منوی دسته بندی

۶ نکته مهم در مورد زیبایی دندان که شاید برای شما سوال باشد

نکاتی در مرد زیبایی دندان

فهرست مطالب

زیبایی دندان یک لبخند زیبا و سالم احساس مثبتی در طرف مقابل شما ایجاد می کند. زیبایی دندان های جلویی به شما در دستیابی به این لبخند کمک می کند. یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در لبخند زدن دندان های شما می باشد.

ما می توانیم دلایل اصلی نیاز به اصلاح دندان را به شکل مقابل لیست کنیم: تراز بندی غیر منظم دندان ها ، ظاهر غیر طبیعی صورت ، مشکل یا ناراحتی در جویدن یا گاز گرفتن و مشکل در صحبت کردن. دندانپزشک در صورت بروز این مشکلات شما را به ارتودنتیست معرفی می کند.

زیبایی دندان و مشاوره با دندان پزشک

متخصص ارتودنسی کیست؟ در زیبایی دندان چه تاثیری دارد

ارتودنتیست نامی است که به دندانپزشک متخصص در تشخیص و درمان ترازبندی دندان ها و فک گفته می شود. متخصص ارتودنسی برای تعیین بهترین روش درمانی ، از عکس صورت شما و عکس رادیوگرافی دندان های شما استفاده می کند.

تصویر اشعه ایکس برای کسب اطلاعات دقیق در مورد موقعیت دندان و ریشه آن انجام می شود. در صورت وجود مشکلات جزئی در لثه ، قبل از شروع روند درمان اقدامات احتیاطی انجام می شود. رادیوگرافی یا تصویر اشعه ایکس رابطه فک و دندان را نشان می دهد. روند درمان ارتودنسی با توجه به این اطلاعات انجام می شود.

در ارتودنسی نیرو های فیزیکی بر روی دندان های شما اعمال می شود. به راحتی می توان از بریس هایی برای وارد کردن فشار فیزیکی روی دندان های شما استفاده کرد.

زیبایی دندان  با به کاربردن کامپوزیت ونیر دندانپزشکی

کامپوزیت ونیر در زیبایی دندان  استفاده می شود. این مواد ساختاری دارند که شکل دندان ها را سفید و یکدست می کند. دلیل استفاده از کامپوزیت تغییر و بهبود رنگ یا ظاهر ساییده شده دندان ها می باشد.

کامپوزیت ونیر همچنین روشی مناسب برای تغییر شکل یا رنگ دندان ها  ، کجی و شکاف بین دندان ها می باشد. گاهی اوقات برای درمان مشکلاتی مانند عقب نشینی لثه نیز استفاده می شود. با این وجود نسبت به جرمگیری و بلیچینگ دندان روش درمانی گران قیمت تری می باشد.

بخوانید
ایمپیلنت در جنت آباد شمالی

دندانپزشکان برای انتخاب بهترین رنگ دندان از رنگ طبیعی دندان و مقیاس ویژه رنگ استفاده می کنند. تجربه و زیبایی شناسی دندانپزشک در زیبایی دندان بسیار اهمیت دارد. پس از انتخاب رنگ ، کامپوزیت ونیر با استفاده از چسب مخصوصی به دندان چسبانده می شود.

انتخاب رنگ ونیر کامپوزیت

به دلیل این که موادی مانند چای ، قهوه و دود سیگار می تواند روی کامپوزیت لکه ایجاد کند. بیمار نیاز دارد که قبل از استفاده از این روش درمانی ، تمامی زوایا را در نظر بگیرد. عادت های غذایی و میزان مراقبت از دهان و دندان برای افزایش طول عمر کامپوزیت بسیار اهمیت دارد.

کامپوزیت ممکن است در طی ۵-۳ سال با روش های طبیعی از بین برود. این بازه زمانی ممکن است با توجه به رعایت بهداشت دهان و دندان متغیر باشد. به طور ویژه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن طول عمر ونیر را افزایش می دهد.

روکش دندان ها یک شاخه جداگانه در دندانپزشکی زیبایی می باشد. در این روش سطح دندان با عناصر انتخاب شده پوشانده می شود است. روکش های طلا ، نقره ، سرامیکی و مشابه آن در این روش درمانی استفاده می شود. با توجه به قیمت مواد استفاده شده ، قیمت روکش نیز متغیر می باشد.

پل های دندان:

یک یا چند دندان از دست رفته می تواند بر زیبایی دندان  و عملکرد دندان های بیمار تأثیر منفی بگذارد. دندان های از دست رفته باعث اختلال مفصل (TMJ) می شود.(۱) پل ها به چند دسته مختلف تقسیم می شوند: پل های ثابت معمولی ، پل های متحرک ، پل های اتصالی و پل های ثابت مبتنی بر ایمپلنت.

بخوانید
از دست دادن استخوان فک

پل های دندان ارزان ترین روش درمانی برای رفع مشکلات زیبایی و از دست دادن دندان می باشد. بریج دندان ، یک روش درمانی مقرون به صرفه در دندانپزشکی زیبایی می باشد.

قیمت جراحی زیبایی لثه:

 لثه نامی است که به بافت نرم اطراف دندان ها داده می شود. اگرچه مراقبت از دندان ها اهمیت بسیار زیادی دارد ، اما مراقبت از دندان و لثه باید در کنار یکدیگر انجام شود. حتی اگر دندان های بیمار سالم باشد ، بیمار ممکن است به بیماری های ژنتیکی لثه مبتلا باشد. در بیماری های لثه ، به دلیل این که بافتی برای نگه داشتن دندانهای بیمار که وجود ندارد. دندان ها از بین می روند و یا خود به خود شروع به ریزش می کنند.

قیمت جراحی زیبایی لثه از بیماری به بیمار دیگر متفاوت می باشد. انجام جراحی های لثه توسط یک فرد غیر متخصص می تواند آسیب های جبران ناپذیری به بافت دهان و دندان بیمار وارد کند. هدف از بخش زیبایی دندان قدامی ارزیابی و اصلاح ناهنجاری ها در یک روش درمانی خاص است. جراحی لثه اصلاح افتادگی یا جابجایی لثه به دلیل افزایش سن و بیماری یا تغییر رنگ آن انجام می شود.

جراحی لثه

چه افرادی برای درمان زیبایی لثه مناسب می باشند؟

دندان های شل ، دندان های بلند یا دندان هایی که از خط طبیعی لثه فاصله گرفته اند برای این جراحی ها مناسب می باشند. این جراحی نیاز به دقت زیادی دارد. اما در عین حال بسیار ساده می باشد و زمان بهبودی آنها بسیار کوتاه می باشد. اگر بیمار این جراحی را توسط یک پزشک متخصص و در یک کلینیک معتبر انجام دهد ، مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد.  در زیبایی لثه غیر جراحی ، برخی داروها و مداخلات جزئی برای حمایت از ساختار لثه انجام می شود.

بخوانید
ایمپلنت تخصصی دندان در تهران

ساختار دهان دو هفته پس از جراحی بهبود می یابد و از هفته سوم به بعد، دهان به شکل طبیعی خود بر می گردد. بیمار با توجه به جراحی ، به طور متوسط در چهار هفته سلامت خود را به طور کامل بازیابی می کند.

آیا بیمه روش های دندانپزشکی زیبایی را پوشش می دهد؟

روش های زیبایی دندان تحت پوشش بیمه نمی باشند. در مورد هزینه ، عواملی مانند میزان بی حسی ، منطقه ای که باید تحت تأثیر قرار گیرد و دشواری روش درمانی قیمت را تحت تأثیر قرار می دهد.

آیا جراحی زیبایی لثه روش درمانی گران قیمتی می باشد؟

زیبایی لثه جراحی گران قیمتی نمی باشد. دندانپزشک شما ممکن است روش های اضافی همراه با جراحی لثه را برای بهبود ظاهر دندان های شما توصیه کند.

طراحی لبخند برای داشتن لبخندی زیبا و سالم ؛

یک لبخند زیبا تاثیر مثبتی بر روی مخاطب ایجاد می کند. زیبایی دندان های جلویی به شما در دستیابی به این لبخند کمک می کند. یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در لبخندی زیبا دندان های شما می باشد. دندانپزشکان زیبایی سعی می کنند با توجه به نیازهای شما ، مداخلات مختلف را انجام دهند. علاوه بر این ، طراحی لبخند به حفظ سلامت دندان های شما کمک می کند.

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها روش بسیار موثری برای روشن کردن سریع رنگ طبیعی دندان ها، بدون از بین بردن مینای سطح دندان می باشد. بلیچینگ دندان می تواند به کاهش مشکلات دندانپزشکی شما کمک کند.

طراحی یک لبخند زیبا

اطلاعات نویسنده

‫6 نظر

 • مرتضی نصیری گفت:

  گروه واتساپی هم دارید؟

 • جلال شریفیان گفت:

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • میلاد خوش نیت گفت:

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 • علی رضا قربانی گفت:

  مطلب به درد بخوری بود

 • ابراهیم سعیدی گفت:

  مرسی

 • عبدالرضا توکلی گفت:

  حرف نداشت👌🏻

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *