۱۰ دلیل برای این که کاشت دندان بهترین گزینه درمانی برای دندان های از دست رفته است

کاشت دندان بهترین گزینه درمانی برای دندان های از دست رفته

فهرست مطالب

آیا دندان خود را از دست داده‌اید؟ بهترین روش جایگزینی کاشت دندان است. به دلایل مختلف ممکن است لازم باشد دندان‌های شما کشیده شوند. به دلیل پوسیدگی بیش از حد یا از دست دادن تدریجی استخوان فک در اثر بیماری‌های پریودنتال دندان‌ها کشیده می‌شوند. با توجه به اینکه تقریباً نیمی از جمعیت بزرگسال ما با بیماری پریودنتال دست و پنجه نرم می‌کنند، تعجب آور نیست که حداقل یک دندان در هر بیمار از دست رفته باشد.

در گذشته، اگر دندان‌هایتان را از دست می‌دادید، تنها گزینه درمانی شما دندان مصنوعی کامل، پروتز متحرک پارسیل یا پل بود. با توسعه علم دندانپزشکی ایمپلنت نیز جزو گزینه‌های درمانی برای از دست دادن می‌باشد. کاشت دندان اکنون بهترین گزینه برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌باشد. ایمپلنت دندان می‌توانند برای جایگزینی یک یا چند دندان استفاده شود.

کاشت دندان چیست؟

کاشت دندان یک پیچ تیتانیومی می‌باشد که همراه با تاج زیرکونیا یا سرامیکی برای جایگزینی دندان از دست رفته در فک قرار می‌گیرد. ایمپلنت به آرامی درون استخوان فک قرار می‌گیرد و باعث می‌شود ایمپلنت در جای خود محکم شود. ایمپلنت که به عنوان کاشت دندان نیز شناخته می‌شود ساختاری را فراهم می‌کند که در آن می‌توان یک تاج یا بریج دارای پایه ایمپلنت را متصل کرد.

فواید کاشت دندان

فواید کاشت دندان

۱. ایمپلنت دندان مانند دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند

پس از اتمام ایمپلنت، نتیجه کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و از نظر ظاهری از دندان‌های طبیعی شما قابل تشخیص نیست. ایمپلنت مانند دندان طبیعی به رنگ عاج می‌باشد.

۲. ایمپلنت دندان به شما احساس دندان‌های طبیعی خود را می‌دهد

ازآنجاکه ایمپلنت‌ها دقیقاً مانند یک دندان طبیعی عمل می‌کنند، می‌توانید با آنها مانند دندان‌های طبیعی خود رفتار کنید. مراقبت از ایمپلنت با دندان‌های طبیعی تفاوتی ندارد. شما باید دندان‌ها را هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید، اما نیازی نیست از کرم‌ها و چسب‌های مخصوص استفاده کنید و یا مانند دندان مصنوعی آنها را یک شب در لیوان خیس کنید. علاوه بر این، ایمپلنت دندان هرگز به پر کردن یا عصب کشی احتیاج ندارند.

۳. ایمپلنت دندان یک روش درمانی با دوام و ماندگار می‌باشد

درمان ایمپلنت دندان ۹۸٪ امکان موفقیت دارد و نحوه عملکرد آنها بخشی از استخوان فک شما می‌باشد و به آنها دوام بی نظیری می‌بخشد. در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و ادامه معاینات منظم دندانپزشکی بعد از انجام این روش درمانی ، احتمال موفقیت کاشت دندان را افزایش می‌دهد.

ایمپلنت یک درمان مادام‌العمر محسوب می‌شود

۴. ایمپلنت یک درمان مادام‌العمر محسوب می‌شود

نگرانی معمول در ارتباط با کاشت دندان نسبت به سایر گزینه‌های درمانی قیمت آن است و این اختلاف از نظر هزینه اولیه وجود دارد. با این حال، این اخلاف قیمت تصویر کلی را ارائه نمی‌دهد. کاشت دندان طول عمر زیادی خواهد داشت، بنابراین متوسط هزینه سالانه کمتر از درمان‌های جایگزین می‌باشد. روش‌های درمانی دیگر ممکن است در سال‌های آینده نیاز به تعویض یا بازسازی داشته باشد.

۵. کیفیت زندگی شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت، حتی بهبود می‌یابد!

متخصصین ما در کلینیک دندانپزشکی تاج به شما توصیه می‌کنند که غذای سالم بخورید و مصرف مواد قندی را محدود کنید، اما اگر آنچه را که می‌خواهید بخورید، کاشت دندان برای شما مانعی ایجاد نخواهد کرد. ایمپلنت دندان به شما امکان می‌دهد تا با اطمینان کامل غذا بخورید، صحبت کنید و لبخند بزنید زیرا آنها هرگز مانند گزینه‌های دیگر حرکت نمی‌کنند و تغییر مکان نمی‌دهند.

۶. ایمپلنت دندان می‌تواند از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری کند

اگر دندان از دست رفته جایگزین نشود، ناگزیر منجر به از دست دادن استخوان فک می‌شود. بر خلاف سایر گزینه‌های درمانی، ایمپلنت دندان می‌تواند با جوش زدن و تثبیت استخوان فک به تحریک استخوان برای بازسازی و سالم ماندن آن کمک کند. ممکن است از خود بپرسید که چرا جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک به‌وسیله‌ی ایمپلنت مهم است. ایمپلنت به تقویت فک و لثه کمک می‌کند، احتمال شکستگی و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان را کاهش می‌دهد.

ایمپلنت دندان هیچ تأثیری بر سلامت دندان‌های طبیعی همسایه ندارند

۷. سلامت دندان‌های دیگر را به خطر نیندازید

ایمپلنت دندان هیچ تأثیری بر سلامت دندان‌های طبیعی همسایه ندارند. با این حال، سایر گزینه‌های جایگزینی دندان می‌توانند دندان‌های مجاور را تحت تأثیر قرار داده و آنها را مستعد پوسیدگی کنند.

۸. کاشت دندان می‌تواند جایگزین دندان‌های از دست رفته شود

اگر دو یا چند دندان از دست رفته باشد، باید شکاف دندان باید در اسرع وقت بسته شود تا از جای گیری نادرست دندان‌ها و استخوان فک جلوگیری شود. پروتزهای جزئی و پل‌ها که با ایمپلنت دندان پشتیبانی می‌شوند ثبات بیشتری نسبت به پروتزهای سنتی دارند.

۹. ایمپلنت دندان اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد

دندان از دست رفته و کمبود دندان می‌تواند باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شود و برخی از درمان‌های ترمیم دندان، مانند پل‌ها یا پروتزها، این مشکل را به طور کامل حل نمی‌کنند. کاشت دندان روش درمانی متفاوتی می‌باشد. نتیجه ایمپلنت، دندانی است که کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد، بنابراین لبخندی طبیعی به وجود می‌آورد که زیبایی شما را بازیابی می‌کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. از دست دادن دندان می‌تواند با گذشت زمان ساختار صورت را تغییر داده و ظاهری فرو رفته و پیر ایجاد کند.

۱۰. روش درمانی که برای هزاران بیمار اجرا شده است

ما ایمپلنت دندان را برای هزاران بیمار در کلینیک دندانپزشکی تاج انجام داده‌ایم. در کلینیک دندانپزشکی تاج، تیمی متشکل از متخصصین با تجربه باعث می‌شود تا نتایج دائمی و طولانی مدتی را در ایمپلنت دندان ایجاد شود. ایمپلنت دندان یک روش رایج می‌باشد که برای بهبود سلامت و رفع مشکلات زیبایی دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *