.

اگر دندان شکسته یا ترک خورده، خونریزی لثه یا دندان پوسیده ای دارید که نیاز به توجه فوری دارد، نمی توانید صبر کنید تا بعدا به دندانپزشک مراجعه کنید بنابراین به کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته باید بروید و اینجاست که نیاز به دندانپزشک اورژانسی پیدا می شود.

اورژانس های رایج دندانپزشکی

اورژانس های رایج دندانپزشکی

 • دندان درد

دندان درد یکی از شایع ترین اورژانس های دندانپزشکی است که در آن افراد به دنبال دندانپزشکی می روند. این یک تجربه ناخوشایند است که زمینه ساز بسیاری از شرایط مانند پوسیدگی دندان و حفره است.

 •  دندان شکسته

انجام ورزش های شدید یا جویدن چیزهای سخت می تواند منجر به شکستگی دندان شود که یک وضعیت دردناک است. تصادفات افتادن حتی می تواند دندان را به طور کامل کنده کند.

 • آبسه

آبسه ها عفونت های دندانی هستند که ممکن است به ریشه دندان یا فضای بین دندان و لثه حمله کنند. اگر درمان نشود، می تواند به بافت اطراف گسترش یابد و به آن آسیب برساند.

 • خونریزی طولانی مدت

تجربه کمی درد و خونریزی پس از یک عمل دندانپزشکی مانند کشیدن دندان طبیعی است. اما اگر خونریزی برای یک ساعت یا بیشتر ادامه یابد، ممکن است به دلیل یک اختلال خونریزی تشخیص داده نشده باشد.

عکس از محیط دندانپزشکی شبانه روزی

چرا دندانپزشکان اورژانسی و کلینیک های ۲۴ ساعته مهم هستند؟

در بالا، به چند بیماری دندانی که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند، پرداختیم. چنین اقدام سریع فقط توسط دندانپزشک اورژانس انجام می شود. به عنوان مثال، اگر دندانپزشک در همان روز به آن برسد، می توان یک دندان شکسته را ترمیم کرد. تاخیر در درمان می تواند منجر به از دست دادن دندان شود.

عفونت دندان نیاز به توجه فوری یک دندانپزشک اورژانسی دارد، زیرا در صورت عدم درمان، می تواند دندان اطراف را عفونی کند و حتی باعث باکتریمی شود وضعیتی که با وجود باکتری در خون مشخص می شود.

بخوانید
دندان مصنوعی در شهران

خونریزی طولانی مدت می تواند به بسیاری از بیماری ها از جمله آسیب کبدی اشاره کند. دندانپزشک اورژانس و دندانپزشکی همیشه باز می تواند شدت خونریزی را تعیین کند و شما را از عوارض تهدید کننده زندگی اختلالات خونریزی نجات دهد.

کجا برای کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته جستجو کنیم؟

داشتن یک دندانپزشک اورژانسی و کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته  در محل شما می تواند یک نعمت باشد زیرا به شما امکان می دهد در اسرع وقت درمان شوید و سلامت دهان و دندان خود را حفظ کنید.

ممکن است دندانپزشکان اورژانسی زیادی را در محل زندگیتان پیدا کنید، اما کلینیک دندانپزشکی تاج از نظر تجربه، کیفیت و قیمت متمایز است.

کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته اغلب به دلیل ناآگاهی ما نسبت به عوارض آنها ساده گرفته می شوند. اما زمان در اورژانس های دندانی بسیار مهم است. بنابراین، به جای هدر دادن وقت گرانبهای خود برای آزمایش داروهای خانگی، بهتر است هر چه زودتر تحت درمان قرار بگیرید.

کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته به بیماران در شرایط اورژانسی دندانپزشکی خدمات دندانپزشکی فوری ارائه می دهند. این کلینیک ها دارای دندانپزشکان اورژانس در داخل و خارج از ساعات اداری سنتی هستند. آنها یک خط کمک ۲۴ ساعته دارند که بیماران می توانند برای تعیین قرار ملاقات اضطراری با آن تماس بگیرند.

اگر شبانه در شرایط اورژانسی دندانپزشکی هستید، یک کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعتهمی تواند درمان مورد نیاز شما را ارائه دهد. اگر نمی توانید مطب دندانپزشکی فوری را در محله خود پیدا کنید یا اگر تماس شما بی پاسخ مانده است، با ما تماس بگیرید.

 

 کلینیک های دندانپزشکی بعد از ساعت کاری

کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته بعد از ساعت کاری با ساعات کاری و برنامه استاندارد محدود نمی شوند. آنها معمولا برای ساعات طولانی در روزهای هفته باز هستند. برخی از آنها برای چند ساعت در روزهایتعطیل هم کار می کنند. اگر بعد از کار دچار دندان درد شدید یا هر اورژانس دندانپزشکی دیگری شدید، به کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته مراجعه کنید. برای دریافت نوبت ۲۴ ساعته دندانپزشکی با یک کلینیک مطمئن پس از ساعت کاری در نزدیکی محل زندگیتان تماس بگیرید.

بخوانید
علل خونریزی لثه

معاینه حرفه ای کلینیک دندانپزشکی 24 ساعته

معاینه حرفه ای کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته

این کلینیک ها به تمامی بیمارانی که ویزیت می‌کنند خدمات دندانپزشکی شبانه روزی را ارائه می‌دهد. این بدان معناست که می توانید هر زمان که کلینیک باز است حاضر شوید و درمان فوری دریافت کنید. مزیت اصلی این نوع کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته در زیر و نحوه درمان آنها آمده است:

در صورت درد یا ناراحتی ناشی از دندان درد، به سادگی با ما تماس بگیرید.

اگر دندانی شکسته، ترک خورده است، دهان خود را با آب گرم بشویید و کمپرس سرد روی صورت خود قرار دهید. آن را در یک گاز مرطوب یا یک حوله مرطوب قرار دهید.

اگر دندانی لق شده یا از بین رفته است با ما تماس بگیرید. برای دندان شکسته، دندان را به آرامی در حفره خود قرار دهید و با استفاده از یک دستمال تمیز دندان را از روکش نگه دارید. اگر دندان کثیف است، ریشه را بشویید، اما آن را مالش ندهید یا هیچ بافتی را که هنوز چسبیده است بردارید. اگر قرار دادن مجدد دندان امکان پذیر نیست، آن را زیر زبان خود نگه دارید و بلافاصله به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

اگر فک شکسته است، ابتدا یخ یا کمپرس سرد را روی صورت خود قرار دهید. در اسرع وقت به دندانپزشک یا نزدیکترین مرکز اورژانس مراجعه کنید. برای لب یا زبان گاز گرفته، ناحیه مورد نظر را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید و برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید. اگر خونریزی بیش از حد است یا متوقف نمی شود، به دندانپزشک خود یا یک مرکز اورژانس مراجعه کنید. یرضروری بودن وقت ملاقات است.

بخوانید
ایمپلنت دندان در شهران

سوالات متداول درباره کلینیک دندانپزشکی 24 ساعته

سوالات متداول درباره کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته

آیا دندان درد نیاز به درمان اورژانسی دندان دارد؟

درد شدید دندان معمولاً نشان دهنده آسیب یا پوسیدگی است که به پالپ یا لایه داخلی دندان پیش رفته است. بدون درمان فوری، پوسیدگی یا آسیب بدتر می شود و به احتمال زیاد باعث آسیب غیرقابل برگشت به دندان می شود. به این دلایل، شما باید به سرعت یک ویزیت اورژانسی را به یک دندانپزشک مراقبت اورژانسی در زمان شروع دندان درد برنامه ریزی کنید.

دهان خود را با آب نمک گرم تمیز کنید. برای کنترل دندان درد از خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید. هنگام آماده شدن برای ویزیت فوری دندانپزشکی، یک مسکن OTC مصرف کنید تا ناراحتی را به حداقل برسانید.

آیا دندان ترک خورده واجد شرایط اورژانسی دندانپزشکی است و باید به کلینیک دندانپزشکی ۲۴ ساعته مراجعه کرد ؟

بستگی به شدت ترک دارد. ترک شدید دندان باعث درد شدید می شود. جستجوی مداخله حرفه ای می تواند به کاهش درد کمک کند و به طور بالقوه دندان را نجات دهد. حتی ترک های جزئی نیاز به ترمیم فوری دارند تا از ورود باکتری ها به داخل دندان جلوگیری شود و خطر عفونت را افزایش دهد.

با اجتناب از استفاده از آن هنگام گاز گرفتن یا جویدن غذا، از تمیز بودن دندان آسیب دیده اطمینان حاصل کنید. اگر دندان درد می کند از مسکن استفاده کنید. حتما به دندانپزشک مراجعه کنید تا درمان لازم را در اسرع وقت انجام دهید.

دندانپزشکان اورژانس و دندانپزشکی همیشه باز هر روز اقدام به کشیدن دندان اورژانسی می کنند. هدف اصلی دندانپزشکی این است که در صورت امکان، دندان های دائمی خود را برای تمام عمر خود حفظ کنید.

 

 

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • امیرحسین بهمنی گفت:

  حرفتون خیلی عالیه

 • میلاد رضوانی گفت:

  چه مطلب خوبی

 • غلامحسین قادری گفت:

  چرا اینقد زیاد؟

 • عباس فتاحی گفت:

  آدرس دفترتون کجاست

 • ابراهیم نادری گفت:

  مطالب بی نظیر بود

 • مهدی صمدی گفت:

  مطلب خوبی بود همکار گرامی

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *